skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Na Labi řádili porybní! Zkontrolovali více jak 30 rybářů


V časných ranních hodinách zkontrolovali krajští porybní ze SÚS ČRS 30 kilometrů břehu na Labi. Porybní při této kontrole narazili na více jak 30 lovících rybářů. Výsledek kontroly? Krajští porybní nemuseli při této kontrole řešit žádné vážné přestupky, které by pro některé rybáře mohly znamenat například odebrání povolenky. Největšími prohřešky bylo to, že rybáři zapomněli po odchodu od vody proškrtnout kolonky v povolence nebo měli nezapsané váhy u ulovených ryb.

rybarska_strazKontrola krajských porybných probíhala také na revíru Labe 21 (č. 411 053). A právě v tomto revíru bohužel došlo k úniku škodlivých látek, které způsobily úhyn ryb v řece. „Bohužel přidušených ryb bylo v zasaženém úseku stále mnoho, hlavně v krajích a v plavebních komorách. Uhynulé ryby jsme pak nacházeli v celém úseku od Kostomlátek po Nymburk a v nadjezí nad Nymburkem. Šlo převážně o cejna, plotici a tolstolobika,“ píše předseda SÚS ČRS Dušan Hýbner, který se kontroly taktéž účastnil.

porybniDalší fáze kontroly probíhala i na revíru Labe 23 (č. 411 055). Ale ani zde porybní nenarazili na žádné vážné přestupky. Přesto, porybní museli řešit problematiku nástražních rybiček. „Nemohli jsme si nevšimnout nezapsaných nástražních ryb z letních měsíců, kdy někteří lovící měli zapsáno hned několik dravců a po našem dotazu, na co je ulovili, odpověděli, že chytají jen na rybičky. Dále jsme to neřešili, čekáme na stanovisko právníka Rady ČRS, kterého jsme k této problematice zažádali o správný a jednotný výklad. Na odpověď stále čekáme a po jejím obdržení zvolíme další postup“ píše Dušan Hýbner.

Kontroly ze strany krajské rybářské stráže budou pokračovat i nadále. V příštím roce začnou intenzivně kontroly už na jaře a budou probíhat i v noci. SÚS ČRS dokonce uvažuje o zakoupení dalekohledů s nočním viděním, které by celou práci usnadnily.

Redakce InRybar.cz

Zdroj: SÚS ČRS

Nové články v rubrice

Nejvíce ryb zabijí důchodci. Každý rybář si průměrně odnese 31 kilo ryb ročně

admin | přečteno: 1924x | 23.02.2018 | 3 komentáře

Mendelova univerzita v Brně vypracovala socioekonomickou studii sportovního rybolovu, která má …

ČRS potvrzuje: Na Orlíku se uskuteční „milionové“ kaprařské závody! Zatím se neví, na jakém úseku

admin | přečteno: 2690x | 22.02.2018 | Žádné komentáře

Vedení Českého rybářského svazu v aktuální zprávě ze zasedání Rady potvrdilo, …

Konec plastových krmítek? Škodlivý materiál nahradí EKO krmítka z bioplastu

admin | přečteno: 437x | 21.02.2018 | 1 komentář

Vývoj jde nesmírným tempem kupředu. A to platí i o …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *