skingbranding-banner

VIDEO: Jakub Vágner vyhrál? Ministerstvo podpořilo jeho návrh na změnu denní doby lovu!


Známý rybář Josef Dytrych informoval rybáře na Facebooku o tom, že ministerstvo zemědělství podpořilo jako jediný k připomínkování návrh Jakuba Vágnera. V praxi to znamená, že pokud návrh nakonec projde, bude se na svazových mimopstruhových vodách lovit od 4 do 24 hodin v průběhu všech 12 měsíců – s právem uživatelů revírů upravit dobu lovu podle svého uvážení. Podle Dytrycha byl návrh Českého rybářského svazu nejhorší, a proto na ministerstvu neuspěl.

„Momentálně jsem přijel z Prahy, takže bych vám chtěl jako prvním říct, že návrh Jakuba Vágnera o prodloužení doby lovu od 4 hodin do 24 hodin zůstává jako jediný na stole ministerstva zemědělství. Musím uznat, že jeho návrh byl zpracovaný do posledního detailu, není tomu co vyčíst,“ řekl ve videu Josef Dytrych, který rovněž před několika dny zveřejnil vlastní návrh na změnu denní doby lovu.

„To, že Český rybářský svaz byl v návrhu de facto nejhorší, za to si může sám. Protože jeden z jednatelů, pan Štípek, nedokáže pochopit, že doba je jiná, a vede Svaz tak, jak vede. Lidi, kteří tam jsou, zaspali dobu, a jejich návrh byl absolutně nejhorší“ zkritizoval Dytrych práci Českého rybářského svazu, který navrhoval změnu denní doby lovu na letní (duben až září od 4 do 24 hodin) a podzimní část (říjen až březen od 5 do 22 hodin).

„Návrh, který budeme předkládat, počítá se změnou vyhlášky, nikoliv s otevřením zákona o rybářství. Chceme změnit denní dobu lovu od 4 do 24 hodin v průběhu všech 12 měsíců,“ řekl v minulých dnech Jakub Vágner. Důležitým bodem tohoto návrhu pak je, že samy organizace by si odhlasovaly, zdali tuto novou denní dobu lovu chtějí nebo nikoliv.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Nejvíce ryb zabijí důchodci. Každý rybář si průměrně odnese 31 kilo ryb ročně

admin | přečteno: 326x | 23.02.2018 | Žádné komentáře

Mendelova univerzita v Brně vypracovala socioekonomickou studii sportovního rybolovu, která má …

ČRS potvrzuje: Na Orlíku se uskuteční „milionové“ kaprařské závody! Zatím se neví, na jakém úseku

admin | přečteno: 2451x | 22.02.2018 | Žádné komentáře

Vedení Českého rybářského svazu v aktuální zprávě ze zasedání Rady potvrdilo, …

Konec plastových krmítek? Škodlivý materiál nahradí EKO krmítka z bioplastu

admin | přečteno: 419x | 21.02.2018 | 1 komentář

Vývoj jde nesmírným tempem kupředu. A to platí i o …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *