skingbranding-banner

MONSTRÓZNÍ SUMEC! Na Dunaji údajně ulovili sumce o váze 217 kilogramů a délce 325 centimetrů! Máme fotky!


V posledních dnech se na rybářském internetu šíří fantastická zpráva. Na řece Dunaji rybáři údajně ulovili gigantického sumce, který pochází z „říše snů“. Podle dostupných informací ryba vážila 217 kilogramů a měřila 325 centimetrů. Takové jsou alespoň udané míry. Přesné místo, kde byl sumec uloven, není známé. Ví se jen, že rybáři sumce ulovili na Dunaji. Podívejte se na fotky obrovského sumce. Tohle je opravdu neskutečná ryba!

rekord_sumecFantastická zpráva o gigantickém sumci se na rybářském internetu objevila včera. A objevily se u ní i dvě fotografie onoho monstrózního sumce. Ale! Hned ze začátku začala rybářská veřejnost dané údaje uloveného sumce zpochybňovat. Podle valné většiny rybářů tento sumec rozhodně nemá přes 200 kilogramů. Na druhou stranu i skeptičtí rybáři připouštějí, že tato ryba má úctyhodné parametry. Rybáři se shodují na tom, že sumec určitě měří přes 260 centimetrů a váží více jak 130 kilogramů. Co myslíte vy?

Velkou smůlou je to, že z fotografií, které jsou k dispozici, jde jen těžko poznat, jak je sumec opravdu velký. Fotografie jsou jednoduše nekvalitní. A navíc! Je škoda, že rybáři nepoužili pro zdokumentování tohoto sumce metr a mincíř. Pak by bylo mnohem jasnější, jestli jsou uvedené míry pravdivé. Ovšem! To, že je tento sumec sumec_rekordskutečně obrovský, může napovědět srovnání mezi výškou dospělého muže a délkou uloveného sumce. Všimněte si, o kolik ulovený sumec přečnívá úspěšného rybáře.

Z přiložených fotografií je asi zřejmé, že rybáři tuto obrovskou rybu zabili. A právě tento „čin“ rybářská veřejnost také velice silně odsoudila. Podle většiny rybářů měl tento gigant putovat zpátky do Dunaje. To, zdali úspěšní rybáři udělali chybu, anebo ne, necháme na vašem posouzení.

Vypadá to, že tato ryba je ze stejné „sorty“ jako sumec, který byl uloven letos v květnu taktéž na Dunaji. Tehdy ulovený sumec měřil 275 centimetrů a vážil 158 kilogramů. Tento sumec byl uloven nedaleko chorvatského města Osijek, u kterého se do Dunaje vlévá další významný tok – řeka Dráva. Výhodou fotografií tohoto sumce je to, že rybáři použili pro dokumentaci metr. Rybářská veřejnost si tak mnohem lépe mohla představit obrovskou délku tohoto sumce. A proto skeptické komentáře nebyly tak silné.

 

Kde žijí největší sumci na světě?

Tomu, kde žijí největší sumci světa, jsme se v minulosti už věnovali. A vytvořili jsme seznam zemí, ve kterých se dá očekávat výskyt největších sumců. Mezi tyto TOP lokality patří právě i Dunaj, který letos jasně potvrzuje, že je jednou z nejlepších lokalit pro lov obrovských sumců. Zprávy o gigantických sumcích ale pochází i z jiných zemí – například z Řecka, Ruska, Ukrajiny nebo Turecka. Přečtěte si článek o místech, kde žijí bájní sumci o váze přes 200 kilogramů a délce 3 metrů!

ČTĚTE TAKÉ: Kde žijí největší sumci světa?

Redakce InRybar.cz

FOTO: Facebook

Nové články v rubrice

SKANDÁL: Ostuda! Pražští rybáři čelí kritice! Aktivistům vadí kalendář s nahou ženou!

admin | přečteno: 2601x | 16.11.2017 | Žádné komentáře

Pražští rybáři čelí kritice za kalendář, na kterém je vyfocena …

NASAZOVÁNÍ: Do Orlíku bylo vysazeno 40 000 kilo kaprů! Rybáři vysazovali i dravce!

admin | přečteno: 2142x | 16.11.2017 | Žádné komentáře

Už i revíry Rady ČRS mají za sebou podzimní vysazování. …

PYTLÁCI: Na rybních v Českém ráji řádí agresivní pytláci! Vyhrožují násilím!

admin | přečteno: 674x | 15.11.2017 | Žádné komentáře

V Českém ráji řádí pytláci, kteří mají spadeno na velké kapry. …

Komentáře

 • Je strasne vidiet taku krasnu trofejnu rybu zavesenu o nejake lesenie…
  Je mi luto vsetkych clenov rybarskeho cechu, ktori sa tomu venuju len preto, aby si mohli naplnit chladnicky…

  • Víš že rybářům kteří ryby zabíjejí je takový povzdechnutí od rybofilů na netu úplně u zadnice?

   Má to asi stejnou váhu jako když řeknu že je mi z duše líto rybářů, kteří pustí krásnou a chutnou rybu, aby pak mohli jít do obchodu a koupit a sežrat rybu jinou (kterou nemuseli zabít oni, ale někdo jinej a vyrostla v koncentráku na maso).
   Rybář který ryby nejí, prozatím ulovenou mírovou rybu může pustit (ještě to nezakázali jako bezdůvodné týrání zvířat), važte si této vymoženosti.

   Jak se říká člověku který pro vlastní potěšení bezdůvodně týrá jiné živočichy? Sadista?

   PS. takhle se na trojnožku nebo na jiný předmět zavěšuje trofejní sumec odjakživa – je to tradiční a mě to nepohoršuje.

 • Je krásne vidieť že tento sumec nemá ani dva a pol metra, tobôš 325

 • Nechapu jak nekdo muze takovou rybu nenechat ve vode a musi si nacpat rypak

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *