skingbranding-banner

Kolik měří největší žijící sumci v České republice? „Určitě přes 250 centimetrů!“ věří Jakub Vágner


Jakub Vágner je naším nejznámějším rybářem, který má na kontě nespočet gigantický ryb. Slavný rybář se za rybími giganty plahočí po celém světě. A některé jeho úlovky vážily dokonce více jak 100 kilogramů! V současnosti je ale Jakub Vágner čím dál více k vidění u nás doma. Jak sám říká, Česká republika je nádherná země. A podle něj tady máme i gigantické ryby!

Nejen o rybích velikánech se Jakub Vágner rozpovídal v týdeníku Květy. Právě pro tento časopis se slavný rybář přiznal, že nyní žije svůj sen. Má domeček na samotě u lesa u svého jezera Katlov, které se rozprostírá nedaleko Kutné Hory. Ve zmíněném rozhovoru ale samozřejmě padla slova i o našich vodách, a pochopitelně také rybách, které v nich žijí.

Jakub Vágner je přesvědčený o tom, že české vody jsou natolik zajímavé a nádherné, že je nám závidí celá Evropa. Své tvrzení podložil například popisem přehrady Orlík, kde podle slavného rybáře stále existují místa připomínající dalekou Kanadu. A co naše ryby?

Jakub Vágner je známý svými cestami za velkými rybími predátory. A ti podle něj žijí i u nás! Jakubovou srdcovou rybou je sumec. Ostatně, právě díky tomuto rybímu druhu se ve svých začátcích nejvíce zviditelnil. A následně, podle Jakubových slov, začal díky sumcům mapovat i další obrovské sladkovodní giganty, kteří žijí na naší planetě.

Ale zpátky k našim vodám, ve kterých také žijí obrovští sumci. Osobním rekordem Jakuba Vágnera v České republice je sumec o délce 256 centimetrů! Podle něj ale v českých vodách žijí vousatí predátoři ještě větších rozměrů. Sám slavný rybář nastínil, že tuší, kde minimálně 3 takové ryby žijí. Můžeme se tak těšit na další zajímavý úlovek Jakuba Vágnera z českých vod? Nechme se překvapit!

ČTĚTE TAKÉ: Rybář Jakub Vágner: Podvodník nebo génius? 

Co si myslíte vy? Věříte, že u nás žijí velcí sumci? Viděli jste na našich vodách někdy velkého sumce? Podělte se o svůj názor nebo zážitek v diskuzi pod článkem…

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

POKUTA: Drzost! Pytláci porcovali upytlačené kapry před stanicí ochranářů! Dostanou pokutu!

admin | přečteno: 23x | 19.11.2017 | Žádné komentáře

Pořádně kuriózní případ se stal v Českém ráji. Dvojice pytláků si …

VIDEO: Štika kousla rybáře do tváře, dalšího do ruky! Aneb zranění, které hrozí při lovu štik

admin | přečteno: 4112x | 18.11.2017 | Žádné komentáře

Některým videím se nechce ani věřit. Mnohdy je na nich …

SKANDÁL: Ostuda! Pražští rybáři čelí kritice! Aktivistům vadí kalendář s nahou ženou!

admin | přečteno: 2932x | 16.11.2017 | Žádné komentáře

Pražští rybáři čelí kritice za kalendář, na kterém je vyfocena …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *