skingbranding-banner

Rybolov NON-STOP: V letošní sezóně se bude chytat 24 hodin i na Nechranicích. Výjimka bude platit v létě


Severočeský ÚS vydal aktuální zprávu o novinkách v roce 2017. K určitým změnám dojde na severočeských pstruhových vodách – v pravidlech byl zpřesněn lov na umělou mušku. Další zprávou je, že cena za krajské povolenky se pro rok 2017 nemění. A v neposlední řadě je důležité říci, že v letní části sezóny se bude chytat non-stop na Nechranicích. Přinášíme vám kompletní znění zprávy, kterou vydal Severočeský ÚS na svém webu crsusti.cz…

Na revírech Severočeského ÚS dochází v roce 2017 k určitým změnám zejména na pstruhových vodách. Především se jedná o zpřesnění lovu na umělou mušku od 1. září jen s klasickým muškařským vybavením, nebo na významných pstruhových revírech Ohře 8 A a Ohře 8 B bude platit zákaz lovu s háčky s protihrotem, vyjma lovu přívlačí s nástrahou nad 10 cm, která může mít i háčky s protihroty (lov velkých dravců jako štika, sumec).

Také na mimopstruhových vodách dochází k úpravě lovu na umělou mušku, a to v době od 1. 1. do 16. 6. pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce, přičemž nástrahy mohou být max. velikosti 4 cm (ochrana dravců v době rozmnožování před lovem pomocí větších velikostních kategorií streamerů s užitím muškařského prutu v době zákazu lovu přívlačí).

Budou platit další dílčí změny na některých revírech v bližších podmínkách výkonu rybářského práva nebo popisných záležitostech, rozsahu revírů a jejich součástí – podrevírů, což je uvedeno v územním soupisu revírů pro rok 2017 a některé záležitosti již byly také uvedeny na stránkách ÚS (crsusti.cz).

V roce 2017 bude opět platit výjimka pro lov 24 hodin denně na revíru Ohře 9 – ÚN Nechranice, a to od 16. 6. do 31. 8.

Ceny územních povolenek Severočeského územního svazu se pro rok 2017 nemění, tj. zůstávají stejně jako v letech 2016 a 2015 na hodnotě 1350 korun za mimopstruhovou a 1400 korun je cena roční pstruhové povolenky. Stejné zůstávají ceny všech typů územních povolenek, krátkodobých povolenek i povolenek pro nečleny.

V roce 2017 je opět zdarma první povolenka pro děti do 15 let, územní mimopstruhová nebo pstruhová, a to za podmínek stanovených v MO (předpokládá se činnost v rybářském kroužku a zvládnutí znalostí potřebných pro lov ryb).

Zdroj: crsusti.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec pytlačení: Na Lipně budou „úřadovat“ profi porybní! Rybáři totiž častěji porušují pravidla

admin | přečteno: 873x | 16.03.2018 | Žádné komentáře

Jihočeský územní svaz nedávno zveřejnil velmi zajímavá data o působení …

POSLEDNÍ MÍSTA! Na Labi se uskuteční nádherné kaprové závody! Přijedete?

admin | přečteno: 703x | 15.03.2018 | Žádné komentáře

Místní organizace Českého rybářského svazu Brandýs nad Labem – Stará …

Boj o Lipno: Rybáři jednají o úpravě zákazu bivakování s CHKO Šumava! Bude bivakování povoleno?

admin | přečteno: 904x | 14.03.2018 | 1 komentář

Současná pravidla, která platí na Lipně, nejsou pro bivakující rybáře …

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *