skingbranding-banner

Žermanická přehrada se zase otevře rybářům. Vody v přehradě přibylo


zermanice-sucho

Žermanická přehrada se po dlouhých 5 měsících pauzy zase otevře rybářům. Díky zvýšenému množství srážek a dostatku sněhu v Beskydech se bude moci na této přehradě opět chytat. Rybáři budou moci na Žermanicích nahodit od 20. února 2016. Jen připomeneme, že kvůli nedostatku vody se na tomto revíru nemohlo lovit od loňského září.

Mnoho rybářů sledovalo s napětím vodohospodářské grafy ohledně přítoku čerstvé vody do Žermanic. A hodně dlouhou dobu to nebyl veselý pohled, protože vody v revíru nijak výrazně nepřibývalo. To se ale v minulých dnech změnilo. Velké množství sněhu v Beskydech a déletrvající srážky začínají jednu z největších přehrad ve Slezsku zase pozvolna plnit. Proto se vedení tamní rybářské organizace rozhodlo, že zruší zákaz rybolovu, který na přehradě platil od září. Rybáři tak budou moci na Žermanicích chytat od 20. února 2016.

Je důležité připomenout, že většinu vodních toků ve Slezsku dlouhodobě trápilo velké sucho. A to se pochopitelně podepsalo i na stavu vody v tamních přehradách. Vodohospodáři se sice snažili minimalizováním odtoku situaci řešit, jenže marně. Přehrady spíše připomínaly široké pastviny. Nejvíce se sucho podepsalo na přehradách Olešná nebo Šance. Ty byly naplněny z pouhých 20 %, zmíněné Žermanice pak jenom z 30 %. Tato čísla jsou jasně vypovídajícím důkazem, který nasvědčuje tomu, že sucho bylo ve Slezsku skutečně katastrofální.

stav_vody_zermanice

Teď ale k radosti tamních rybářů se situace alespoň na Žermanicích výrazně zlepšila. Díky přitékající vodě z hor si mohou milovníci rybaření na Žermanicích oddechnout. Navíc, v Beskydech nadále leží 20 až 60 centimetrů sněhu (nejvíce na Lysé hoře), takže vodohospodáři mohou počítat ještě s další zásobou vody. Zdá se tedy, že letošní sezóna na Žermanicích je přeci jenom zachráněna.

Redakce InRybar.cz

Grafy: Povodí Odry

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

sumec

VIDEO: Fantazie! Sumec o váze 125 kilogramů a délce 262 centimetrů!

admin | přečteno: 6962x | 19.07.2017 | 1 komentář

Báje a legendy o obrovských sumcích, jejichž váha s přehledem přesahuje …

krajina

AKTUÁLNĚ: 30 denní lístek je pořád zadarmo! Jak dlouho ještě? Nikdo neví!

admin | přečteno: 2005x | 19.07.2017 | 1 komentář

Rybářské lístky na 30 dní jsou stále zadarmo. Alespoň ještě …

stika

TROFEJNÍ ÚLOVEK: Rybář ulovil štiku o délce 123 centimetrů! Krásná ryba!

admin | přečteno: 1346x | 18.07.2017 | Žádné komentáře

Oravská přehrada vydala další ze svých klenotů. Rybář Patrik Steinberger …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>