skingbranding-banner

NÁSTRAHY Z MASA: Proč tak skvěle fungují na velké kapry? V čem je to tajemství úspěchu?


Masové nástrahy v poslední době zaplavily rybářský trh. Tyto nástrahy se nejčastěji vyrábí z rybích mouček nebo mouček z mořských „plodů“. Zmíněné suroviny totiž obsahují celou řadu atraktivních látek, které při lovu velkých kaprů suprově fungují. Ono taky, výsledky těchto nástrah jdou vidět. Každoročně se na masové nástrahy uloví celá řada kapitálních kaprů, kteří atakují rekordní hranice. V čem je ono tajemství úspěchu těchto nástrah? Proč na ně velcí kapři tak spolehlivě berou? Pojďme to zjistit!

Možná si tu dobu ještě pamatujete. V 90. letech, kdy chytání kaprů na boilies u nás začínalo, mělo největší zastoupení ovocné boilies. Příchutě jako jahoda, vanilka nebo med byly na každém kroku. A nebylo se čemu divit. Na tyto nástrahy kapři brali jako diví. Pak ale přišel zlom. I na tuzemský trh se s postupem času začaly dostávat anglické společnosti. A právě s nimi přišly nezapomenutelné masové esence. Výrobky s pachem kraba nebo mušle jsou dodnes legendární.

kapr_lysec

Trend se začínal obracet. A i české rybářské firmy začaly na masové esence nebo směsi více a více sázet. Nebylo zbytí. Na masové boilies rybáři začali chytat obrovské kapry. Situace se vyvinula až do té podoby, že ovocné boilies je v současnosti na rybářském trhu v „menšině“.

 

PROČ? Masové boilies a jeho TOP vlastnosti

Ovocné boilies je perfektní. Ale prostě nikdy nemůže nabídnout takové vlastnosti, jako nabízí masové boilies. A je to logické. Masové boilies bývá poskládáno z odlišných surovin, které ale mají unikátní vlastnosti. Jaké?

boiliesPach: Jedna z nejdůležitějších vlastností masových surovin. Intenzivní odér živočišných mouček patří k nejdůležitějším aspektům úspěchu. I když ve většině případů nám tyto suroviny nejdou pod nos, kapři tuto „vůni“ milují. A spolehlivě na ni reagují. Proč? Protože právě tyto živočišné pachy velice úspěšně imitují pachy přirozené potravy kaprů. Obecně by se dalo říci, že čím intenzivnější pach, tím větší šance na krásného kapra. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že úspěšné boilies má těch předností více.

boiliesNutriční hodnota: Živočišné suroviny jsou velice výživné. Proto jsou tyto nástrahy úspěšné na jaře nebo na podzim, kdy kapři potřebují co nejrychleji doplnit zásoby živin. Pokud kaprům nabídneme boilies, které je poskládáno z „nutričně zajímavé“ směsi, pak je obrovská šance na úspěch. Velkou předností těchto živočišných surovin je i to, že jsou dobře stravitelné, takže ryby mnohem rychleji opět dostanou „pocit hladu“. Takže mnohokrát častěji „navštěvují“ krmné místo.

Stopa ve vodním prostředí: Určitě jste si toho už všimli. Častokrát je živočišné boilies zvláštně „mastné“. Tento efekt je způsoben složením směsi, protože obsahuje olejnaté složky. A do těch řadíme buďto semena, anebo výrazné živočišné oleje. A právě kvalitní boilies na masovém základu většinou tyto oleje obsahuje. Oleje jsou důležité zejména proto, že ve vodním prostředí vytváří neodolatelnou pachovou stopu, která dokáže přilákat kapry i z velkých vzdáleností. Boilies s vysokým podílem oleje pak velmi dobře působí v teplých vodách nad 10˚C.

kapr

Suma sumárum: Masové boilies velice věrohodně připomíná přirozenou potravu kaprů. Proto na toto boilies berou i velcí kapři. Masové boilies má zajímavý pach, vysokou nutriční hodnotu a výborné vlastnosti ve vodě. Proto tak skvěle funguje. Vyzkoušejte ho také!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Masové boilies za pár korun!

extra_carp_boiliesBoilies Extra Carp (5kg) + boilies ZDARMA!

Cena: 484 korun

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

AKCE: 1 kilogram boilies v ceně 279 korun ZDARMA!

Doprava: Při objednávce nad 1000 korun zcela ZDARMA!

Vynikající masové boilies od firmy Extra Carp za velmi rozumnou cenu! Tyhle kuličky jsou vyrobené z prvotřídních směsí, které obsahují vysoký podíl vitamínů, minerálů a intenzivních esencí. Nutriční hodnota těchto kuliček je opravdu vysoká! Toto boilies má krásnou strukturu a velmi silný odér. Boilies je výborné jak pro přilákání kaprů na lovné místo, tak i na samotné chytání. Sami máme na tyto kuličky chycené krásné kapry!

krmne_boilies

boilies_extra_carpJakou příchuť doporučujeme? Máme 3 favority! První TOP příchutí je játra a černý pepř (liver+black pepper). Tyto kuličky mají zajímavou masovou vůni s výrazným „kořeněným“ ocasem. Jedná se opravdu o nezvyklý pach, na který kapři velice dobře reagují. Druhou zajímavou kombinací je chilli a Robin Red. Tato kořeněná sestava má velmi výrazný pach, který se moc dobře šíří vodním prostředím a láká kapry na krmné místo. Jedná se také ale o vynikající boilies, na které lze rovnou chytat. Sami jsme na tyto kuličky chytili kapry, kteří atakovali hranici 20 kilogramů!

To nejlepší na konec! Naprosto nejlepší příchutí tohoto boilies od firmy Extra Carp je jednoznačně oliheň extra-carp-magic-squid-boilie-16mm-1kg-originals krillem (squid+krill). Jedná se opravdu o nadupané boilies, které stojí na silném masovém základu. Tato kombinace výtečných surovin a esencí zaručuje perfektní výsledky při lovu kaprů na kterémkoliv revíru. Silný masový odér, vysoká nutriční hodnota, výborné vlastnosti ve vodním prostředí – to všechno slibuje, že si perfektně zachytáte!

AKCE: Připomínáme, že k 5 kilogramovému balení boilies Extra Carp dostanete ještě 1 kilogramové balení výborného boilies Magic Squid v ceně 279 korun od stejné firmy. Nenechte si ujít tuto výhodnou nabídku a získejte boilies za velmi nízkou cenu!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

Umělá plotice: Geniální nástraha na zkušené a opatrné dravce! Chytejte na „přirozenou“ kořist!

admin | přečteno: 913x | 21.11.2017 | Žádné komentáře

Rybářský trh se neuvěřitelně rychle vyvíjí. Díky tomuto bleskurychlému vývoji …

RYBÁŘSKÉ VÁNOCE: Exkluzivní oblečení Savage Gear! Značková bunda nebo vesta za super cenu!

admin | přečteno: 405x | 20.11.2017 | Žádné komentáře

Na první pohled by se to nemuselo zdát, ale právě …

RYBÁŘSKÝ TRH: Zaujalo nás! Vynikající hlásiče FLAJZAR za pár korun!

admin | přečteno: 16232x | 18.11.2017 | 2 komentáře

Není rybáře, který by neznal vynikající českou firmu FLAJZAR. Právě …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *