skingbranding-banner

Do Frýdku-Místku zavítá mistrovství světa juniorů v rybolovné technice!


Letos v létě přijedou mladí závodníci z různých koutů světa do Frýdku-Místku, aby se utkali o mistrovský titul v rybolovné technice. Organizátoři šampionátu budou tuto významnou akci pořádat 4. až 7. 7. 2013 na stadionu Slezan. Na severovýchod našeho území přijede přibližně 50 až 60 závodníků.

 

Program MS najdete ZDE.

 

O přidělení pořadatelství frýdecko-místecké rybářské organizaci ČRS MO 2 – Casting rozhodla ICSF v dubnu loňského roku ve Vídni. „S organizací závodů v rybolovné technice máme bohaté zkušenosti. Naše organizace v minulých letech pořádala i republikové šampionáty,“ vysvětluje předseda MO 2 – Casting Miroslav Pierzyna.

Mezi velké favority šampionátu patří Němci, Poláci a Češi. Černými koňmi mistrovství budou Chorvati, jejichž kvalita pozoruhodně stoupá. „Do Frýdku přijedou například i Švýcaři, Rakušané, Švédové či Litevci,“ říká předseda MO 2 – Casting Miroslav Pierzyna.

 

Rybolovná technika

Je specifický sport, který se skládá z devíti disciplín, při kterých závodníci předvádí své sportovní umění při hodu na přesnost či do dálky. Na našem území má rybolovná technika bohatou tradici.

Například ve Frýdku-Místku zakořenila už v roce 1967. Za tu dobu získali tamní členové týmu řadu úspěchů na evropské, ale i světové scéně. A tradice neupadá, i v současnosti naši reprezentanti triumfují na významných závodech.

 

Technické disciplíny

Při technických disciplínách závodníci z podia nebo ze startovní čáry, na které mohou být i různá stanoviště, trefují v různé vzdálenosti rozmístěné terče (v jedné disciplíně plachtu s kruhy). Závodník je bodově ohodnocen podle přesnosti jeho hodů, přičemž výše bodového hodnocení se odvíjí podle typu disciplíny. Některé „technické“ disciplíny jsou časově nebo počtem hodů omezeny.

 

Dálkové disciplíny

Cílem závodníka je dostat svou zátěž nebo mušku do největší vzdálenosti z místa, odkud hází. Závodník je omezen časovým limitem, anebo počtem hodů. Styly hodu jsou odlišné, závisí na typu disciplíny. Závodník buďto hází jednou rukou nebo obouručí. Platný je určitý počet (podle disciplíny) nejdelších hodů. Závodník je ohodnocen podle délky jeho hodů. Při házení s muškou jeden metr hodu znamená jeden bod. Při házení se zátěží závodník získá 1,5 bodu za metr hodu.

 

Rybolovná technika na šampionátu

I když má rybolovná technika devět disciplín, nejprestižnější soutěží je pětiboj. V tomto závodě, který se skládá z pěti disciplín, se utkají i junioři ve Frýdku-Místku. Medaile se ale rozdávají i za nejlepší výkony v jednotlivých disciplínách.

Velmi atraktivní jsou i soutěže družstev, které jsou hodnoceny podle výkonů všech členů týmu. Chlapecké týmy jsou složeny ze čtyř závodníků, dívčí ze dvou závodnic.

 

Stadion Slezan

Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice budou organizátoři pořádat na frýdeckém stadionu Slezan. Pro diváky je dějiště konání mistrovství světa naprosto ideální. Stadion leží na snadno dostupném místě, před ním je objemné parkoviště. Zázemí je na výborné úrovni, sportovní dění můžete sledovat z okolních hledišť. Proto neváhejte a přijeďte se podívat!

Autor: Viktor Krus

Štítky:
Rubrika: Rybářská publicistika

Nové články v rubrice

FOR FISHING 2018: Kompletní informace o největší rybářské akci v Česku!

admin | přečteno: 2534x | 29.01.2018 | Žádné komentáře

Už je to zase tady! Milovníky rybaření čeká další ročník …

SEZNAM: Výlovy rybníků 2017. Kam se podívat na výlov?

admin | přečteno: 14591x | 27.09.2017 | Žádné komentáře

Výlovy rybníků jsou tady! S přicházejícím podzimem se na našich rybnících …

NEJVĚTŠÍ ŠTIKY SVĚTA: Giganti, ze kterých se tají dech!

admin | přečteno: 17279x | 6.06.2017 | Žádné komentáře

Štika patří k nejvyhledávanějším rybím predátorům ve sladkých vodách. A není …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *