skingbranding-banner

VIDEO: Nechutné! Pytláci na svazovém revíru drancovali candáty! Dravce chytali na šňůry!


Na rybářském internetu momentálně koluje pořádně nechutné video. Je na něm zachyceno, jak rybáři při lovu z loďky narazili na PET láhev. Při bližším prozkoumání ale zjistili, že se jednalo o „bójku“, která označovala místo, na kterém pytláci položili šňůru s nástražní rybkou. Tato metoda je mezi pytláky velmi oblíbená, protože při nelegálním lovu perfektně funguje. Na druhou stranu se ale jedná o jeden z nejsprostějších činů v rybářském světě, které by se měly bez milosti trestat!

Toto video pochází z Liptovské Mary na Slovensku. Jedná se o vyhlášený revír, který je domovskou lokalitou nejen velkých kaprů, ale i candátů. A právě na ně mají spadeno pytláci. Ti na Maře candáty chytají například i na položené šňůry. Jedná se o „metodu“, kdy na šňůře je i několik návazců s rybičkami. Pytláci šňůry pak hledají pomocí bójek (často právě PET láhve) nebo s pomocí kotvy.

Na přiloženém videu je zachyceno, jak taková šňůra může v praxi vypadat. Podle videa pytláci použili tu nejjednodušší „montáž“ s jedním návazcem. Přesto i to stačilo, aby se na šňůru pověsil pěkný candát. Většinou ale tyto šňůry vypadají tak, že mají i více návazců. Pytláci jsou tak schopni na jednu šňůru nachytat i více ryb.

I když toto video pochází ze Slovenska, není třeba si dělat iluze. Tento problém se týká i tuzemských revírů. Velký problém dělali pytláci například na Lipně. Právě rozlehlé plochy dovolují pytlákům se lépe vyhýbat porybným. O nechutném drancování pytláků se na webu InRybar.cz v minulosti objevil článek.

ČTĚTE TAKÉ: Jak banda pytláků masakrovala hejna trofejních candátů! V květnu! 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec pytlačení: Na Lipně budou „úřadovat“ profi porybní! Rybáři totiž častěji porušují pravidla

admin | přečteno: 584x | 16.03.2018 | Žádné komentáře

Jihočeský územní svaz nedávno zveřejnil velmi zajímavá data o působení …

POSLEDNÍ MÍSTA! Na Labi se uskuteční nádherné kaprové závody! Přijedete?

admin | přečteno: 542x | 15.03.2018 | Žádné komentáře

Místní organizace Českého rybářského svazu Brandýs nad Labem – Stará …

Boj o Lipno: Rybáři jednají o úpravě zákazu bivakování s CHKO Šumava! Bude bivakování povoleno?

admin | přečteno: 814x | 14.03.2018 | 1 komentář

Současná pravidla, která platí na Lipně, nejsou pro bivakující rybáře …

Komentáře

  • Já jsem našel při vláčce na Dyji nastraženy dva pruty na candáta, nebo štiku. Pěkně schovaný pod břehem a zaházený listím. Kdybych netahal gumu po dně tak si jich nevšimnu.
    https://youtu.be/NlgjSg61ht8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *