skingbranding-banner

Číňané, kteří postavili největší přehradu světa, chtějí v Čechách postavit významný plavební kanál


dunaj

Tři soutěsky. Monumentální přehradní nádrž, která leží v Číně, a která se pyšní titulem největší přehrada světa. A právě společnost, která toto vodní dílo postavila, se zajímá i o stavbu kanálu, který by propojil řeky Dunaj, Labe a Odru. Číňané se o tuto stavbu zajímají, z jejich pohledu jde prý o strategickou investici. A navíc, z čínského pohledu nejde o nijak komplikovanou stavbu.

Informace o zájmu čínských investorů o stavbu plavebního kanálu na území České republiky sdělil médiím ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. Ten připustil, že se o stavbu zajímá i společnost, která postavila největší přehradu na světě. Podle Kmoníčka by Číňané rádi do projektu investovali.

O kanálu Dunaj-Odra-Labe se uvažuje už dlouhou dobu. Šlo by o zajímavou možnost propojení vodních cest. Smyslem tohoto kanálu by nebyla jenom vodní doprava, ale i ochrana proti povodním nebo výroba energie. Tato stavba má hodně příznivců i na těch nejvyšších místech politiky. Velkými zastánci jsou například český prezident Miloš Zeman nebo významný polský politik Donald Tusk. Tato stavba má ale i řadu odpůrců v čele s ministerstvem životního prostředí či ochránci přírody.

Tip: Výprodej rybářských prutů! Slevy až 40 %!!!

Nekončící diskuze na téma plavebního kanálu spojující tři významné řeky se táhnou už řadu let. Teď ale mohou tyto plány dostat ostřejší kontury. Pokud by se Číňané rozhodli do projektu investovat, možnost na zahájení stavby by byla mnohonásobně pravděpodobnější. Otázkou ale je, zdali se čínská společnost do této stavby nakonec rozhodne investovat.

 

Tři soutěsky: Největší přehrada světa

Společnost, která se o plavební kanál Dunaj-Odra-Labe zajímá, v minulosti postavila největší přehradu světa, která se jmenuje Tři soutěsky. Toto vodní dílo měří na délku neuvěřitelných 650 kilometrů. Rozloha této monumentální přehrady je 1084 km². Pro srovnání: Rozloha Lipna je 48,7 km². Stavba přehrady Tři soutěsky donutila k přestěhování okolo 1,3 milionů lidí, protože hladina řeky se po napuštění tohoto vodního díla zvedla o desítky metrů.

Tip: Výprodej rybářských prutů! Slevy až 40 %!!!

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

pohar

RYBÁŘSKÝ ZÁVOD: Přijeďte na prestižní závody na rybníku Jelito! Vítěz si odnese super ceny!

admin | přečteno: 344x | 18.08.2017 | Žádné komentáře

Středočeský územní svaz zve všechny rybáře na již 3. ročník …

kapr

Prsty za žábry nebo v očích! „Stop týrání kapitálních kaprů!“ burcuje Lukáš Krása

admin | přečteno: 3015x | 18.08.2017 | 1 komentář

Známý kaprař Lukáš Krása rozvířil velmi důležitou diskuzi mezi českými …

kapr

VIDEO: Karel Nikl připravil pro mladé kapraře parádní akci! Palec nahoru!

admin | přečteno: 297x | 17.08.2017 | Žádné komentáře

Super video z dílny firmy Karla Nikla se nedávno objevilo na …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>