skingbranding-banner

NECHUTNÉ: Věhlasný revír trápí obrovský nepořádek! Úklid za desítky tisíc korun zaplatí rybáři!


Pískovna Baraba. Velmi oblíbený revír, o který se starají rybáři z Mělníku. A právě oni upozorňují na obrovský nepořádek, který zde někteří jedinci dělají. Hromady odpadků, ale i skříně, pneumatiky od aut nebo matrace. To vše lze „nalézt“ na černých skládkách v okolí Baraby! Mělničtí rybáři se nehodlají s tímto stavem smířit, a proto břehy okolo Baraby nechávají uklízet. Jenže! Takový úklid je vyjde na desítky tisíc korun…

„Na likvidaci černých skládek si každoročně objednáváme mělnické technické služby. Stojí nás to kolem padesáti tisíc ročně, což pro nás nejsou zrovna malé peníze. Nejhorší na tom je, že často neuplyne ani týden od úklidu a jsou tam zase další hromady,“ řekl pro Deník hospodář mělnických rybářů Vladimír Nývlt.

Navíc, rybáře trápí i vandalové! „Uřízli nám všechny cedule se zákazem kempování u vody, které jsme tam za šedesát tisíc korun nechali instalovat. Určitě to nebylo nic snadného, protože byly umístěné na ocelových trubkách zabetonovaných v zemi. Musíme to nahlásit policii a začít uvažovat o pořízení nějakých fotopastí,“ říká Nývlt a dodává:

„Zase nás to bude stát spoustu peněz, takže se to zřejmě bude muset někde promítnout. Doplatí na to zřejmě jen rybáři, protože kvůli zvýšeným nákladům budeme muset zdražit povolenky nebo brigády. Za to, co vyděláme, kupujeme ryby, nemáme peníze nazbyt.“

Barabu hlídají porybní i policisté. Přesto, u revíru se děje hodně špatných věcí. Na Barabě platí zákaz kempování, ale i tak na březích této pískovny naleznete v létě hodně stanů. Možná těmto lidem zákazové cedule vadily. „Nikoho jsme ale nechytili, takže si to můžeme bohužel jen myslet,“ uzavírá Nývlt.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Pytláci chtěli zmasakrovat trofejní kapry ze svazovky! Ulovili i kapra o váze přes 15 kilo!

admin | přečteno: 385x | 23.03.2018 | Žádné komentáře

Tento případ pytlačení se sice odehrál již v minulém roce, ovšem …

Rybáři pozor! Nová delší denní doba lovu zatím neplatí na revírech MRS! Čeká se na rozhodnutí vedení

admin | přečteno: 5822x | 22.03.2018 | Žádné komentáře

Rybáři na mimopstruhových svazových revírech budou moci od letošního chytat …

Rybáři přišli kvůli haváriím ve svazových revírech o ryby za 4 miliony korun! Kdo zaplatí škody?

admin | přečteno: 328x | 21.03.2018 | Žádné komentáře

S poměrně hodně zneklidňující zprávou přišel Český rybářský svaz na posledním …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *