skingbranding-banner

ŠTIKA JAKO KANIBAL! Obrovská štika zaútočila na menší štiku! Podívejte se na fascinující video!


stika

O štikách se všeobecně ví, že před jejími útoky se musejí mít na pozoru i menší štiky. Štiky jsou totiž kanibalové. Takže pokud do teritoria velké štiky připlave menší příbuzná, pak to často končí tvrdým útokem. My jsme na internetu našli velice zajímavé video, na kterém je zachycen štičí kanibalismus. Na videu můžete vidět, jak obrovská štika drží ve své mohutné tlamě menší štiku. Je to fascinující podívaná, ze které jde až mráz po zádech…

Tohle opravdu stojí za to vidět! Rybáři sedí ve své lodi a najednou si vedle sebe všimnou zvláštního úkazu. U hladiny stojí obrovská štika, kterou by chtěl mít na prutu snad každý rybář. Co to má ale tenhle obrovský dravec ve své mohutné mordě? Menší štiku! Rybáři se ke „štičí pranici“ pomalu přibližují, takže je mnohem lépe vidět, co se to vlastně děje.

Tip: Obrovský výprodej přívlačových prutů! A ke každému naviják ZDARMA!

Zveřejnil(a) Pecanje fishing dne 24. listopad 2014

Tip: Obrovský výprodej přívlačových prutů! A ke každému naviják ZDARMA!

Obrovská štika pevně svírá menšího dravce, který je po tomto útoku na pokraji smrti. Obrovský dravec, který pevně drží svého menšího příbuzného, si ničeho nevšímá. Rybáři tak mají jedinečnou možnost se ke dvojici přiblížit ještě více. A pak to přijde. Jeden z rybářů se rozhodne velkou štiku chytit do ruky. Ta to jakoby ani nevnímala. Pak nakonec přeci jenom začne tahání ze strany rybáře velké štice vadit, takže menší štiku pustí a zmizí kdesi v hloubce. Přesto malé štice toto nepomůže, útok většího příbuzného pro ni znamená smrt.

 

Štika obecná: Geniální dravec, který nic neodpouští

Štika obecná je geniálním predátorem. Její aerodynamické tělo je tou nejlepší zbraní pro bleskurychlé útoky na nic netušící kořist. Velkou zásluhu na pověsti geniálního predátora štiky má i její zbarvení. Toto perfektní maskování dává štice obrovskou výhodu pro útoky ze zálohy. Pokud štika zaútočí přesně, pak nemá kořist moc šancí na útěk. Štika má totiž velice širokou tlamu, která je osázena velkým množstvím velice ostrých zubů.

Potrava štiky je různorodá. Štika ve většině případů útočí na menší rybičky (plotice, perlíny, karasy, oukleje, okouny, ježdky). Přesto si tento dravec neodpustí ani útok na žábu či menšího vodního ptáka. Samozřejmě, štika je i kanibalem, takže často zaútočí i na menšího zástupce svého druhu. Štičí kanibalismus je dán i tím, že štika obecná je teritoriální dravec, takže si velice ostražitě hlídá své území před ostatními dravci.

Redakce InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

pohar

RYBÁŘSKÝ ZÁVOD: Přijeďte na prestižní závody na rybníku Jelito! Vítěz si odnese super ceny!

admin | přečteno: 344x | 18.08.2017 | Žádné komentáře

Středočeský územní svaz zve všechny rybáře na již 3. ročník …

kapr

Prsty za žábry nebo v očích! „Stop týrání kapitálních kaprů!“ burcuje Lukáš Krása

admin | přečteno: 3013x | 18.08.2017 | 1 komentář

Známý kaprař Lukáš Krása rozvířil velmi důležitou diskuzi mezi českými …

kapr

VIDEO: Karel Nikl připravil pro mladé kapraře parádní akci! Palec nahoru!

admin | přečteno: 297x | 17.08.2017 | Žádné komentáře

Super video z dílny firmy Karla Nikla se nedávno objevilo na …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>