skingbranding-banner

Záznam v registru přestupků až na 5 let! Ministerstvo vnitra si brousí zuby i na nepoctivé rybáře


Server iDNES.cz přišel nedávno se zajímavou zprávou. Ministerstvo vnitra hodlá do registru přestupků zařazovat, například mimo drobných krádeží, i přečiny z oblasti rybářství. Z toho vyplývá, že rybář, který si dejme tomu ponechá podměrečnou rybu, může mít záznam v registru přestupků až na 5 let. Stejně dlouhou dobu ale může mít záznam v registru přestupků i ten rybář, který si doma jen zapomene rybářské doklady.  

Podle ministerstva vnitra budou v registru přestupků evidování všichni rybáři, kteří poruší „rybářský zákon“ č. 99/2004. Ministerstvo vnitra nehodlá přestupky rozdělovat na „závažnější“ a „méně závažné“, takže budou evidovány všechny přestupky podle § 30.

Tip: Nejlevnější rybářské potřeby v Praze

Pod tímto paragrafem například najdeme „závažnější“ přestupky, jako je ponechání si podměrečné ryby, lov zakázanými způsoby nebo lov v rozporu s rybářským právem stanoveného v povolence. Jenže pod tímto paragrafem nalezneme i ten přestupek, kdy rybář nemá u sebe rybářské doklady. Pochopitelně, absence dokladů u vody je vážný přestupek, ovšem slušní, ale zapomětliví, rybáři mohou na tato slova tvrdě doplatit. A dostat tedy „černý puntík“ až na oněch 5 let! Proto si dávejte pozor!

Ten, kdo si myslí, že do evidence přestupků budou zařazeny pouze ty záznamy, které zajistí policie, se hrubě plete. Přestupky budou zapisovat i rybářské orgány. „Přestupky zjištěné rybářskou stráží bude do evidence přestupků zapisovat rybářský orgán, který rybářskou stráž ustanovil. Rybářská stráž vždy oznámí tomuto rybářskému orgánu, že rozhodla o přestupku, respektive uložila blokovou pokutu. Takové oznámení by mělo být učiněno ve lhůtě pěti dnů od uložení blokové pokuty,“ říká mluvčí ministerstva vnitra Petra Kučerová.

Opakované přestupky proti občanskému soužití, veřejnému pořádku nebo majetku mohou být trestány i vyššími pokutami. Tento „vzorec“ ale u rybářů platit nebude. „Účelem návrhu zákona je pouze evidování přestupků na úseku rybářství. Návrh zákona tak neobsahuje ani zvýšení pokut, které lze za tyto přestupky uložit, ani nijak nemění jejich skutkové podstaty. To platí i pro právní úpravu pytláctví v zákonu o rybářství,“ uzavírá Petra Kučerová.

Tip: Nejlevnější rybářské potřeby v Praze

Centrální registr přestupků: Jeho vznik podpořili poslanci už na konci letošního ledna. Centrální registr přestupků má být účinným řešením proti drobné kriminalitě. Za opakované přestupky na majetku nebo proti občanskému soužití a veřejnému pořádku hrozí hříšníkům vyšší pokuty – a to až o polovinu. Podle ministra vnitra je registr přestupků účinný nástrojem k tomu, aby úředníci při správním řízení vůbec věděli, koho mají „proti sobě“.

InRybar.cz

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

POKUTA: Drzost! Pytláci porcovali upytlačené kapry před stanicí ochranářů! Dostanou pokutu!

admin | přečteno: 23x | 19.11.2017 | Žádné komentáře

Pořádně kuriózní případ se stal v Českém ráji. Dvojice pytláků si …

VIDEO: Štika kousla rybáře do tváře, dalšího do ruky! Aneb zranění, které hrozí při lovu štik

admin | přečteno: 4112x | 18.11.2017 | Žádné komentáře

Některým videím se nechce ani věřit. Mnohdy je na nich …

SKANDÁL: Ostuda! Pražští rybáři čelí kritice! Aktivistům vadí kalendář s nahou ženou!

admin | přečteno: 2932x | 16.11.2017 | Žádné komentáře

Pražští rybáři čelí kritice za kalendář, na kterém je vyfocena …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *