skingbranding-banner

MASAKR KAPRŮ: Miliony tun mrtvých kaprů! Australané brojí proti invaznímu druhu


Kapr. V našich končinách se jedná o jednu z nejcennějších ryb. Přesto, existují krajiny, kde je tato ryba považována za velice nebezpečnou. Jednou takovou zemí je Austrálie. V tamních řekách se kapři rozmnožili natolik, že působí obrovské škody. Vytlačují původní živočichy a stojí za nebezpečným úbytkem ohrožených zvířat. Australané se proto rozhodli, že s kaprem zatočí…

265 milionů korun. Tuto astronomickou částku přislíbila australská vláda těm, kteří chtějí s invazivním kaprem bojovat. Australané nebudou používat žádné sítě či jiné lovecké metody. Ne. Oni vsadí na opravdu těžký kalibr – na „biologické“ zbraně.

Australané plánují vypustit do tamních řek speciální virus, který by měl kapry vyhubit. Toto virové onemocnění po vypuštění do řek způsobí to, že kaprům přestanou fungovat ledviny. A ryby tak začnou pozvolna umírat. Australané se připravují na to, že po vypuštění viru do životního prostředí uhynou miliony tun kaprů. Podle odborníků by tento vir měl působit pouze na kapry, a původní druhům by neměl vůbec ublížit.

Jak se vlastně kapři v Austrálii rozmnožili? Vše začalo v 60. letech minulého století, kdy se do řeky Murray dostali kapři z jedné farmy. A pak přišly povodně, které kapra rozšířily po celé řece. Následovala obrovská invaze nepůvodního druhu, který dneska vytlačuje původní australské živočichy. Kapři požírají jikry, vodní vegetaci nebo hmyz. A výrazně zhoršují kvalitu vody, což je velký problém, protože původní ryby potřebují pro své přežití čistou vodu.

Je velkou otázkou, jak snaha Australanů dopadne. Věřme tomu, že vir nezasáhne i jiné živočichy a nezpůsobí naprostou katastrofu.

Redakce InRybar.cz

Foto: archiv InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

VIDEO: Štika kousla rybáře do tváře, dalšího do ruky! Aneb zranění, které hrozí při lovu štik

admin | přečteno: 2009x | 18.11.2017 | Žádné komentáře

Některým videím se nechce ani věřit. Mnohdy je na nich …

SKANDÁL: Ostuda! Pražští rybáři čelí kritice! Aktivistům vadí kalendář s nahou ženou!

admin | přečteno: 2784x | 16.11.2017 | Žádné komentáře

Pražští rybáři čelí kritice za kalendář, na kterém je vyfocena …

NASAZOVÁNÍ: Do Orlíku bylo vysazeno 40 000 kilo kaprů! Rybáři vysazovali i dravce!

admin | přečteno: 2387x | 16.11.2017 | Žádné komentáře

Už i revíry Rady ČRS mají za sebou podzimní vysazování. …

Komentáře

 • Je ale důležité poznamenat že za astralskou+americkou+africkou invazí kapra stojí anglický imperialismus (potažmo židovská klika).
  Nebýt anglických lordů kteří si v koloniích přivezli svoji oblíbenou rybu, tak všude kam šlápla noha angličanů sebou přitáhli kapry, duháky, atd. Už je jenom otázka kdy kapr zaplevelí povodí amazonky a budeme mít globální celosvětově unifikovanou přírodu. Mac Donalds vypadá stejně a servíruje stejný blafy na celým světě.
  Bilogické hubení kapra pomocí virů, to je výborná myšlenka kterou by se dalo hezky nenáročně zlikvidovat celé třeboňsko. Otrávení celé řeky provedly v zájmu ochrany „duháka“ v americe a uvažuje se o vytrávení tolstolobiků.
  Tak vypadá kapitalistické Poroučení větru dešti.
  Namísto aby se kapr začal smysluplně využívat jako přírodní zdroj (nebo australané kapry nežerou ani s nima nemůžou krmit drůbež nebo vyhládlé afričany). rybí moučka na trhu cenově roste, tak šup s kaprama do kafemlejnku.
  Radši je vytrávíme.. to je logika.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *