skingbranding-banner

SMRTÍCÍ POCHOUTKA: Norský losos je nejjedovatější potravinou na světě! Způsobuje i rakovinu!


S hodně šokujícím zjištěním, které mělo být skryto před světem, přišli dva francouzští novináři. Ti se několik měsíců pohybovali uvnitř rybářského průmyslu v Norsku, který chová obrovské množství lososů pro konzumaci. Jenže! To, na co francouzští novináři přišli, vyrazí každému dech. Norští rybáři podle jejich zjištění prý používají nebezpečné látky, které mohou vážně poškodit i lidské zdraví. Je neuvěřitelné, že rybí maso by mohlo být pro člověka až tak škodlivé!

Norsko. Rybářská velmoc, která zásobuje prakticky celý svět rybím masem. Jedním z nejrozšířenějších odvětví rybářského byznysu v Norsku jsou lososí farmy. Jde o speciální rybochovná zařízení, která slouží pro chov jedné z největších pochoutek – norských lososů. Jenže i na první pohled čerstvá a zdravá ryba může obsahovat nebezpečné látky.

Zmínění novináři z Francie se bavili s tamním aktivistou. A ten novinářům pověděl tvrdou pravdu! Norští rybáři prý při chovu norských lososů používají obrovské množství nebezpečných pesticidů, které jsou i pro člověka velice nebezpečné. To, že tyto látky jsou nebezpečné, dokazují i údajně aktivistou pořízené záběry, na kterých jdou vidět norští rybáři v ochranných maskách a oblecích.

AKCE: Rozdáváme boilies ZDARMA!!!

Proč Norové tyto nebezpečné látky používají? Odpověď je jednoduchá. Lososí farmy jsou kvůli tlaku na co největší ziskovost přeplněné rybami. Jenže! Právě to způsobuje, že tyto ryby často trápí nějaké nemoci. Takže rybáři musí proti nemocím zasáhnout silnou „chemií“. Jen tak totiž zabrání tomu, aby ryby nehynuly. Ovšem obrovským problémem je, že tyto nebezpečné látky zůstávají v mase norských lososů. Takže člověk při konzumaci takového rybího masa dostává nebezpečné látky i do svého těla.

A to není dobře! Pesticidy, které se v Norsku pro ošetření lososů používají, jsou i pro člověka velice jedovaté. A tak nějak se i tuší, že nadměrné množství pesticidů způsobuje vznik rakoviny nebo neplodnost. Pesticidy se však podepisují i na samotných rybách přímo na farmách. Například až polovina ryb se kvůli použitým chemikáliím rodí s mutacemi. Takže ryby na farmách například nemohou zavřít ústa. „Zmutovanou“ rybu by si asi žádný člověk nekoupil, ale když se taková ryba naporcuje, pak nikdo nic nepozná. A byznys může nadále vesele pokračovat.

 

Pohled odborníka: Jedná se o nesmysl!

Vášně norského aktivisty ale tlumí odborné pohledy na celou záležitost. Podle externího redaktora InRybar.cz a odborníka na ichtyologii Jakuba Žáka jde o naprostý nesmysl. Podle něj je velice zrádné čerpat informace jenom od aktivisty. Tedy od člověka, který se svým postojem řadí k lidem, které proti faremnímu chovu bojují od nepaměti.

Navíc, k textu o „škodlivosti“ norských lososů jsme přiložili video, které jasně vyvrací to, že by ryby měly negativní dopad na lidské zdraví. Opakovaně se tam říká, že jsou hodnoty sledovaných látek ještě hluboko pod maximální povolenou hladinou.

A mimochodem limity pro cizorodé látky se tvoří tak, že se zjistí efektivní koncentrace na testované organismy. Potom se vezme ta hodnota, která ještě nemá žádný pozorovatelný účinek na testované organismy a ta se vydělí 100 nebo 1000, a pak teprve je uvedena jako limitní množství látky pro konzumaci člověkem.

Navíc, francouzská novinářka ve videu říká, že nevíme, co konzumace těchto látek člověku může způsobit, je právě dáno tím, že toxikologické testy nelze provádět na lidech, ale pouze na organismech – proto se ta limitní hranice ještě o několik řádu posouvá. Mimochodem existuje vědecká práce, která vznikla právě na norských odchovaných lososech, která zjistila, že losos může být konzumovaný i těhotnými ženami.

A ještě ke zmutovaným rybám, o kterých norský aktivista také hovořil. Takové malformace se dějí přirozeně. Jen ve volné přírodě ty ryby jednoduše nepřežijí, ale v akvakultuře ano. Nicméně, podle Jakuba Žáka je polovina malformovaných ryb je moc. Takže si nemyslí, že to je skutečně tolik.

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

SENZACE: Rybáři poslali už skoro 200 000 korun na nový invalidní vozík!

admin | přečteno: 710x | 22.09.2017 | Žádné komentáře

Organizátoři sbírky na nový invalidní vozík pro malou rybářku Nelinku …

NOVINKA: Rybáři si mohou vyřídit doživotní rybářský lístek. Stojí 1000 korun

admin | přečteno: 63312x | 21.09.2017 | 13 komentářů

V letošním roce se objevily hned dva nové druhy rybářských lístků. …

VIDEO: Šílenost! Rybář chytil candáty 94 a 92 centimetrů v rozmezí několika minut! Nádherné ryby!  

admin | přečteno: 5343x | 20.09.2017 | Žádné komentáře

Tak takovou vycházku by chtěl zažít asi každý rybář! Rybář, …

Komentáře

  • Další z šířených hoaxů pravděpodobně tuzemskými dodavateli ryb. Původ hoaxu bude pravděpodobně stejný jako u hoaxu s pangasiusem. SZPI funguje dobře a nezaznamenala nadlimitní hodnoty ničeho v dodávkách.

    • jojo, je to naprostý „hoax“…. všechno nepříjemné je dnes hoax. Jako účinky aspartamu, glukozo-fruktozoveho sirupu a podobnych dobrutek. 🙂 Pokud umite anglicky nebo francouzky aspon poslechnete: youtube.com/watch?v=jH6wH1dqbwc, articles.mercola.com/sites/articles/archive/2016/04/30/salmon-fish-farming.aspx

      Ze byto bylo vše totálně nalhané…….?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *