skingbranding-banner

Jakub Vágner vzal s sebou do exotiky mladé lidi. Prostřednictvím přednášky


vagner

Rybář Jakub Vágner přijel na Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Zde jej čekala zajímavá přednáška s mladými lidmi o jeho práci. Jakub se tak rozpovídal nejen o rybaření, ale i o cestování nebo samotné ochraně přírody. Slavný rybář měl nakonec na gymnáziu v Kutné Hoře pořádný úspěch, který byl odměněn bouřlivým potleskem od studentů.

Tip: Slevy na vánoční dárky pro rybáře až 25 %!!!

Mluvilo se hlavně o třech nejzajímavějších oblastech, které Jakub navštívil. Šlo o Amazonii, Sibiř a Papuu-Novou Guineu. Jakub Vágner ale nevyprávěl pouze o rybaření v těchto odlehlých oblastech, ale i o poškozování tamního životního prostředí, které může mít pro svět nedozírné následky. Jakub upozornil na to, že v současnosti se cenné pralesy vinou člověka zmenšují bleskurychlým tempem. A s tím je spojeno mnoho problémů. Například úbytek vody, anebo také samotná ztráta nenahraditelného přírodního bohatství.

Studenti si tak od Jakuba vyslechli, jak je Amazonie nádherná, jaké nástrahy na člověka v této oblasti čekají a jak se cestovatelé musejí v tomto prostředí chovat, aby přežili. Zajímavou pasáží pak bylo vyprávění o domorodých kmenech, které v pralesech žijí. Podle Jakuba jde o obrovský kulturní šok. Další části přednášky se týkaly i Sibiře a tichomořské Nové Guiney.

Tip: Slevy na vánoční dárky pro rybáře až 25 %!!!

Jakub Vágner předal studentům mnoho zajímavých informací a poznatků. A také jedno poselství, které znělo: Nic není nemožné a je důležité jít za svými sny. Přednáška Jakuba Vágnera měla pořádný úspěch, který byl odměněn bouřlivým potleskem studentů. Poté Jakub Vágner připojil své jméno na „zeď slávy“, na které byla i jména jiných zajímavých osobností, které školu navštívily.

Redakce InRybar.cz

Foto: NF VEOLIA (archiv InRybar.cz)

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

sumec

OBROVSKÝ SUMEC: Na Olomoucku chytili vousatého giganta

admin | přečteno: 1875x | 25.06.2017 | Žádné komentáře

Chomutovské jezero, které leží nedaleko Olomouce, vydalo nádherného sumce. „Věděl …

krajina

AKTUÁLNĚ: ČRS prodal povolenky za 277 milionů korun! Kde peníze končí?

admin | přečteno: 6538x | 23.06.2017 | Žádné komentáře

Rada ČRS nedávno vydala zprávu se zajímavými údaji o fungování …

sumec

AKTUÁLNĚ: Mrtvé sumce na čáslavské skládce už řeší úřady! Padne „mastná“ pokuta?

admin | přečteno: 5000x | 22.06.2017 | Žádné komentáře

Dva kapitální sumce, kteří uhynulí leželi na čáslavské skládce, už …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>