skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Pytláci na pískovně chytili kapra o váze 20 kilogramů! Kdy přijdou tvrdší tresty?


policie

Velmi úspěšný zátah mají za sebou porybní a policisté z Kolínska. Na tamní pískovně Samberk dokázali „rozbít“ gang pytláků, který na zmíněném revíru pytlačil s pomocí rozměrné sítě. A i když pytláci několik ryb ulovili (byly mezi nimi i trofejní kusy), porybní dokázali pytláky pochytat, než stihli s rybami prchnout. Zasahující porybní a policisté si zaslouží obrovskou pochvalu! Skvělá práce!

Zprávu o zásahu spolu s fotografiemi lze naleznout na Facebooku. Právě na přiložených obrázcích jde vidět, jak důmyslně na Samberku pytláci ryby lovili. Velmi dobrou zprávou je, že porybným se podařilo zachránit i trofejní kusy, například kapra o váze 20 kilogramů. K dopadení gangu pytláků výrazně napomohl i rybář, který na podezřelé chování porybné a policisty upozornil. Pro úplný pohled na věc přikládáme kompletní přepis zprávy ze zásahu porybných a policistů na Samberku.

 

Kompletní přepis zprávy ze zásahu:  

Další úspěch v boji proti pytlákům se podařil dnes 8. 5. 2017 v době kolem 16:30 hod. rybářské stráži a policii ČR v Kolíně na pískovně Samberk revír č. 411056 LABE 24A. Revír s horní mírou kapra K65 cm. Je třeba poděkovat rybáři, který lovil na druhé straně pískovny vzdušnou čarou cca 900 metrů a všiml si tří osob, které zastavily s bílou dodávkou W Transporter v prostoru těžby, kde je zákaz vstupu a zákaz lovu ryb.

Od rybáře šla tedy informace jak na PČR tak naší rybářské stráži MO ČRS Kolín. V mém případě jsem obdržel telefonát o podezření na pytláky ve chvíli, kdy jsem zrovna s rodinou projížděl Kolínem cca 10 km od místa zjištění osob. Moje velmi tolerantní žena, které tímto děkuji, vystoupila s dětmi z vozidla a společně s kolegou z RS jsme na to šlápli a na místo se dostali relativně rychlým přesunem stejně jako prvosledová hlídka PČR.

Po příjezdu na místo došlo ke ztotožnění tří mužů vietnamské národnosti, byť nevládli naším jazykem a snažili se mlžit, bylo na první pohled zjištěno, že v dodávce mají umístěnou přepravní bednu na maso s živými i mrtvými rybami (v bedně byl v tu dobu kapr o délce 61 cm a váze 5 kg, kapr o délce 71 cm s váhou 7 kg, dále 4 cejni a karas od 35 do 45 cm).

Prohlídkou místa byla nejprve zjištěna pouze spodní část podběráku. Pytláci, přiznali, že nevlastní rybářský lístek ani povolenku k lovu ryb a svorně tvrdili, že ryby ulovili pouze za pomoci nalezené spodní části podběráku. To samozřejmě nebylo možné i proto, že od počátku příjezdu pytláků na místo, do příjezdu kontroly neuplynulo ani 30 minut. Ovšem jak se zakrátko ukázalo tak 30 minut může být pro pytláka doba více než dostatečná.

Při prohlídce hladiny napomohly vlny k odhalení menší pěnové bójky a bylo zřejmé, odkud vítr vane. Pytlákům tvrdícím „já nerozumět“„dnes být svátek, tak já jen rybu na jídlo“ zřejmě dosti zatrnulo.

Z vody se podařilo postupně vytáhnout tenatovou síť s podvodními plováky, kterou nastražili přes celý dobývací prostor napříč zátokou. V podstatě se jednalo o síť v délce více jak 50 metrů, takže rybám poměrně úspěšně zabránili v jakékoliv možnosti úniku zpět do pískovny.

pytláci

Kromě množství bílé ryby a kaprů do 50 cm se do sítě chytil například i kapr o délce přes 90 cm s váhou mezi 18 – 20 kg a kapr o délce 72 cm a váze 7,5 kg. Největšímu kaprovi se podařilo uniknout před vytažením z vody. Vyjma uhynulých cejnů se podařilo všechny kapry vrátit vodě.

Redakce InRybar.cz

Titulní foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

krajina

AKTUÁLNĚ: ČRS prodal povolenky za 277 milionů korun! Kde peníze končí?

admin | přečteno: 269x | 23.06.2017 | Žádné komentáře

Rada ČRS nedávno vydala zprávu se zajímavými údaji o fungování …

sumec

AKTUÁLNĚ: Mrtvé sumce na čáslavské skládce už řeší úřady! Padne „mastná“ pokuta?

admin | přečteno: 4478x | 22.06.2017 | Žádné komentáře

Dva kapitální sumce, kteří uhynulí leželi na čáslavské skládce, už …

uhor

SUCHO: V řekách došla voda, vodohospodáři je dopouštějí z přehrad! Hrozí obrovské úhyny ryb?

admin | přečteno: 2569x | 21.06.2017 | Žádné komentáře

Vodohospodáři nejsou z aktuálních podmínek nijak nadšení. Vlivem vysokých teplot z řek …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>