skingbranding-banner

Skončí kapři v soukromé vodě? Rybáři se bojí o trofejní kapry ve svazovém revíru!


kapr

Jedna kauza údajně převezených kaprů ze svazových vod do soukromého revíru ještě ani pořádně neskončila a už je tady možná nový případ! O co jde? Na Jindřichohradecku budou rybáři lovit třináctihektarový Budečský rybník, který obhospodařuje MRS. Jenže! V této lokalitě žijí nádherní trofejní kapři. A někteří rybáři se bojí toho, že právě tyto ryby skončí v nedalekých soukromých revírech. V okolí Budečského rybníku je tak pořádně horko!

AKCE: Rozdáváme boilies ZDARMA!

Nervozita některých rybářů z možné nekalosti je podle některých názorů oprávněná. Rybáři, kteří se chystají k výlovu Budečského rybníku, totiž prý nastolili zvláštní postup. Zaprvé. Výlov Budečského rybníku byl původně naplánován na podzimní část sezóny. Toto ještě není nic tak zvláštního, termín mohl být z nejrůznějších důvodů jednoduše přesunut. Ale! Tou druhou věcí je, že přítomnost rybářské veřejnosti není u tohoto výlovu podle některých rybářů vítaná. A právě tato informace opravdu „zavání“!

A někteří rybáři se opravdu zlobí! Proč by nemohli vidět výlov „svého“ rybníku? Proč by se nemohli podívat na ryby, které rybáři vyloví? A proč by se nemohli přihlížející ujistit, kde vylovené ryby skončí? Na tyto otázky by rád znal odpověď nejeden příznivec Budečského rybníku.

 

Názor protistrany: Obavy nejsou na místě!

Jakékoliv možné „nekalosti“ ale striktně odmítá tajemník Moravského rybářského svazu Václav Habán. Podle něj vylovené ryby jednoduše skončí v jiných revírech, na kterých MRS hospodaří. A co bude s trofejními rybami? Václav Habán znepokojené rybáře ujišťuje, že trofejní ryby skončí v sádkách, kde budou pobývat do té doby, než se rybník znovu napustí.

AKCE: Rozdáváme boilies ZDARMA!

Proč se vlastně Budečský rybník vypouští? Za vším stojí oprava hráze. Ta je podle starosty nedaleké vesnice Pavla Poláka v dezolátním stavu. A je zapotřebí ji opravit, protože by nemusela vydržet možnou povodeň v budoucnu. Starosta Pavel Polák se navíc zastal Moravského rybářského svazu. Podle něj totiž není možné, aby výlov Budečského rybníku probíhal v utajení. Starosta říká, že rybník leží hned u frekventované cesty a podle jeho slov polovina vesnice na vodní plochu dobře vidí.

Takže ten, kdo bude chtít hlídat průběh výlovu, bude mít možnost. Zdá se tedy, že jakékoliv obavy nejsou na místě. Přesto, ostražitosti není nikdy dost!

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

pohar

RYBÁŘSKÝ ZÁVOD: Přijeďte na prestižní závody na rybníku Jelito! Vítěz si odnese super ceny!

admin | přečteno: 344x | 18.08.2017 | Žádné komentáře

Středočeský územní svaz zve všechny rybáře na již 3. ročník …

kapr

Prsty za žábry nebo v očích! „Stop týrání kapitálních kaprů!“ burcuje Lukáš Krása

admin | přečteno: 3012x | 18.08.2017 | 1 komentář

Známý kaprař Lukáš Krása rozvířil velmi důležitou diskuzi mezi českými …

kapr

VIDEO: Karel Nikl připravil pro mladé kapraře parádní akci! Palec nahoru!

admin | přečteno: 297x | 17.08.2017 | Žádné komentáře

Super video z dílny firmy Karla Nikla se nedávno objevilo na …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>