skingbranding-banner

ŠAŠKÁRNA: Rybáře vyděsil podivný dokument z ÚS města Prahy! Co se v něm píše?


kapr

Po rybářském internetu v současných dnech koluje poměrně zvláštní text, jehož „autorem“ je výbor ÚS města Prahy. Proč je tento text tak zvláštní? Pravděpodobně to jeho autoři tak nezamýšleli, ale čtenář onoho textu může dostat dojem, že pražští funkcionáři rybářům tak trochu „vyhrožují“. Není proto divu, že tento text vzbudil na rybářském internetu obrovskou vlnu reakcí. Abyste pochopili celou záležitost, rozhodli jsme se uveřejnit přepis daného dokumentu, který momentálně koluje i na Facebooku.

 

Vážení kolegové rybáři,

Pražští rybáři s celosvazovou povolenkou vykazují na pražských revírech trvale malé množství ponechaných (zapsaných) úlovků ryb. V průměru pouze 6 kg ryb na jednu CS povolenku. Přitom rybáři v ostatních krajích vykazují v průměru od 9 do 14 kg a v jednom územním svazu je to dokonce až 20 kg ryb. Průměrná množství zapsaných kilogramů úlovků na jednu územní povolenku se však v jednotlivých krajích kupodivu příliš neliší.

Tyto uvedené disproporce mají za následek snižování příjmů pražského územního svazu z celosvazového rybolovu.

Podle stávajících pravidel obdrží příslušný územní svaz, na jehož revírech byla ryba ulovena, za každý zapsaný kilogram ryb do úlovkového lístku celosvazové povolenky v průměru 115 korun.

Množství vykázaných kilogramů úlovků ryb ulovených na vlastních revírech je jediným kritériem pro přerozdělování příjmů z prodeje celosvazových povolenek v rámci celého Českého rybářského svazu.

A tak každý rok jen čekáme na to, kolik kg ryb naši rybáři držitelé CS povolenek zapíší.

Trvale nízká úroveň zapsaných úlovků na pražských vodách, jako jsou například revíry ÚN Slapy, Berounka 1 a 2, Hostivař, ÚN Vrané, Sázava 5, 11 a 12, Rokytka 1, Vltava 6, Labe 20 a 20A ad., vede postupně k odčerpávání finančních prostředků Územního svazu města Prahy určených pro zarybňování pražských revírů.

Pokud budou i nadále na pražských vodách vykazovány tak nízké úlovky, pak bude Územní svaz města Prahy nucen zvažovat omezování zarybňování svých revírů.

Nyní je to jen na Vás. Nezapsané úlovky mohou vést i k názoru, že není třeba obsádky ryb v našich revírech tak často a v takové míře jako doposud doplňovat.

Chcete-li na svých domácích pražských vodách i nadále kvalitně rybařit, pak je nutné všechny ulovené a ponechané ryby řádně zapisovat.

Věříme, že tento závažný problém pochopíte a budete konat tak, abychom pro zarybňování našich společných pražských revírů měli finančních prostředků vždy dostatek.

Za řádně zapsané úlovky Vám děkuje výbor ČRS Územního svazu města Prahy.

 

Co je špatně?

Na tomto dokumentu je několik věcí opravdu špatně. Pokud si totiž celý text z výboru ÚS města Prahy přečtete pozorně, pak můžete dostat takový dojem, že je v něm skryté „podprahové“ sdělení. Jaké? Za prvé. Jakoby výbor z Prahy naváděl rybáře k vyššímu počtu odnesených ryb. Z toho textu to vyplývá jasně: „Odnášejte ryby ve větším množství, abychom dostali více peněz!“ To, jestli je tento směr dobrý, necháme na ctěném čtenáři.

Ale ta druhá varianta je vyloženě špatná! Někdo totiž může dostat takový pocit, že funkcionáři chtějí rybářům nepřímo říci, aby fixlovali se zapisováním úlovků. Jaký by to mělo efekt? Přímo geniální! Ve vodě by bylo stejně ryb, přesto peněz ve společné kase by bylo více.

Přesto, na tomto případu je i jedna pozitivní věc. Jde vidět, jak velice špatně funguje přerozdělování peněz z celosvazových povolenek. Ten systém je založen na velice chatrných základech, které by bylo dobré přestavět. Takže možná přijde změna! Otázkou ale je, jestli někdy v budoucnu vůbec přijde…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

sumec

VIDEO: Tohle jste ještě neviděli! Obrovští sumci připlavali na krmné místo! Co se stalo?

admin | přečteno: 74x | 23.08.2017 | Žádné komentáře

Když už si člověk pomyslí, že na rybářském internetu viděl …

kapr

Stairs2Hell: Karel Nikl navyšuje náskok! Zatím s přehledem vede!

admin | přečteno: 1379x | 22.08.2017 | Žádné komentáře

Tým okolo Karla Nikla začíná ve velkém stylu. Tenhle zkušený …

sumec

Chcete trofejního sumce na zeď? Není problém! Cena je 32 000 korun

admin | přečteno: 657x | 22.08.2017 | Žádné komentáře

Rybářský internet je plný inzerátů. Rybáři si mezi sebou velmi …

Komentáře

  • Opět je vidět že svaz nefunguje, že by si starouškové šetřili do prasátka na dobu až je vyhodí? Ale to je už jiná phádka.

  • Myslím, že druhá varianta je ten pravý důvod tohoto sdělení…

  • No když jsem viděl, jak na podzim v bráníku zarybňovali, musel jsem se smát ! Přijeli s náklaďákem s těma hranatejma uzavřenejma káděma, dvakrát tam hrábnul podběrákem, vyndal 4 kapry, pustil je do vltavy a odjel ! Člověk se pak diví že prdlajs chytí ! Kam to prodávaj ? soukromníkům ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>