skingbranding-banner

Zákaz bivakování na Lipně: Za rozdělaný oheň nebo postavený bivak hrozí mastná pokuta!


Největší rybářský revír v republice budou nově hlídat profesionální porybní. Ti navíc složí zkoušky, aby mohli vystupovat i jako stráž CHKO Šumava. Díky tomu mohou pokutovat neukázněné rybáře, ale i turisty, přímo na místě. S profesionální rybářskou stráží na Lipně „přišel“ Jihočeský územní svaz. Ten si od tohoto opatření slibuje lepší ochranu revíru.

Na Lipně působí řada dobrovolných porybných. Ty ale nově doplní i dvojice členů profesionální rybářské stráže. Jihočeský svaz si od nich slibuje efektivnější ochranu revíru. „Jeden nastoupil v listopadu, ten druhý bude k dispozici od dubna. Budou kontrolovat Lipno především v době, kdy se nejvíce pytlačí, což jsou dopolední hodiny ve všední dny, kdy jsou dobrovolní strážci v práci. Profesionální stráž je bude vhodně doplňovat, a to i v době, kdy je na Lipno největší tlak, tedy od poloviny června do září,“ řekl iDNES.cz vedoucí jihočeských porybných Tomáš Kepr.

ČTĚTE TAKÉ: Na Lipně platí „zvláštní“ zákon. Zakazuje táboření! 

Navíc, porybní se zaměří i na další přečiny. Pokud budou rybáři, ale i turisté, parkovat přímo u vody, stanovat nebo rozdělávat ohně, musejí počítat s pokutou. „Profesionální rybářská stráž si u nás dodělá kurz, aby mohla vystupovat i jako stráž CHKO Šumava. Tím pádem bude moci udělovat při zjištění porušení zákona sankce,“ řekla iDNES.cz vedoucí CHKO Šumava Silvie Havlátková.

CENOVÁ BOMBA: Kaprové navijáky SHIMANO o tisíce korun levněji! Klikněte ZDE

Rybáři i ochránci přírody dlouhodobě poukazují na to, že situace na Lipně je kritická. Vinu nesou jak neukáznění rybáři, tak ale i rekreanti. Výsledkem tak mnohdy byly haldy nepořádku nebo zničená zeleň. Tomu je teď konec. Profesionální porybní budou tolerovat jenom spaní ve spacáku nebo pod rybářským deštníkem. „Pokud si někdo přinese plynový vařič a uvaří si na něm oběd nebo kávu a bude na břehu spát ve spacáku, nemusí se bát žádné pokuty,“ dodala Havlátková.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Zase pytláci! Na Kolínsku pytlačili Ukrajinci! Porybní jim sebrali vybavení a předali je policii

admin | přečteno: 16x | 25.04.2018 | Žádné komentáře

Porybní na Kolínsku mají pořádně práce. Není tomu tak dávno, …

Rybář na svazovce chytal na 3 pruty a měl nastraženou rybičku! Porybní mu sebrali povolenku

admin | přečteno: 1139x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Hodně velkou drzost měl jeden z rybářů, který lovil na Lipně. …

Rybář brutálně zabil krásného sumce! Rybu podřízl ve vodě a nechal ji vykrvácet! Rybáři žádají tvrdý trest!

admin | přečteno: 3216x | 24.04.2018 | Žádné komentáře

Na odporný čin včera upozornil jeden z rybářů na sociálních sítích. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *