skingbranding-banner

NAPADENÍ: „Chtěl mě zabít!“ řekl u soudu rybář! Násilník dostal za brutální napadení podmínku!


Loni v dubnu na řece Sázavě došlo ke konfliktu dvou rybářů. Rybáře Pavla Koníčka (75) tehdy napadl jiný rybář Stanislav Novák (48). Rvačka mezi oběma muži dopadla tak, že starší rybář skončil ve studené vodě. Nyní o trestu pro agresivního muže rozhodl soud v Havlíčkově Brodě. Násilník byl potrestán 8 měsíční podmínkou. To se ale napadenému nelíbí. Poškozený Pavel Koníček tvrdí, že ho agresivní rybář chtěl skutečně zabít.

„Z ničeho nic ke mně zezadu přišel a úmyslně mě hodil do vody. Letěl jsem, jako kdybych se odrazil ze skokanských bloků. Tehdy bylo pět pod nulou, voda měla sedm stupňů a řeka byla v tom místě hluboká skoro tři metry. Přitom na mě řval, že mě zabije. Jsem přesvědčený, že to chtěl skutečně udělat. Musel přece tušit, že se mi za těchto okolností nemusí podařit z vody vylézt, navíc v místě, kde byl strmý břeh s rákosím,“ řekl Deníku napadený rybář Pavel Koníček. Ten se navíc nechal slyšet, že ho po útoku až doteď trápí zdravotní problémy.

Obviněný Stanislav Novák ale celou situaci viděl jinak: „To, co tvrdí, je jeho verze. Já jsem mu chtěl pomoct, protože jsem ho viděl, jak se plácá ve vodě, když se snažil z řeky dostat rybu. Zabraly mu totiž dva pruty najednou a začal zmatkovat. Podával jsem mu ruku, a on na mě začal řvát. Nevím, proč mu přeskočilo, kdybych mu nepomohl, tak by se tam utopil.“

Celý konflikt neviděl ani jeden svědek. Policisté se tak nemohli „opřít“ o tvrzení jiného člověka. Agresivnímu rybářovi tehdy naměřili přes jedno promile alkoholu v dechu, poté ho odvezli na služebnu k výslechu.

ČTĚTE TAKÉ: Na Sázavě se pobili rybáři, jeden skončil v nemocnici! „Nebyl jsem na sračky!“ brání se agresor

Policisté ale nakonec agresivního rybáře z pokusu o vraždu neobvinili. Násilník šel před soud s obviněním ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Stanislav Novák, který napadl staršího rybáře, byl u soudu v Havlíčkově Brodě odsouzen k osmiměsíčnímu vězení s podmínkou na jeden rok. Tento rozsudek je pravomocný, neboť obžalovaný se neodvolal a trest přijal.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec pytlačení: Na Lipně budou „úřadovat“ profi porybní! Rybáři totiž častěji porušují pravidla

admin | přečteno: 871x | 16.03.2018 | Žádné komentáře

Jihočeský územní svaz nedávno zveřejnil velmi zajímavá data o působení …

POSLEDNÍ MÍSTA! Na Labi se uskuteční nádherné kaprové závody! Přijedete?

admin | přečteno: 701x | 15.03.2018 | Žádné komentáře

Místní organizace Českého rybářského svazu Brandýs nad Labem – Stará …

Boj o Lipno: Rybáři jednají o úpravě zákazu bivakování s CHKO Šumava! Bude bivakování povoleno?

admin | přečteno: 903x | 14.03.2018 | 1 komentář

Současná pravidla, která platí na Lipně, nejsou pro bivakující rybáře …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *