skingbranding-banner

ŠOK! Bude věhlasné Ebro bez sumců? Španělé chtějí všechny sumce v Ebru vyzabíjet!


sumec

Pořádně nepříjemná zpráva se rozšířila do rybářského světa ze Španělska. Španělská vláda totiž má v plánu dostat ze španělských vod nepůvodní druhy ryb. A mezi ně podle španělské vlády patří i oblíbené ryby jakými jsou sumec, kapr nebo blackbass. Pokud se tento návrh zrealizuje, pak tamní „rybářský turistický ruch“ zažije pořádnou ránu. Možná i proto proti tomuto nápadu protestují samotní Španělé.

AKCE: Super nabídka! Ke každému přívlačovému prutu naviják ZDARMA!

Když se vysloví jméno Ebro, pak každého rybáře napadne věhlasný revír, ve kterém žijí obrovští sumci, divocí kapři a agresivní blackbassi. Tedy rybí druhy, které jsou pro rybáře velice atraktivní. Jenže to nijak zvláště nezajímá španělskou vládu. Ta přišla s návrhem, který počítá s totální likvidací nepůvodních rybích druhů, mezi které patří i zmínění sumci, kapři nebo blackbassi.

Není vůbec jisté, jak chce španělská vláda z tamních vod nepůvodní rybí druhy dostat. Možná, že kývne pro drastické zásahy proti nepůvodním druhům, které jsou k vidění v Austrálii nebo ve Spojených státech. Anebo půjde o změnu legislativy, kdy rybáři nebudou moci dané ryby pouštět zpátky do vody. Tohle prostě ještě není jasné. První krok ale už byl vykonán. Španělská vláda totiž zmíněné rybí druhy zahrnula do seznamu invazivních druhů. A to není pro milovníky rybaření ve Španělsku dobrá zpráva.

Návrh španělské vlády, která počítá s likvidací nepůvodních rybích druhů, se nelíbí ani samotným Španělům. Ti si totiž velice dobře uvědomují, že pokud by něco podobného nastalo, pak by rybářská turistika ve Španělsku rapidně klesla. Španělsko je totiž oblíbenou rybářskou destinací, do které se sjíždějí rybáři z celého světa. Ale pokud by došlo ke zmíněným zásahům proti oblíbeným rybím druhům, pak by se dalo očekávat, že by toto odvětví dostalo tvrdý direkt.

AKCE: Super nabídka! Ke každému přívlačovému prutu naviják ZDARMA!

Samotní Španělé dali své vládě jasný signál, že s tímto návrhem nesouhlasí. V Madridu se sešlo neuvěřitelných 300 000 demonstrantů, kteří vyjádřili svůj nesouhlas. To, jestli tato nepředstavitelná vlna odporu pomůže, ukáže až čas.

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

sumec

Chcete trofejního sumce na zeď? Není problém! Cena je 32 000 korun

admin | přečteno: 180x | 22.08.2017 | Žádné komentáře

Rybářský internet je plný inzerátů. Rybáři si mezi sebou velmi …

kapr

Stairs2Hell: První bodované ryby jsou na břehu! Karel Nikl je ve vedení!

admin | přečteno: 866x | 21.08.2017 | Žádné komentáře

AKTUALIZUJEME: Už se to rozjíždí! Na břehu jsou už dva …

krajina

Stairs2Hell: Obrovský závod na Nových Mlýnech začíná! Kdo vyhraje 15 000 eur?

admin | přečteno: 1211x | 21.08.2017 | Žádné komentáře

Kostky jsou vrženy. Závod Stairs2Hell, který se koná na Novomlýnské …

Komentáře

  • Nic se zabíjet nebude! Dnes vyšlo skrečování(zrušení daného zákona.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>