Domů Soukromé revíry Královehradecký kraj Ostružno – rybník Jíkavec

Ostružno – rybník Jíkavec

- Reklama -

Rybník Jíkavec leží v těsné blízkosti rekreačního areálu Sklář (v areálu je možné stravování a ubytování) nedaleko vesnice Ostružno, poblíž města Jičín. Rybník má rozlohu 2,8 hektaru a žijí v něm kapři a amuři. Několik kaprů má kolem 10 kg.

Hladina nádrže není zarostlá vodní vegetací, kromě ostrůvkovitých porostů rákosu a orobince při březích. Návštěvníci rybníku Jíkavec nemusejí být držiteli rybářského lístku. Povolení k lovu ryb můžou rybáři zakoupit přímo v areálu Ostružno. Pro větší komfort mají návštěvníci například možnost si své úlovky připravit na zapůjčeném grilu. K dispozici je také bufet nebo restaurace v areálu kempu.

 

O revíru

Rozloha revíru: 2,8 ha

Kraj: Královéhradecký

 

Nejlepší cesta k revíru:  Po silnici č. 16 mezi Sobotkou a Jičínem odbočit na Dolní Lochov – pokračovat na Ostružno – u kostela odbočit vpravo po zpevněné cestě do kempu Sklář – Ostružno k rybníku Jíkavec.

 

Informace o lovu ryb na revíru

Ceník povolenek:

 • Jednodenní – Chyť a pusť 300 Kč
 • Jednodenní 500 Kč
 • Týdenní 2 000 Kč
 • Čtrnáctidenní 3 000 Kč
 • Měsíční 5 000 Kč
 • Roční 20 000 Kč

 

Pravidla lovu: 

 • Sportovní rybolov je povolen jen na základě písemného pověření rybníkáře k lovu ryb (dále jen „povolenky“) vydané majitelem (rybníkářem) sportovního rybníku JÍKAVEC společností B & K TOUR, s.r.o., IČ :46506501, Komenského 249, 500 03 Hradec Králové. Zakoupením povolenky bere lovící na vědomí, že rybolov provádí na vlastní nebezpečí, rybníkář neručí za škody na majetku ani na zdraví.
 • K lovu je povoleno používat nejvýše 2 prutů, každý s jedním návazcem opatřeným jednoháčkem bez protihrotu. Při lovu musí mít rybář vyprošťovač háčků a podběrák. Pokud lovící přechovává ulovené ryby živé, musí mít vlastní vezírek s kruhy, nebo jiné vhodné zařízení, které ryby nepoškozuje.
 • Každý lovec ryb musí mít u sebe platnou povolenku. Její držitel (kromě povolenky Chyť a pusť) si může ponechat 1 kus ušlechtilé ryby za den do hmotnosti 5 kg (za každý další kilogram se připlácí 50,- Kč). Po jejím zasakování je lovec povinen tuto skutečnost ihned zapsat do záznamu o úlovcích s označením délky v centimetrech, váhy v kilogramech a platnost povolenky na příslušný den končí. Je možné zakoupení nové povolenky a pokračovat v lovu. Míra ryb není stanovena, ale trofejní kousky se ze solidarity k ostatním rybářům a přírodě vrací vodě. To samé platí u ryb malých.
 • Lovci musí být při lovu udicí u prutů přítomni tak, aby v případě potřeby mohli s nimi okamžitě manipulovat. Je zakázáno k lovu používat prostředků výbušných, látek otravných a omamných, jakýchkoliv bodců, lapaček, udic bez prutů. Je zakázáno střílet ryby, tlouci je pod ledem, lovit je do rukou a do ok. Je zakázáno podsekávání ryb. Je zakázáno sbírat jikry, lovit ryby elektřinou a užívání jakýchkoliv stálých zařízení k lovu ryb. Je zakázáno lovit na bójky. Při vylovení ryby je rybář povinen zacházet s ní šetrně. Jakékoliv opracování ulovených ryb u vody je zakázáno. Je zakázáno jakékoliv poškozování vodních staveb. Je zakázáno ponechávat odpadky na břehu nebo je odhazovat do vody.
 • V ceně povolenky je povoleno rozdělávání ohňů a stanování na místech k tomu určených. Na revíru může být s lovícím jedna nelovící osoba, která musí být uvedena na vydané povolence k lovu.
 • Za lov ryb bez povolenky, nebo porušení provozního a rybářského řádu bude udělena pokuta ve výši 2.000,- až 5.000,- Kč.
 • Lovec je povinen chovat se tiše a nerušit svým chováním ostatní lovící. Noční klid je od 22 hodin do 7 hodin. V této době nelze používat loďku, hrát na kytaru, poslouchat hudbu, nebo jiným způsobem se chovat hlučně. Toto platí i pro nelovící.
 • Po skončení platnosti povolenky a záznamu o úlovcích je lovec povinen tyto odevzdat neprodleně rybníkáři a to i v případě, že nedosáhl žádného úlovku. Zároveň doplatí nadváhu (nad 5 kg) ryb, které si ponechal.

 

Nabízené služby: 

Vzhledem k tomu, že rybník Jíkavec leží těsně vedle kempu, je areál vhodný i pro pořádání dětských rybářských táborů.

Zlevněné pověření rybníkáře k rybolovu pro dětské rybáře na hromadných akcích je 500,- Kč pro každé dítě i vedoucího na 14 dní pobytu při kategorii Chyť a pusť. Slevu lze domluvit i pro víkendové akce rybářských kroužků mládeže. V případě odebrání ušlechtilé ryby platí taxa uvedená v pravidlech rybolovu pro rok 2018.

 

Kontaktní údaje: rybaření Ostružno – rybník Jíkavec

Telefon: 495 000 198, 778 469 931

Webové stránky: sklar-ostruzno.cz/rybareni

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -