skingbranding-banner

Balík peněz! Rozpočet ČRS pro rok 2018 bude 123 milionů korun! Peněz ve svazové kase přibylo!


Rada Českého rybářského svazu schválila rozpočet pro rok 2018. A jde o pořádný balík peněz! Český rybářský svaz bude v roce 2018 hospodařit s částkou, která dosahuje téměř 123 milionů korun! Oproti minulým létům se rozpočet pro rok 2018 navýší, a to díky předpokládanému vyššímu zájmu o celosvazové povolenky nebo díky zvýšené ceně členských známek. Přinášíme vyjádření Rady ČRS k rozpočtu pro rok 2018…

Na webu Rady Českého rybářského svazu se píše:

Rozpočet Rady ČRS pro rok 2018, předložený předsedou ekonomické komise Rady Karlem Andersem, je koncipován jako vyrovnaný v celkové výši 122 992 900 korun (z toho 93,5 milionů korun představuje okruh celosvazového rybolovu), což znamená nárůst přibližně o 10% oproti roku 2017. Ten je způsoben očekávaným zvýšením výnosů z prodeje celosvazových povolenek a členských známek, reflektujícím nárůst počet členů ČRS, zahrnuty jsou i očekávané příjmy ze státních dotací (MZe a MŠMT).

Systémovou změnou je, že oproti roku 2017 nejsou do plánovaného rozpočtu zahrnuty náklady a výnosy rekreačního střediska Štědrotín, které bylo převedeno pod ČRS služby s.r.o. Tím došlo k plánovanému oddělení hlavní činnosti Svazu od komerční.

Na základě kladných stanovisek ekonomické komise a Republikové dozorčí rady Rada ČRS předložený rozpočet schválila s tím, že upomínky zástupců Jihočeského ÚS vypořádá ekonomická komise. Následně byl projednán a schválen finanční plán ČRS služby s.r.o. pro rok 2018 s předpokládanými náklady ve výši 1 485 000 korun a výnosy 1 525 000 korun.

CENOVÁ BOMBA: Akce! Nahazovací echolot Deeper za nejnižší cenu na trhu!

 

Cena povolenek pro rok 2018 se nemění, členské podraží

Územní svazy informovaly rybáře o tom, že cena krajských povolenek se pro rok 2018 nebude měnit. Jediný územní svaz, který podraží, bude Jihočeský. Jihočeši si za krajské povolenky (dospělí) připlatí 100 korun. Celosvazové a celorepublikové povolenky zdražovat nebudou.

Rybáři ale připlatí za členské. Zdražení se týká dospělých členů. Ti namísto stávajících 400 korun zaplatí 500 korun. Zdražení se netýká mládeže a dětí. „Hlavním důvodem zvýšení členského poplatku u dospělých členů ČRS je nepokrytí režijních nákladů organizačních jednotek ČRS z příjmů za členské známky a jejich částečná úhrada z finančního okruhu hospodaření na rybářských revírech,“ vysvětlilo v minulosti zdražení členského vedení Svazu.

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Zase pytláci! Na Kolínsku pytlačili Ukrajinci! Porybní jim sebrali vybavení a předali je policii

admin | přečteno: 330x | 25.04.2018 | Žádné komentáře

Porybní na Kolínsku mají pořádně práce. Není tomu tak dávno, …

Rybář na svazovce chytal na 3 pruty a měl nastraženou rybičku! Porybní mu sebrali povolenku

admin | přečteno: 1235x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Hodně velkou drzost měl jeden z rybářů, který lovil na Lipně. …

Rybář brutálně zabil krásného sumce! Rybu podřízl ve vodě a nechal ji vykrvácet! Rybáři žádají tvrdý trest!

admin | přečteno: 3482x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Na odporný čin včera upozornil jeden z rybářů na sociálních sítích. …

Komentáře

  • Jen pro info. Zvýšení členských známek o 100kč znamená reálně,že Místní organizaci připadne jen 30kč z této částky a zbytek si rozdělí Rada ČRS a Územní svazy,prý na nákup nových revírů. Proč se nezveřejní kolik peněz jde kam z povolenek,kolik ze zaplacených brigád /ano i určitá část peněz ze zaplacených brigád se odvádí na svaz/ a z členství /jen polovina připadne M.organizaci. /

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *