skingbranding-banner

Boj o Lipno: Rybáři jednají o úpravě zákazu bivakování s CHKO Šumava! Bude bivakování povoleno?


Současná pravidla, která platí na Lipně, nejsou pro bivakující rybáře nijak příznivá. Na tomto revíru je totiž přísně zakázáno táboření, stanování, stavění přístřešků a stanů s podlážkou i bez podlážky, kempování nebo rozdělávání ohňů. Rybáři na Lipně tak mohou spát pouze pod deštníkem, pod deštníkem typu brolly nebo pod širákem ve spacáku. Jihočeský územní svaz ale nyní jedná o možných úpravách. Vedení jihočeských rybářů totiž chce návštěvníkům Lipna „umožnit co největší komfort“.

Na webu Jihočeského územního svazu se píše: „Údolní nádrž Lipno (revír č. 421200, Vltava 30-32) se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Šumava a proto jsou zde všichni návštěvníci včetně rybářů povinni dodržovat ustanovení zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny. Tento zákon mimo jiné striktně zakazuje táboření a též řeší vjíždění a parkování motorových vozidel a zneškodňování odpadů v této oblasti. Dodržování tohoto zákona v oblasti ÚN Lipno a trestání za prohřešky proti výše zmíněného zákonu má v kompetenci CHKO Šumava.“

„Jelikož Jihočeský územní svaz má zájem, aby v okolí jeho revírů byl udržován pořádek a nedocházelo k porušování zákonů našimi rybáři, navázal z tohoto důvodu spolupráci s CHKO Šumava ve snaze umožnit rybářům co největší komfort při rybolovu. Zejména v období 24 hodinového rybolovu je pro rybáře důležité mít se kam schovat před nepřízní počasí. Nyní probíhají jednání, která by měla vyjasnit, co je možné v rámci platných zákonů našim rybářům povolit za současného respektování ochrany přírody. Naším společným zájmem je umožnit našim členům provozovat komfortní a pohodový rybolov. O vývoji jednání budeme nadále informovat na těchto webových stránkách.“

Současná pravidla na Lipně jsou v tomto neoblomná, psali jsme o nich již v minulosti. Pravidla říkají: Na pobřežních pozemcích Lipna, břehových částech revíru a vodní ploše revíru je zákonem zakázáno provádění jakýchkoliv terénních úprav, poškozování a ničení dřevin a pobřežních porostů, táboření, stanování, stavění přístřešků a stanů s podlážkou i bez podlážky, kempování, rozdělávání a udržování otevřených ohňů, odhazování odpadků, znečišťování území vodní plochy. Rybářské deštníky a deštníky typu Brolly jsou povoleny. Je zakázáno vjíždět s motorovými vozidly do přilehlých lesů mimo silnice a místní komunikace.

ČTĚTE TAKÉ: Na Lipně se nesmí bivakovat! Rybáři mohou spát ve spacáku nebo pod deštníkem

Důrazně upozorňujeme rybáře, že na Lipně působí profesionální rybářská stráž, která bude tato pravidla důsledně kontrolovat. Proto apelujeme na všechny rybáře, aby dodržovali platná pravidla a předešli tak zbytečným nepříjemnostem.

Zdroj: Jihočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec pytlačení: Na Lipně budou „úřadovat“ profi porybní! Rybáři totiž častěji porušují pravidla

admin | přečteno: 584x | 16.03.2018 | Žádné komentáře

Jihočeský územní svaz nedávno zveřejnil velmi zajímavá data o působení …

POSLEDNÍ MÍSTA! Na Labi se uskuteční nádherné kaprové závody! Přijedete?

admin | přečteno: 542x | 15.03.2018 | Žádné komentáře

Místní organizace Českého rybářského svazu Brandýs nad Labem – Stará …

Boj o Lipno: Rybáři jednají o úpravě zákazu bivakování s CHKO Šumava! Bude bivakování povoleno?

admin | přečteno: 814x | 14.03.2018 | 1 komentář

Současná pravidla, která platí na Lipně, nejsou pro bivakující rybáře …

Komentáře

  • Rybáři s bibakem nikdy nedělali bordel. Okamžitě jak přijedou si každý dává pytel. Jednoznačně povolit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *