skingbranding-banner

Plastická olova: Vynikající vychytávka pro vázání prvotřídních návazců na velké kapry!


Lov velkých kaprů je o preciznosti. Úspěch je závislý jak na kvalitě navazovacích materiálů nebo na vázacích schopnostech, tak i na tom, jaké rybář používá chytré vychytávky. Jedním z těchto chytrých produktů je například plastické olovo. Tento typ olova je skutečně vynikající pro „dolaďování“ nejrůznějších typů návazců – zejména pak těch, se kterými kapraři chytají na plovoucí boilies. Pojďme se podívat na plastická olova blíže.

Není žádným tajemstvím, že špičkovým producentem plastických olov je firma KRYSTON. Tato věhlasná anglická společnost produkuje plastické zátěže, které rybářům nabízí prvotřídní vlastnosti. Plastická olova od KRYSTON jsou krásně tvarovatelná, nerozpadají se a obsahují speciální kovy, které zaručují špičkové chování ve vodním prostředí. KRYSTON je obrovskou zárukou kvality, kterou „náhražky“ od jiných společností nikdy nemohou dorovnat.

plasticke_olovo_drop_em_kryston

 

Na co se plastická olova používají?

Plastická olova se nejčastěji používají pro dovážení návazců pro lov kaprů. Díky této vychytávce jste schopni perfektně prezentovat nástrahu, přičemž návazec zůstane až neuvěřitelně nenápadný. Tahle taktika je známá už dlouhá léta a pořád skvěle funguje, zejména při lovu velkých kaprů.

Tip: Plastická olova KRYSTON jsou dostupná na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Plastické olovo je výborné především pro použití na tuhých materiálech (např. fluorocarbonu), anebo při obalování uzlíků (při použití broku hrozí riziko poškození navazovacího materiálu). Pochopitelně, plastické olovo lze použít na všechny materiály, ze kterých se vážou návazce na kapry. A pro nadšence: S plastickým olovem jde pracovat i na samotném háčku, na kterém máme zároveň nastražené POP-UP boilies.

Čemu se vyvarovat?

plasticke-olovo-kryston-heavy-metalHodně rybářů dělá tu chybu, že z plastického olova tvoří na návazcích kuličky. To je špatně. Kulička z plastického olova má vyšší váhu, takže se může stát, že sjede po návazcové šňůrce až k háčku (například při nahození). Jednoduše řečeno: Kulička na navazovacím materiálu nedrží tolik jako váleček. Když ale rybář z plastického olova vytvoří právě zmíněný váleček, pak plastické olovo drží jako ďas.

Jak dlouho mi plastické olovo vydrží?

Hodně lidí se také podivuje nad malými baleními plastických olov. Ale! Například balení plastických olov od KRYSTON vám vydrží několik sezón. Pro použití na návazec této zátěže nepotřebujete nijak velké množství. A hlavně: Plastické olovo lze opakovaně používat. Takže strach z rychlého vypotřebování balení plastického olova není na místě.

Jaká plastická olova používat?

kryston-drop-emVyhněte se těm produktům, u kterých je „pochybná kvalita“. Je třeba si říci, že levnější plastická olova nemají takové vlastnosti, které rybář potřebuje. Levná plastická olova se drolí, nedrží na navazovacích materiálech, anebo z návazců padají. Pokud ale vsadíte například na kvalitní olova od KRYSTON, pak počítejte s vysokou kvalitou. A to při lovu velkých kaprů jistě oceníte…

Tip: Plastická olova KRYSTON jsou dostupná na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ: Likvidace skladu! Obrovské slevy na bivaky nebo oblečení pro rybáře!

admin | přečteno: 6316x | 20.09.2017 | Žádné komentáře

Ceny se zbláznily! Tedy alespoň na e-shopu PARYS. Právě na …

Lov kaprů na podzim: 3 rady, které vám pomůžou chytit kapitálního kapra!

admin | přečteno: 3035x | 18.09.2017 | Žádné komentáře

Konečně je to tady! Teploty pomalu ale jistě padají dolů, …

TIPY A TRIKY: Špičkové návazce na trofejní kapry! Z čeho je navázat?

admin | přečteno: 1550x | 13.09.2017 | Žádné komentáře

Návazec na kapry. Poslední část rybářovy udice, která rozhoduje o …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *