skingbranding-banner

TROFEJNÍ ÚLOVEK: Na Olomoucku chytili dalšího obrovského sumce. Dravec zabral na lína


Milovníci sumcařiny si v posledním období mnou ruce. Počasí jim pro lov vousatých gigantů našich vod jednoduše přeje. Parné počasí, které je občas doprovázené silnými lijáky, zaručuje velmi zajímavé úlovky sumců. V letošní sezóně se dobře daří například rybářům na Olomoucku. Právě zde další rybář chytil nádherného sumce. Trofejního dravce ulovil na řece Moravě…

Ideální podmínky pro lov sumců vylákaly rybáře Davida a jeho manželku k vodě. Dvojice sumecse rozhodla vyzkoušet štěstí na řece Moravě, která je bohatou obsádkou sumců proslulá. V řece se velmi často chytají sumci menších velikostí. A tam, kde jsou malí sumci, musí být i ti větší.

Rybář David na prut nastražil lína o délce 35 čísel. Ideální ryba! A „poslal“ ji do řeky. „Po zavezení nástrahy o půl páté odpoledne přišel zhruba o půl desáté večer záběr. Zdolávání trvalo dvacet minut. Po náročném zdolávání a vytažení na břeh měl tento krasavec 177 centimetrů a vážil 30 kilogramů,“ řekl olomouckým novinám úspěšný lovec.

Řeka Morava patří k vyhlášeným revírům na Moravě. Na tomto toku se poměrně běžně loví sumci okolo 1 metru délky. Ovšem, řeka je známá i svými trofejními úlovky vousatých predátorů, jejichž délka přesáhla 2 metrů délky.

 

Další giganti z  Olomoucka

sumec_olomoucPřed několika týdny chytili rybáři dva trofejní sumce i na Chomoutovském jezeře, které leží nedaleko Olomouce. První sumec měřil parádních 224 centimetrů a vážil 70 kilogramů. Tento vousatý gigant zabral na karase. Druhý sumec, kterého jiný rybář taktéž chytil na tomto jezeře, měřil 220 čísel a vážil 64 kilo. Nádherné ryby! Více o ulovených sumcích ZDE.

ČTĚTE TAKÉ: Non-stop rybaření na svazových revírech. Kde všude můžete chytat 24 hodin?

Milovníci sumcařiny mají ještě pár týdnů na to, aby si na některých svazových revírech užili non-stop rybaření. Většina těchto výjimek totiž na konci srpna skončí. Tak se vydejte ještě na sumce. Jak vidíte, berou…

Redakce InRybar.cz

FOTO: Olomoucká drbna a archiv InRybar.cz 

Nové články v rubrice

VIDEO: Nový světový rekord kapra! V Maďarsku ulovili lysce o váze 49 kilogramů!

admin | přečteno: 15621x | 21.10.2017 | Žádné komentáře

Světový rekord kapra byl opět překonán. V Maďarsku ulovili neskutečného lysce …

Výzva Jakuba Vágnera: Slavný rybář chce prosadit rybolov od 4 do 24 hodin po celý rok!

admin | přečteno: 16861x | 18.10.2017 | 2 komentáře

Povinná denní doba lovu v podzimní nebo jarní části sezóny patří …

AKTUÁLNĚ: Prodejci kaprů zuří! Prodej vánočních kaprů komplikuje EET! Bude méně stánků?

admin | přečteno: 4909x | 18.10.2017 | 3 komentáře

Čas prodeje vánočních kaprů se nezadržitelně blíží. Spousta rybníků se …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *