skingbranding-banner

CANDÁT NAPADL POTÁPĚČE! Neuvěřitelné! Zuřivý dravec pokousal potápěčovi ruku!


candat

Takováto videa nás prostě nikdy nepřestanou udivovat. Na nádherných podvodních záběrech je k vidění luxusní candát, kterého by měl rád na prutu snad každý rybář. Jenže! Tenhle kousek je poněkud agresivnější. Když se k němu potápěč přiblíží, tak candát je čím dál více zuřivější. A všechno dospěje až do té chvíle, kdy se dravec nakonec zakousne do ruky potápěče! Podívejte se sami…

Nejde jenom o jedno kousnutí. Ne! Potápěč nastavuje před dotírajícího dravce ruku a ten do ní opakované kouše. Celé to připomíná, jako kdyby si někdo hrál se svým psem. Navíc, kousance od zuřivé ryby vypadají opravdu bolestivě. Candát silně kouše do rukavice, a někdy dokonce i agresivně trhne hlavou. Tenhle atak prostě musel potápěč pocítit. Jen nás napadá, jak by to vypadalo, kdyby potápěč neměl onu rukavici. To by pravděpodobně skončilo krvavými šrámy.

AKCE: Luxusní nástrahy na kapry za pár korun! Obrovské slevy!

AKCE: Luxusní nástrahy na kapry za pár korun! Obrovské slevy!

O útocích candátů na člověka se nejvíce mluví v té spojitosti, kdy oddaný dravec chrání své hnízdo. V takovém případě může dravec na člověka skutečně zaútočit. Jsou dokonce známy případy, kdy candát zaútočil na plavce, který se nad jeho hnízdem pohyboval. Jde opravdu ale pouze o ojedinělé případy, takže se nebojte koupat ve své oblíbené přehradě, rybníce nebo řece.

 

Candát: Chrabrý rytíř chránící své potomstvo

Candáti dosahují pohlavní dospělosti v 3. až 5. roce života. Samotný rozmnožovací akt candátů probíhá od dubna do června. Candáti se nejraději třou v mělčinách, kde samec candáta vyčistí místo k výtěru a založí zde candátí hnízdo. Poté samice candáta naklade jikry, které samec chrání až do vykulení plůdku.

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

sumec

VIDEO: Fantazie! Sumec o váze 125 kilogramů a délce 262 centimetrů!

admin | přečteno: 6962x | 19.07.2017 | 1 komentář

Báje a legendy o obrovských sumcích, jejichž váha s přehledem přesahuje …

krajina

AKTUÁLNĚ: 30 denní lístek je pořád zadarmo! Jak dlouho ještě? Nikdo neví!

admin | přečteno: 2005x | 19.07.2017 | 1 komentář

Rybářské lístky na 30 dní jsou stále zadarmo. Alespoň ještě …

stika

TROFEJNÍ ÚLOVEK: Rybář ulovil štiku o délce 123 centimetrů! Krásná ryba!

admin | přečteno: 1346x | 18.07.2017 | Žádné komentáře

Oravská přehrada vydala další ze svých klenotů. Rybář Patrik Steinberger …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>