skingbranding-banner

Zloděj ukradl rybářům vybavení. Škoda přesáhla 10 tisíc korun!


Zdá se, že někteří rybáři si nedají říct a „úspěšně“ ignorují varování, o kterých se v rybářské veřejnosti často mluví. Co se stalo? Zloděj ve Chvaleticích na Pardubicku okradl dvojici rybářů. Ukradl jim rybářské vybavení, jehož cena přesáhla 10 tisíc korun. Apelujeme na všechny rybáře, kteří pobývají u vody: Dávejte si na vaše vybavení pozor!

„Oba muži, kteří nedaleko čistírny odpadních vod v noci spali ve svém karavanu v blízkosti nahozených prutů, ráno zjistili, že jim pruty vybavené i signalizačním zařízením nepozorovaně někdo odnesl. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na částku jedenáct a půl tisíce korun,“ řekla pro Deník mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Krádeže rybářského vybavení rozhodně nejsou ojedinělé. Například letos v květnu „řádil“ na Nechranicích zloděj, který ukradl rybářkou výbavu v hodnotě 65 tisíc korun. Okradený rybář z Nechranic udělal tu samou chybu – rybářské vybavení nechal večer na břehu revíru, ráno už po něm nebylo ani památky. Zloděj si tehdy odnesl stojan na pruty, dva pruty s navijáky a elektrické hlásiče.

 

Tipy: Jak předejít krádeži?

Krádež rybářského vybavení může kvůli nedbalosti postihnout leckterého rybáře. To, že rybáři nechávají rybářské vybavení na břehu revíru a jdou spát, se bohužel děje. Přitom předejít takové nepříjemnosti není nijak složité.

1) Rybářské vybavení vždy sbalte a schovejte: Není dobré, když necháte vybavení ve stojanech a jdete si lehnout. Jednoduše tím dáváte zlodějům možnost, aby vám ukradli vaše cenné vybavení. Zloději mnohdy i ví, jak vypnout hlásiče, takže rybáře žádné pípání nevzbudí. Jedinou skutečně účinnou ochranou je sbalení vybavení. Nejlepší je, když jej schováte do auta.

2) Pes je skvělým pomocníkem: Mnoho rybářů si s sebou k vodě bere i psy. A to je v tomto ohledu velice dobře. Pes je totiž skvělým hlídačem rybářského vybavení. Proto pokud máte doma psa, zkuste si ho vzít s sebou. Uvidíte, že vám v hlídání rybářského vybavení značně pomůže.

3) Hlasitý alarm je zárukou bezpečí: Dneska mnoho firem vyrábí i velice hlasité alarmy, které hlídají rybářovo vybavení před ukradnutím. Tyto alarmy reagují na pohyb, takže pokud někdo přijde na místo, silně se rozezvučí. Alarmy jsou skutečně dobrým způsobem pro ochranu vašeho rybářského vybavení. Na osvědčené alarmy se podívejte ZDE.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

AKTUÁLNĚ: Zavážení nástrah povoleno! Na svazových revírech můžou rybáři vyvážet!  

admin | přečteno: 3825x | 16.01.2018 | Žádné komentáře

Rybáři, kteří jezdí na svazové revíry Moravského rybářského svazu, mají …

Chlouba Jakuba Vágnera: Slavný rybář představil obrovskou prodejnu v Praze! Má 1000 metrů čtverečních!

admin | přečteno: 5969x | 12.01.2018 | 1 komentář

Jakub Vágner nedávno na videu představil největší prodejnu v České republice. …

PŘEHLEDNĚ: Český rybářský svaz si pochvaluje větší zájem o rybaření. Rybářů je zase o něco více!

admin | přečteno: 395x | 11.01.2018 | Žádné komentáře

Český rybářský svaz vydal velmi zajímavé údaje o vývoji členské …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *