Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Cizinci na českých přehradách masakrují ryby! Podle porybných takových případů přibývá

AKTUÁLNĚ: Cizinci na českých přehradách masakrují ryby! Podle porybných takových případů přibývá

- Reklama -

Štáb České televize se vydal s porybnými na kontrolu přehrady na západu Čech. A nebyla to dobrá vizitka pro rybářskou veřejnost. Porybní totiž narazili na několik rybářů, kteří hrubě porušovali rybářská pravidla. Například rybáři z Německa. Ti masakrovali ulovené cejny hned po jejich ulovení. Česká televize uvádí, že tolik pytláků jako loni porybní na západu Čech nepamatují. Podívejte se na reportáž České televize, která mapuje kontrolu porybných.

„Na dvou největších nádržích v Karlovarském kraji – Skalce a Jesenici chytili porybní dvakrát více pytláků než loni. Podle všeho přibývá i pytlačících cizinců, kteří loví ryby bez povolení. Mezi pytláky jsou samozřejmě i Češi,“ píše se na webu České televize.

Informace od České televize nejsou nijak příjemné. Ale! To, že počet případů pytláctví přibývá, je veřejné tajemství. Problém může být i v tom, že pytlákům nehrozí nijak těžké tresty. Například Moravský rybářský svaz v minulosti upozornil na to, že změna trestního zákoníku z roku 2012 je velice „špatná“, protože výrazně snížila tresty pro pytláky. Podle nových pravidel pytlákům nejčastěji hrozí pokuta v řádech stovek korun. Aby pytlák dostal pokutu 8000 korun, pak musí nelegálně ulovit ryby v hodnotě nad 5000 korun.

A na Moravě ještě zůstaneme. Minulý rok byl totiž kritický! Moravský rybářský svaz uvedl, že jeho porybní loni zajistili od ledna do září 45 pytláků. A teď to srovnání: Například v roce 2011 Moravský rybářský svaz zajistil za celý rok pouhých 7 pytláků. A dalším obrovským problémem je to, že pytláci jsou mnohem agresivnější. Rybáři už dlouhá léta čekají na změnu, ta ale nepřichází…

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Jen taková drobnost, porcovat ulovené ryby se v řádu asi myslela možnost, že je zakázáno porcovat ulovené zapsané ušlechtilé ryby( ty s lovnou mírou), aby šla zkontrolovat lovná míra.
    Ale nástražní rybičku si naporcovat zcela jistě můžete.. když chytáte na cárek z cejna nebo půlku oukleje tak vás nikdo pérovat a buzerovat za porcování ryb u vody nebude.
    Nepořádek u vody zcela jistě není v kompetenci rybářského řádu.. ani za táborák a stanování vám RS povolenku nesebere.
    A závidět ukrajinským němcům pár cejnů který stejně prý skoro nikdo kvůli kostem nebere, že si je oškrabali u vody, tomu teda říkám „Pytláci“.
    Na bílou rybu a plevejný ryby by se 7 kilo denně vztahovat nemělo, když nejsou ve vodě dravci tak by měli být rádi že to vůbec někdo z vody vytahá a odnese. Kapři pak mají víc místa k životu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -