skingbranding-banner

Nejodpornější rybářské video z českých vod? Záznam týrání a neúcty k trofejnímu sumci


České vody, ač si to mnoho z nás ani neuvědomuje, skrývají celou řadu nádherných rybích gigantů. Naše revíry vydaly už řadu trofejních ryb, které si vzhledem ke své velikosti a stáří zaslouží bezmeznou úctu a šetrné zacházení. Jenže i v dnešní době se na českém internetu najdou taková videa, ze kterých se některým rybářům může zvednout žaludek.

Rybářský magazín InRybar.cz se problematikou šetrného chování ke zdolané rybě poměrně intenzivně věnuje. V našich textech jste se mohli například dočíst, že se zdolanou rybou je velice důležité opatrně manipulovat. Rybář prostě musí co nejvíce eliminovat sedření ochranného slizu, anebo samotné pokožky, která ochranných sliz produkuje. Poranění rybí pokožky či sedření jejího ochranného slizu totiž velice často vede k plísňovým onemocněním, jež rybu mohou i usmrtit.

ČTĚTE TAKÉ: Svět ryb: Co se děje s rybou při poranění háčkem?

Rybu je proto nejlepší zbavit háčku ve vodním prostředí, kde je riziko jejího vážného poranění jednoduše nejnižší. Pokud přesto musíme rybu vyndat na souš, pak ji pokládáme na měkkou a mokrou podložku. Po vyháčkování je potom nutné, abychom zdolanou rybu co nejrychleji vrátili zpátky do vody. Jen tak předejdeme jejímu nezvratnému poškození.

Bohužel, ani v dnešní moderní době se ale někteří rybáři k uloveným rybám neumějí chovat. Důkazem může být video, na kterém je zaznamenáno, jak se partička rybářů chová k ulovenému sumci. Jejich chování je přinejmenším nepochopitelné, a v mnohých rybářích jistě vzbudí pocity vzteku.

Pochopitelně, každý rybář má právo na to si svůj úlovek ponechat. Ale přesto. Pokud rybář nedokáže trofejní rybu pustit, která by prostě měla putovat zpátky do vody, pak by ji měl alespoň důstojně usmrtit. Jakékoliv týrání ryby na souši je jednoduše neomluvitelné. Video je sice staršího data, přesto ale jeho existence na internetu může být hrozbou pro začínající rybáře. Těm je zapotřebí vysvětlit, že takovým způsobem se k ulovené rybě jednoduše nechová!

ČTĚTE TAKÉ: Šetrná rybařina: Ulovenou rybu vyháčkujte ve vodě

Člověka, který se podívá na námi přiložený záznam, nepřepadne pouze pocit vzteku, ale i beznaděj a strach o budoucnost našich vod. Je totiž velice smutné, že i v dnešní moderní době se někdo dokáže k trofejní rybě takovým způsobem chovat. Pokud to půjde takovým způsobem i nadále, pak v našich vodách nezbude skutečně nic. A to si tuzemské revíry nikdy nezaslouží!

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

Zase pytláci! Na Kolínsku pytlačili Ukrajinci! Porybní jim sebrali vybavení a předali je policii

admin | přečteno: 331x | 25.04.2018 | Žádné komentáře

Porybní na Kolínsku mají pořádně práce. Není tomu tak dávno, …

Rybář na svazovce chytal na 3 pruty a měl nastraženou rybičku! Porybní mu sebrali povolenku

admin | přečteno: 1235x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Hodně velkou drzost měl jeden z rybářů, který lovil na Lipně. …

Rybář brutálně zabil krásného sumce! Rybu podřízl ve vodě a nechal ji vykrvácet! Rybáři žádají tvrdý trest!

admin | přečteno: 3482x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Na odporný čin včera upozornil jeden z rybářů na sociálních sítích. …

Komentáře

  • Děti za nic nemůžou, ale zbytek je parta hovad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *