skingbranding-banner

SKANDÁL: ČRS zuří! Podvod za desetitisíce! Rybáři dopisují úlovky do povolenek!


krajina

Na povrch se nedávno dostala závažná věc, která trápí celý Český rybářský svaz. Předseda Středočeského ČRS Dušan Hýbner na Facebooku nedávno zveřejnil velice podezřelou povolenku. V čem byla podezřelá? V každé kolonce byl zapsán ulovený kapr. Existuje velice závažné podezření, že daný rybář dostal pokyn zapisovat úlovky, které ani nechytil. Proč? Protože takové zapisování úlovků znamená peníze pro danou organizaci.

Není divu, že tento případ nadzvedl ze židle celou řadu rybářů, a také významné funkcionáře ČRS. Například v tomto případu jde přibližně o 55 000 korun. A to není malá částka. K situaci se už vyjádřil už i předseda ČRS Alexander Šíma. Ten na webu ČRS napsal:

povolenka

„Jako každoročně projednávala Rada ČRS na dubnovém zasedání zprávu obsahující výsledky zpracování celosvazových povolenek a sumarizaci všech úlovků na tyto povolenky za uplynulý rok. Zpracovatel zprávy opětovně upozornil na skutečnost, že některé povolenky (a nelze říci, že by šlo o zcela ojedinělé případy), resp. oddíl II. povolenek, obsahující evidenci úlovků a sumář úlovků, se odlišují od běžného standardu, neboť obsahují zápisy, jejichž věrohodnost se jeví jako velmi pochybná. Jedná se především o dopisování „úlovků“, které nikdy uloveny a rybářem přisvojeny nebyly. S ohledem na četnost těchto případů jde už o tak závažný problém, že je třeba ho razantně řešit.

Povinností každého rybáře je řádně vyplňovat díl II. povolenky, tedy zapisovat do evidence úlovky a následně zpracovat sumář úlovků. Řádně (jak přikazují zákon o rybářství, prováděcí vyhláška, bližší podmínky výkonu rybářského práva na revírech ČRS, Stanovy ČRS) znamená především pravdivě! Pohnutky, které vedou některé rybáře k tomu, že některé úlovky nezapisují, anebo naopak, že do evidence a sumáře dopisují úlovky, kterých nikdy nedosáhli, jsou zcela nevýznamné; podstatný a zásadní je sám fakt, že zapsali údaje, které neodpovídají skutečnosti (to samé platí pro opačný případ, kdy nezapsali ulovenou a přisvojenou rybu).

Pokud tedy rybář uvádí v povolence údaje, které neodpovídají skutečnosti, sleduje buď osobní prospěch (může pak lovit více ryb než je stanovený limit) nebo tak činí ve prospěch uživatele revíru, který může naopak neoprávněně obdržet více prostředků z redistribuce celosvazového rybolovu. V obou případech však jde o to, že rybář nesplnil základní povinnost, totiž vyplnit povolenku v oddílu II. řádně. A takové jednání lze kvalifikovat jako přestupek podle § 30 odst. 1 písm. f/ zákona o rybářství, za jehož spáchání může být uložena pokuta do výše 30.000 Kč (§ 30 odst. 6 zákona o rybářství). Nelze v některých případech ani vyloučit trestněprávní odpovědnost (§ 209, § 254 trestního zákoníku).

Důrazně proto varuji zejména před dopisováním neexistujících úlovků do evidence a sumáře v oddílu II. povolenky k lovu. Stávající alarmující situace nutně musí vést k tomu, že objasňování těchto nekalých praktik a postihování viníků bude také věnována odpovídající zvýšená pozornost.“

 

Pamatujete? Podivný text z ÚS města Prahy

Není tomu zase tak dávno, co na rybářském internetu koloval poměrně zvláštní text, jehož „autorem“ byl ÚS města Prahy. O co tehdy šlo? Je možné, že autoři onoho textu to tak vůbec nezamýšleli, ale při jeho přečtení mohl čtenář dostat pocit, že pražští funkcionáři rybářům tak trochu „vyhrožují“. Celý text si přečtěte v přiloženém odkazu. Souvisí to s tímto případem?

ČTĚTE TAKÉ: Rybáře vyděsil podivný dokument z ÚS města Prahy! Co se v něm píše?

Spojitost tady existuje. Pokud se totiž pozorně podíváte na danou povolenku, pak uvidíte číslo revíru – 401 018. Jedná se o revír VLTAVA 6, který spadá pod ÚS města Prahy. Co se to tady děje?

Redakce InRybar.cz

Zdroj: ČRS

Foto: Facebook a archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

krajina

AKTUÁLNĚ: ČRS prodal povolenky za 277 milionů korun! Kde peníze končí?

admin | přečteno: 2751x | 23.06.2017 | Žádné komentáře

Rada ČRS nedávno vydala zprávu se zajímavými údaji o fungování …

sumec

AKTUÁLNĚ: Mrtvé sumce na čáslavské skládce už řeší úřady! Padne „mastná“ pokuta?

admin | přečteno: 4560x | 22.06.2017 | Žádné komentáře

Dva kapitální sumce, kteří uhynulí leželi na čáslavské skládce, už …

uhor

SUCHO: V řekách došla voda, vodohospodáři je dopouštějí z přehrad! Hrozí obrovské úhyny ryb?

admin | přečteno: 2590x | 21.06.2017 | Žádné komentáře

Vodohospodáři nejsou z aktuálních podmínek nijak nadšení. Vlivem vysokých teplot z řek …

Komentáře

  • Celorepublikově vydat rybářský řád a jeho doplnky na území ČR.. 40 KUSŮ UŠLECHTILÝCH RYB !

  • Tu organizaci bych okamžitě zrušíl. Nečekal jsem že i rybářstvy se dějí takové hnusné podvody. Každej by jenom hrabal.

  • Rybářsky řád bych pozměnil. Lovit každý druhý den, dvě ušlechtilé ryby. Jsou rybáři co ryby lový každý den s prodávají známim, sousedům

  • Je zajimavy,ze kazdy den ma stejne ulovky

  • Mám již odchytáno skoro 50 roku,dělal jsem i hospodáře a diskuze o počtu ryb na povolenku je pořád živá.Jediné řešení je asi celorepublikově určit roční kusy ryb a přísná kontrola.Jinak a vdnešní době již vubec se nic nezmění.

  • No už jen to že všichni ulovení kapři mají střídavě 55 a 60 cm je blbost

  • Taky bych pozměnil rybářský řád na 10 úlovků kapra ročne a horní míru kapra na 60 cm. To normálnímu rybáři bohatě stačí. Rybarina je sport a ne aby se mi vrátily peníze za povolenku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>