skingbranding-banner

DALŠÍ ZÁKAZ: Na Labi 18A nově platí zákaz bivakování! Obec si stěžovala na obrovský nepořádek!


Obec Borek, která leží nedaleko Brandýsa nad Labem, vydala vyhlášku, která zakazuje bivakování na březích Borecké tůně. Omezení se týkají ale i samotného Labe. Obec tuto vyhlášku zdůvodňuje tím, že na březích revírů Labe 18 a Labe 18A se nacházelo čím dál větší množství odpadků. Situace tedy došla tak daleko, že obec Borek vydala vyhlášku, která rybářům zakazuje bivakování u vody. Obec Borek navíc informovala, že bude úzce spolupracovat s policisty, kteří budou neukázněné rybáře pokutovat…

V nově vydané vyhlášce se jasně píše, co rybáři na březích revírů Labe 18 a Labe 18A, které leží na území obce Borek, mohou a nemohou. Tak například, na březích revírů je zakázáno stát, zastavit nebo jezdit motorovými vozidly (s výjimkou vozidel údržby a mechanismů údržby). Rovněž je zakázáno i rozdělávání ohňů či grilování na přenosných zařízeních mimo míst, které jsou k tomu určené.

A teď to hlavní: Na veřejných prostranstvích v lokalitě Borecké tůně je zakázáno tábořit, stanovat nebo nocovat (ve stanech, v motorových vozidlech, obytných vozech a karavanech). Je také zakázáno v lokalitě Borecké tůně stát s motorovými vozidly na místech mimo komunikace s výjimkou míst k tomu určených. Na tamních lokalitách budou i informační tabule a nové zákazové značky.

Suma sumárum. Pobyt rybářů v okolí daných revírů je značně omezené. Ale podle zástupců obce Borek to jinak nešlo. Situace začínala být kritická. Hromady odpadků v okolí Borecké tůně i hlavního toku Labe začaly přesahovat všechny meze. Proto přišlo tak rázné řešení…

 

Zákaz bivakování na Labi v Mělníku

Podobný problém zastihl i rybáře v Mělníku. Zde se na březích Labe také vyskytoval obrovský nepořádek, a proto se na popud tamní rybářské organizace zástupci města rozhodli vydat „nepopulární“ vyhlášku. Takže v letošní sezóně nebude možné bivakovat ani na březích Labe v Mělníku.

VÍCE ZDE: Rybáři dělali na Labi v Mělníku nepořádek! Bivakovat tak nebude vůbec!   

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

POKUTA: Drzost! Pytláci porcovali upytlačené kapry před stanicí ochranářů! Dostanou pokutu!

admin | přečteno: 23x | 19.11.2017 | Žádné komentáře

Pořádně kuriózní případ se stal v Českém ráji. Dvojice pytláků si …

VIDEO: Štika kousla rybáře do tváře, dalšího do ruky! Aneb zranění, které hrozí při lovu štik

admin | přečteno: 4112x | 18.11.2017 | Žádné komentáře

Některým videím se nechce ani věřit. Mnohdy je na nich …

SKANDÁL: Ostuda! Pražští rybáři čelí kritice! Aktivistům vadí kalendář s nahou ženou!

admin | přečteno: 2932x | 16.11.2017 | Žádné komentáře

Pražští rybáři čelí kritice za kalendář, na kterém je vyfocena …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *