skingbranding-banner

NEUVĚŘITELNÉ: Obrovský sumec ucpal vodní elektrárnu! Museli ho vytáhnout jeřábem!


Pořádně zajímavá situace se odehrála na řece Dunaji v rakouském městě Linz. Pracovníci vodní elektrárny si všimli něčeho neobvyklého. Po bližším prozkoumání zjistili, že se jedná o obrovského sumce. Aby mohli tohoto vousatého giganta vytáhnout z vody, bylo zapotřebí použít dokonce jeřáb! Po vytáhnutí ryby na souš následovalo měření a vážení. Tohle se jen tak nevidí…

Fishy Business - Blockage Was Huge CatfishTeprve až pracovníci vodní elektrárny dokázali dostat sumce na břeh, uvědomili si, o jak obrovskou rybu jde. Mohutné tělo mohutné ryby budilo respekt! Následovalo měření a vážení. Míra sumce se zastavila na 225 centimetrech a váha na 90 kilogramech. Úctyhodné míry. Bylo jen obrovskou škodou, že sumec dopadl takto smutně.

Podle rakouských expertů nejsou takhle velcí sumci na horním Dunaji moc obvyklí. Proto tato ryba způsobila takový rozruch! Ale přesto! V posledních letech lze vysledovat, že tito rybí predátoři začínají dorůstat velkých rozměrů právě i v horním toku Dunaje. Zdá se tak, že vousatí giganti už nebudou jenom například v maďarské, srbské nebo rumunské části Dunaje.

 

KURIOZITA: Mohou se ryby dostat i do jaderné elektrárny?

Odpověď zní: ano, mohou. Přesně to se totiž stalo nedávno v jaderné elektrárně Dukovany. Pracovníci elektrárny v nádržích pod chladicími věžemi našli dva metrové úhoře. Jak se tam ryby dostaly? Úhoři byli pravděpodobně do nádrží zaneseni jako potěr. Ale jak je možné, že úhoři dorostli tak velkých rozměrů? V nádržích pod chladicími věžemi se velice daří řasám, díky čemuž se v nich usadili i vodní šneci. Takže je pravděpodobné, že úhoři požírali vodní šneky…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec pytlačení: Na Lipně budou „úřadovat“ profi porybní! Rybáři totiž častěji porušují pravidla

admin | přečteno: 873x | 16.03.2018 | Žádné komentáře

Jihočeský územní svaz nedávno zveřejnil velmi zajímavá data o působení …

POSLEDNÍ MÍSTA! Na Labi se uskuteční nádherné kaprové závody! Přijedete?

admin | přečteno: 703x | 15.03.2018 | Žádné komentáře

Místní organizace Českého rybářského svazu Brandýs nad Labem – Stará …

Boj o Lipno: Rybáři jednají o úpravě zákazu bivakování s CHKO Šumava! Bude bivakování povoleno?

admin | přečteno: 904x | 14.03.2018 | 1 komentář

Současná pravidla, která platí na Lipně, nejsou pro bivakující rybáře …

Komentáře

  • UHORI POTER?ODKEDY SA DA LEN TAK ZOHNAT UHORI POTER?K TOMU SA DOSTANE TAK MAX RYBAR.ZVAZ A TEN NEBUDE DRAHE MONTE UHOROV DAVAT DO JADROVEJ ELEKTRARNE.DOSTALI SA TAM SAMI,UHOR BEZNE DOKAZE PREJST PO SUSI,NAJMA ZA DAZDIVYCH NOCI.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *