skingbranding-banner

Rybáři přišli kvůli haváriím ve svazových revírech o ryby za 4 miliony korun! Kdo zaplatí škody?


S poměrně hodně zneklidňující zprávou přišel Český rybářský svaz na posledním zasedání Rady. Právě zde byl předložen dokument, který zmonitoroval 56 případů, ve kterých došlo k masivnímu úhynu ryb. Celková škoda na rybích obsádkách v těchto případech dosáhla téměř 4 milionů korun. Za úhynem stojí například vodohospodářské havárie.

Ve zprávě ze zasedání Rady ČRS se píše: „Materiál obsahuje informace o vodohospodářských haváriích a škodách na rybách – bylo evidováno 56 případů v rybářských revírech i rybochovných zařízeních s celkovou škodou na rybích obsádkách ve výši 3,9 milionů korun.“

„Ve zprávě byla dále zmíněna problematika škod způsobených na rybách rybožravými predátory – stát stále odmítá hradit škody na rybářských revírech, částečně je však kompenzuje dotačním titulem Podpora mimoprodukčních funkcí rybářských revírů v objemu 15 milionů korun – a rovněž negativní vliv úprav vodních toků a malých vodních elektráren na rybí společenstva.“

Problémem havárií není jen v samotném vyhynutí ryb, ale také v tom, že „náprava“ trvá hodně času. Příklad z praxe: Rybáři z Čelákovic nedávno řešili masivní úhyn 3 metráků ryb na jednom revíru nedaleko Labe. Havárie byla tak rozsáhlá, že chemikálie zlikvidovaly mladou rybí populaci.

„Mnoho druhů ryb se velmi těžko shání. Dalo nám to opravdu mnoho práce a času, protože třeba nebývají tolik hospodářsky zajímavé,“ stěžoval si hospodář Pavel Jindřich. Finanční škoda, kterou budou rybáři vymáhat, se pohybuje okolo 20 až 30 tisíc korun, ovšem ta „časová a pracovní“ škoda je mnohem vyšší. Protože podle rybářů z Čelákovic bude obnovení revíru trvat dlouhá léta.

Věřme, že v této sezóně bude počet havárií naprosto minimální!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Zase pytláci! Na Kolínsku pytlačili Ukrajinci! Porybní jim sebrali vybavení a předali je policii

admin | přečteno: 16x | 25.04.2018 | Žádné komentáře

Porybní na Kolínsku mají pořádně práce. Není tomu tak dávno, …

Rybář na svazovce chytal na 3 pruty a měl nastraženou rybičku! Porybní mu sebrali povolenku

admin | přečteno: 1139x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Hodně velkou drzost měl jeden z rybářů, který lovil na Lipně. …

Rybář brutálně zabil krásného sumce! Rybu podřízl ve vodě a nechal ji vykrvácet! Rybáři žádají tvrdý trest!

admin | přečteno: 3216x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Na odporný čin včera upozornil jeden z rybářů na sociálních sítích. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *