skingbranding-banner

PYTLÁCI V ČESKÉ REPUBLICE: Pytláctví nekontrolovatelně roste! Pytláci neloví pro maso, ale pro adrenalin!


Stoprocentní nárůst pytláctví zaznamenali představitelé Moravského rybářského svazu na jejich revírech. Metody pytláctví jsou rozdílné. Jedni pytláci ryby ilegálně loví s pomocí rybářského vybavení, jiní neváhají kvůli rybímu lupu vypustit dokonce celý rybník! Kontroly rybářské stráže sice probíhají pravidelně, ovšem chycení pytláka je spíše věcí náhody. A vzhledem k poměrně nízkým trestům se nedá očekávat, že by pytláctví z našich vod zmizelo…

Brutální výprodej rybářských potřeb! Slevy až 75 %

Chybějící rybářský lístek nebo povolení k lovu či lovení podměrečných ryb. Toto jsou pravděpodobně nejčastější přečiny pytláků na vodách Moravského rybářského svazu. Některé formy pytláctví jsou ale i extrémnějšího charakteru. V ojedinělých případech totiž pytláci dokonce kvůli rybímu lupu vypustí i celý rybník. Ostatně, o těchto případech magazín InRybar.cz už informoval.

Zajímavým zjištěním je to, že pytláci většinou neloví pro zisk masa, ale proto, že chtějí zažít adrenalinovou záležitost. To alespoň řekl pro zlinsky.denik.cz František Hubáček, hospodář Rybářského svazu Luhačovického Zálesí. Problémem je, že „milovníkům adrenalinu“ nehrozí při dopadení nijak zvláště vysoké tresty, které by je od ilegálního rybaření odrazovaly. V případě dopadení pytlákovi hrozí maximálně 8 tisícová pokuta nebo zákaz rybaření na jeden rok. V případě, že se pytlák dopustí trestného činu, může jít až na 2 roky do vězení. Ano, možné tresty vypadají hrozivě, jenže oproti zahraničí skutečně nejsou.

Brutální výprodej rybářských potřeb! Slevy až 75%!!!

Jak vlastně pytláci nejčastěji loví? Pytláci s oblibou rybaří mimo povolenou dobu lovu. A pro své ilegální rybaření si velice často vyhledávají odlehlá a nenápadná místa. Příkladem je například lov v těch úsecích, kde je rybaření celoročně zakázáno, například v trdlištích. Naštěstí rybářská stráž dostává řadu podnětů od řadových rybářů. A právě díky těmto informacím mohou porybní efektivněji chránit tuzemské vody. Proto pokud narazíte na osobu, která se u vody podezřele chová, pak se nebojte informovat rybářskou stráž!

Některé organizace pytláctví opravdu zásadně trápí. Tamní hospodáři hovoří o tom, že pytláci odnesou až 40 procent ryb z celkové obsádky! A toto je velké číslo! Pokud se totiž podíváme na princip zarybňování našich vod, pak upytlačené ryby jednoduše chybějí.

 

Případ pytláctví ze Slovenska

Brutální výprodej rybářských potřeb! Slevy až 75%!!!

Možná jste zaznamenali zprávu, která tento týden vyšla na InRybar.cz. Na Slovensku šel za pytláctví tamní pytlák na půl roku do vězení. Proč? Pytlák lovil ryby, které byly v tu dobu hájené. A soud se s tímto hříšníkem nijak nemazal. Verdikt? Buď zaplacení pokuty 200 eur, anebo trest odnětí svobody na 3 měsíce. Pytlákovi se takto přísný rozsudek nezamlouval, a tak se odvolal. Jenže krajský soud jeho trest ještě více zpřísnil. Rozsudek? Pokuta 500 eur, anebo vězení na půl roku. A jelikož pytlák pokutu nezaplatil, skončil za mřížemi…

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

Zase pytláci! Na Kolínsku pytlačili Ukrajinci! Porybní jim sebrali vybavení a předali je policii

admin | přečteno: 331x | 25.04.2018 | Žádné komentáře

Porybní na Kolínsku mají pořádně práce. Není tomu tak dávno, …

Rybář na svazovce chytal na 3 pruty a měl nastraženou rybičku! Porybní mu sebrali povolenku

admin | přečteno: 1235x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Hodně velkou drzost měl jeden z rybářů, který lovil na Lipně. …

Rybář brutálně zabil krásného sumce! Rybu podřízl ve vodě a nechal ji vykrvácet! Rybáři žádají tvrdý trest!

admin | přečteno: 3482x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Na odporný čin včera upozornil jeden z rybářů na sociálních sítích. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *