skingbranding-banner

REKORDNÍ OKOUNI: Okoun o délce 56 centimetrů a váze 2,9 kilogramů! Podívejte se na fotky nádherných ryb!


Okoun přes 40 centimetrů je považován za trofejní rybu. Takový okoun už je hodně ceněným dravcem. Mohutné tělo a silná morda je u 40 centimetrového okouna pořádně znát. Jsou to prostě nádherné ryby! Dokážete si ale představit okouna, který měří přes 50 centimetrů a váží více jak 2,5 kilogramů? Několik takových okounů je k dohledání na internetu. A jsou to pořádní krasavci!

Na rybářském internetu jsme pro vás našli nádherné video, ve kterém si můžete prohlédnout hned několik okounů přes 50 centimetrů. A jsou mezi nimi i skuteční rekordmani. Třeba okoun o délce 56 centimetrů a váze téměř 3 kilogramy! Tato ryba byla ulovena ve Francii. A při pohledu na jeho fotografii pomalu naskakuje i husí kůže! Panečku, to je ryba!

Tip: Luxusní vánoční dárky pro rybáře! Hrnečky, polštáře, dárková balení!

Tato ryba ale není jediná, která stojí za uctivý obdiv. Ve videu můžete vidět i další nádherné okouny přes 50 centimetrů, kteří byli uloveni v Německu, Holandsku, Belgii nebo Velké Británii. A opět, jsou to všechno prostě překrásné ryby! Z této galerie jednoduše přechází zrak! Všechny okouny si můžete prohlédnout ve videu, které jsme pro vás našli.

 

Rekordní okouni v České republice

Česká republika má dostatek vod, ve kterých plavou i rekordní okouni přesahující délku 50 centimetrů. Takové okouny nejčastěji naleznete na velkých řekách nebo stojatých vodách, především pak na větších přehradách. Největší úlovky okounů z České republiky jsou podobné těm v zahraničí. Například na Labi je zdokumentovaný úlovek okouna o délce 56 centimetrů a váze okolo 3,5 kilogramů.

Tip: Luxusní vánoční dárky pro rybáře! Hrnečky, polštáře, dárková balení!

Legendy o obrovských okounech ale nejčastěji pochází z ÚN Lipno. Zde byli uloveni dokonce okouni přesahující fantastickou hranici 60 centimetrů! Bohužel, takoví okouni byli na této nádrži loveni v polovině minulého století. Obrazový materiál tedy ve většině případů jednoduše chybí.

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

VIDEO: Štika kousla rybáře do tváře, dalšího do ruky! Aneb zranění, které hrozí při lovu štik

admin | přečteno: 2022x | 18.11.2017 | Žádné komentáře

Některým videím se nechce ani věřit. Mnohdy je na nich …

SKANDÁL: Ostuda! Pražští rybáři čelí kritice! Aktivistům vadí kalendář s nahou ženou!

admin | přečteno: 2784x | 16.11.2017 | Žádné komentáře

Pražští rybáři čelí kritice za kalendář, na kterém je vyfocena …

NASAZOVÁNÍ: Do Orlíku bylo vysazeno 40 000 kilo kaprů! Rybáři vysazovali i dravce!

admin | přečteno: 2388x | 16.11.2017 | Žádné komentáře

Už i revíry Rady ČRS mají za sebou podzimní vysazování. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *