skingbranding-banner

Rozhovor s Jakubem Vágnerem o kritice rybářů: „Kolikrát se stalo, že mi někdo řekl něco do očí? Ani jednou!“


Štáb Seznam.cz se podíval do areálu jezera Katlov a rybníku Pohan, který patří známému rybářovi Jakubovi Vágnerovi. A právě zde udělali lidé ze Seznamu se známým rybářem rozhovor. Řeč se pochopitelně „motala“ okolo jeho výprav do světa nebo o aktivitách, kterým se nyní věnuje. A nechyběly ani „nepříjemné“ otázky! Sama moderátorka pořadu Zuzana Hodková si rybaření nakonec taktéž vyzkoušela. Jak to dopadlo? Měla štěstí, s Jakubem ulovila sumce.

V rozhovoru padlo několik velmi zajímavých otázek. Moderátorka se například zeptala na to, proč všechny ryby patří zpátky do vody. „Nemyslím si, že všechny ryby patří zpátky do vody. Je hrozně důležité, aby do rybařiny nepronikal extremismus. Tak dlouho jsme se snažili, aby ta myšlenka Chyť a pusť vynikala, že bohužel někteří lidé to vzali tak, že to dovádí přesně do toho extremismu. Když si 60letý rybář vezme domů kapra, protože to tak dělal celý život, tak mu pomalu píšou výhružné dopisy, že je to barbar. To je prostě nesmysl,“ odpověděl Jakub Vágner.

Další zajímavá otázka se pak týkala i proběhnuté „kauzy Katlov“, kdy byl Jakub Vágner nařčen z toho, že právě v tomto jezeře plavou trofejní ryby ze svazových vod. „Mám jednoduché pravidlo: Já zlo oplácím dobrem. A že si někdo o mně myslí něco, tak – hele, víš, kolikrát se mi stalo, že někdo ke mně přišel a řekl mi něco do očí? Ani jednou!“

V další fázi rozhovoru pak Jakub Vágner s moderátorkou Zuzanou Hodkovou i nahodili. Chytali na umělé rybičky s pomocí přívlače. Nakonec Jakub dostal „kopanec“ do prutu. Záběr! Prut tak předal moderátorce, aby si rybu zdolala. A povedlo se! Na břeh se „podíval“ sumec odhadem o váze 27 nebo 28 kilogramů. „Sumec může za to, že jsem začal cestovat a chytat všechny ty ostatní velké ryby. Dodneška ho miluju. Je to překrásné zvíře,“ zakončil Jakub Vágner.

Kompletní rozhovor si můžete pustit ZDE.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Nový světový rekord kapra! V Maďarsku ulovili lysce o váze 49 kilogramů!

admin | přečteno: 15655x | 21.10.2017 | Žádné komentáře

Světový rekord kapra byl opět překonán. V Maďarsku ulovili neskutečného lysce …

Výzva Jakuba Vágnera: Slavný rybář chce prosadit rybolov od 4 do 24 hodin po celý rok!

admin | přečteno: 16861x | 18.10.2017 | 2 komentáře

Povinná denní doba lovu v podzimní nebo jarní části sezóny patří …

AKTUÁLNĚ: Prodejci kaprů zuří! Prodej vánočních kaprů komplikuje EET! Bude méně stánků?

admin | přečteno: 4911x | 18.10.2017 | 3 komentáře

Čas prodeje vánočních kaprů se nezadržitelně blíží. Spousta rybníků se …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *