skingbranding-banner

PRASÁRNA! Na Lipně masakrují trofejní kapry nebo chytají na 4 pruty! Může za to non-stopka?


rybarska_straz_odznak

Pořádně šokující fotografie momentálně kolují rybářským internetem. O co jde? Na zveřejněných fotografiích, které pořídila rybářská stráž na Lipně, jsou zdokumentovány některé případy „šíleného“ chování některých rybářů, kteří absolutně nerespektují platná pravidla. Ponechávání kapitálních kaprů, přechovávání malých rybek, nebo lov na 4 pruty. To je jen hrstka přečinů, kterých se někteří rybáři dopustili.

Kritici non-stop režimů na svazových vodách mají pořádně nabito! Na internetu se objevily fotografie rybářské stráže z Lipna, které zachycují nechutnou realitu, která na březích tohoto krásného revíru panuje.

Lov na 4 pruty, lov mimo povolenou dobu, nezapsané ušlechtilé ryby, ponechávání kaprů nad 70 centimetrů (na Lipně platí K-70) nebo přechovávání nástražních rybek, které nedosáhly 15 centimetrů (na Lipně se nesmí chytat na nástražní rybičky pod 15 cm).

A to není to nejšílenější! Někteří „koumáci“ dokonce měli na březích Lipna i filetárny a podzemní lednice pro přechovávání úlovků. Normálnímu rybářovi jde z těchto obrázků hlava kolem! Tohle je prostě neuvěřitelně nechutné chování lidí, kteří jsou v rybářských řadách.

Obrovský respekt patří porybným, kteří podstupují velice nepříjemné situace. Rybářské stráži na Lipně je třeba hlasitě poděkovat! Dobrá práce, pánové!

Kritici non-stop režimů na svazových vodách nyní kritizují to, že rybáři se přes noc jednoduše neumí chovat a dopouštějí se vážných přečinů proti rybářským pravidlům. Co myslíte? Má povolení non-stop lovu vliv na zvýšené porušování rybářských pravidel?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

pohar

RYBÁŘSKÝ ZÁVOD: Přijeďte na prestižní závody na rybníku Jelito! Vítěz si odnese super ceny!

admin | přečteno: 577x | 18.08.2017 | Žádné komentáře

Středočeský územní svaz zve všechny rybáře na již 3. ročník …

kapr

Prsty za žábry nebo v očích! „Stop týrání kapitálních kaprů!“ burcuje Lukáš Krása

admin | přečteno: 4472x | 18.08.2017 | 2 komentářů

Známý kaprař Lukáš Krása rozvířil velmi důležitou diskuzi mezi českými …

kapr

VIDEO: Karel Nikl připravil pro mladé kapraře parádní akci! Palec nahoru!

admin | přečteno: 367x | 17.08.2017 | Žádné komentáře

Super video z dílny firmy Karla Nikla se nedávno objevilo na …

Komentáře

  • Doživotní zákaz rybolovu pro každého koho takhle chytnou a k tomu pokutu v řádech desítek tisíc korun. Tohle je byznys, který nemá se 24-kou nic společného. Ty ryby jdou rovnou do hospod apod! A za mě palec nahoru pro rybářskou stráž!!!! A další důvod proč zřídit profesionální rybářskou stráž! Peněz je na to dost, když se zase nerozkradou!!!!

    • Přesně tak Stando, máte pravdu. S tím že je někdo bestie, nemá nonstop lov co dočinění. Takovýmu dobytku už bych do smrti nepovolil ani akvárko.

  • A jeste malickost , za komunistu byl prodej ryb zakazan , ale to uy davno neplati . Ryba je majetkem rybare a muze s ni nalozit jak chce , treba i prodat . Jen by ji mel ziskat podle pravidel . Pak at si jich odveze treba metrak , ma na to pravo .

  • 24jsou jen pro masare kdyz nechytnu rybu v povolenych hodinach tak mam proste smulu ale me to nevadi ahoj

  • nevím zda má vliv na počet přestupků 24-ka na lipně ale podle toho co občas zaslechnu tak i ostatní revíry jako je harta a jiné jsou na tom stejně ona ta doba nepřitahuje holt jen sportovní rybáře ale i masaře a nic jiného jak zvýšení počtu kontrol na tom nic nezmění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>