skingbranding-banner

NECHUTNÉ: Věhlasný revír trápí obrovský nepořádek! Úklid za desítky tisíc korun zaplatí rybáři!


Pískovna Baraba. Velmi oblíbený revír, o který se starají rybáři z Mělníku. A právě oni upozorňují na obrovský nepořádek, který zde někteří jedinci dělají. Hromady odpadků, ale i skříně, pneumatiky od aut nebo matrace. To vše lze „nalézt“ na černých skládkách v okolí Baraby! Mělničtí rybáři se nehodlají s tímto stavem smířit, a proto břehy okolo Baraby nechávají uklízet. Jenže! Takový úklid je vyjde na desítky tisíc korun…

„Na likvidaci černých skládek si každoročně objednáváme mělnické technické služby. Stojí nás to kolem padesáti tisíc ročně, což pro nás nejsou zrovna malé peníze. Nejhorší na tom je, že často neuplyne ani týden od úklidu a jsou tam zase další hromady,“ řekl pro Deník hospodář mělnických rybářů Vladimír Nývlt.

Navíc, rybáře trápí i vandalové! „Uřízli nám všechny cedule se zákazem kempování u vody, které jsme tam za šedesát tisíc korun nechali instalovat. Určitě to nebylo nic snadného, protože byly umístěné na ocelových trubkách zabetonovaných v zemi. Musíme to nahlásit policii a začít uvažovat o pořízení nějakých fotopastí,“ říká Nývlt a dodává:

„Zase nás to bude stát spoustu peněz, takže se to zřejmě bude muset někde promítnout. Doplatí na to zřejmě jen rybáři, protože kvůli zvýšeným nákladům budeme muset zdražit povolenky nebo brigády. Za to, co vyděláme, kupujeme ryby, nemáme peníze nazbyt.“

Barabu hlídají porybní i policisté. Přesto, u revíru se děje hodně špatných věcí. Na Barabě platí zákaz kempování, ale i tak na březích této pískovny naleznete v létě hodně stanů. Možná těmto lidem zákazové cedule vadily. „Nikoho jsme ale nechytili, takže si to můžeme bohužel jen myslet,“ uzavírá Nývlt.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Sumec zaútočil na ruku muže! Provokatér si odnesl zranění!

admin | přečteno: 454x | 13.12.2017 | Žádné komentáře

Se sumci není radno si zahrávat. Tohle si uvědomil i …

Balík peněz! Rozpočet ČRS pro rok 2018 bude 123 milionů korun! Peněz ve svazové kase přibylo!

admin | přečteno: 287x | 13.12.2017 | 1 komentář

Rada Českého rybářského svazu schválila rozpočet pro rok 2018. A …

Vyjádření ČRS k závodům na Orlíku: Svaz dostane půlmilionu! Peníze půjdou na zarybnění!  

admin | přečteno: 3023x | 12.12.2017 | 2 komentáře

Český rybářský svaz se vyjádřil k pořádání velkých kaprařských závodů na …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *