skingbranding-banner

RECENZE: Boilies z „hnijících červů“! Jak vypadají nejsmradlavější kuličky na trhu?


Co musí „umět“ úspěšné boilies na kapry? Co vlastně rozhoduje o tom, jestli bude úspěšné? Těch faktorů je pochopitelně více. Zaprvé: Boilies musí mít základ v dobré směsi, která obsahuje atraktivní látky (neříkáme drahé), které dokážou přimět kapra k záběru. Zadruhé: Je velmi žádoucí, aby boilies mělo koncentrovanou esenci, která dokáže ve vodním prostředí vytvořit silnou pachovou stopu. A zatřetí: Velkou výhodou je, když má boilies výraznější zbarvení, díky kterému jdou kuličky vidět. Existuje takové boilies za rozumnou cenu, které tohle všechno splňuje? Podle nás ano! Představujeme vám bílé boilies KAPRPRO s příchutí hnijící červ…

Hned na úvod musíme začít cenou tohoto boilies. Proč? Protože právě nízká cena vzbuzuje plamenné diskuze – mnoho rybářů si myslí, že nízká cena je „důkazem“ nekvality boilies. Jenže chyba lávky! Víte, proč je toto boilies tak levné? Protože kuličky jsou posílány k rybářům „přímo od mašiny“. To znamená, že výrobce nemusí cenu navyšovat kvůli tomu, aby z ní měl nějaký podíl i případný prodejce (jako u jiných výrobců boilies). Ne! Takže to, že výrobce KAPRPRO prodává své kuličky přímo rybářům, mu dovoluje nastavit cenu výrazně níže. Tak to je!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Boilies KAPRPRO hnijící červ si prohlédněte ZDE

Pro slovenské rybáře: Slovenští rybáři mohou boilies objednávat na kaprpro.sk

Pojďme ale už k samotnému boilies: Co vás na bílém boilies KAPRPRO nejprve zaujme? Jednoznačně ten zcela unikátní SMRAD! Ročně nám pod rukama projde obrovské množství druhů boilies. Ale tady musíme říct, že tyto kuličky mají zcela specifický pach, který je sice jemný, ale neuvěřitelně „nepříjemný“. Hodně těžko se to popisuje! Měli jste někdy v krabičce staré červy, kteří se spařili? Tak takhle nějak tyto kuličky páchnou. Ten smrad je úděsný!

Ovšem právě tohle je jednou z nejsilnějších zbraní bílého boilies KAPRPRO hnijící červ. Kuličky totiž dokážou ve vodním prostředí vytvořit velmi silnou pachovou stopu, jež dokáže přilákat kapra i z větší vzdálenosti. A to hraje velkou roli! Silný zápach se navíc velice dobře šíří i ve studené vodě. Za nás je tato esence trefa do černého – je opravdu hodně zajímavá a unikátní…

Další věcí, která vás na tomto boilies okamžitě zaujme, je světlé zbarvení kuliček. Někdo by si klepal na čelo, proč výrobce zvolil zrovna takovou „nepřirozenou“ barvu. Jenže právě to je geniální! Představte si, jak vypadají dna našich revírů – kolikrát jsou zanesena tmavými nánosy, anebo na nich roste hustá vegetace. A i když je terén, na kterém chytáme, takto zanesený nebo zarostlý, tak stejně na něm půjdou bílé kuličky vidět.

Ano! Bílá barva jde nádherně vidět na tmavém bahně, šedivých kamenech, anebo i v sytě zelené vodní vegetaci. Tohle může mít zásadní vliv při lovu kaprů! Nezapomínejte totiž na to, že kapři velmi dobře vidí kontrastní věci – tedy světlé předměty na tmavém podkladu. Sázka na bílé zbarvení se z našeho pohledu vyplatila, tohle je hodně chytrý krok ze strany výrobce!

Bílého zbarvení je třeba využít! Jak? Například tak, že s pomocí krushe nebo mlýnku kuličky rozdrtíme na menší částice, které následně přidáme do PVA nebo method mixu. Krmení tak okamžitě získá hrubší bílé částice, které jdou krásně vidět, navíc donutí kapry na místě zastavit a sbírat potravu. A ještě něco – namleté/nadrcené boilies hnijící červ dá krmení silnou pachovou stopu, která rovněž bude lákat ryby. Tímhle se určitě nechte inspirovat…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Boilies KAPRPRO hnijící červ si prohlédněte ZDE

Pro slovenské rybáře: Slovenští rybáři mohou boilies objednávat na kaprpro.sk

A co směs? Při detailnějším pohledu na boilies si každý rybář všimne i hrubších částic, které jsou v kuličkách namleté. V boilies je pravděpodobně nadrcena kukuřice, možná i pšenice a řepka. Ale to teď spekulujeme. Samozřejmě, přesné poměry surovin žádný výrobce neprozradí, aby si chránil rodinné zlato. Přesto, v tomto boilies není nic, co by nemělo kaprům chutnat. Ostatně, o tom se přesvědčíme níže.

Směs boilies je poskládána tak, že kuličky mají delší dobu rozpadu. Hodně samozřejmě závisí na teplotě vody nebo síle proudu, ale obecně se dá říci, že kuličky se rozpadají okolo 24 hodin. A tohle vnímáme jako velkou výhodu! Boilies KAPRPRO hnijící červ totiž vydrží na lovném místě delší dobu a výrazně lépe tak odolá i nájezdům „bílé“ ryby. Kuličky se pod neustálým atakem drobných tlamek cejnů, plotic nebo perlínů nerozpadnou. Kuličky jsme máčeli přes 12 hodin, na povrchu pěkně „zgumovatí“ a uprostřed zůstanou krásně tvrdé (po takové době jde drtivá většina kuliček rozmáčknout v prstech). Tohle je při lovu kaprů zásadní. Za nás super!

Bílé boilies KAPRPRO hnijící červ se vyrábí ve dvou průměrech – ve 20 a 24 mm velikostech. My osobně nejraději používáme 2 kuličky o průměru 24 mm, které doplníme PVA punčochou s nadrcenými bílými kuličkami. Tohle je lákadlo na velké kapry jako „blázen“! A pokud vám příchuť hnijící červ nevyhovuje, pak jsou bílé kuličky KAPRPRO k dostání v dalších příchutích – například ve wasabi/křen, česnek, scopex, jahoda a dalších. Záleží jen na vás! Z našeho pohledu je ale hnijící červ jasným favoritem! Jsou to zcela originální kuličky, které jinde neuvidíte…

 

AKTUÁLNĚ: Jak to bere na hnijícího červa?

Příklad z nedávné doby. Firma KAPRPRO na svém Facebooku zveřejnila fotografii luxusního šupíka o délce okolo 100 centimetrů a váze 15 kilo. Luxusní ryba! U fotky se píše: „Manžel chytil skoro metrového, 15 kilového kapříka. Zkusil novou kouli hnijícího červa od KAPRPRO.“ Ano, takže kapr sebere i levnou kouli, pokud obsahuje takové suroviny, které mu chutnají. A hnijící červ kaprům očividně chutná…

 

Závěr: Je tohle boilies budoucnosti?

Na tomhle boilies máme nejraději jeden fakt – dokazuje, že i levné kuličky mohou nabídnout TOP kvalitu, a taky to, že TOP kuličky nemusejí stát balík peněz. Tak jako právě toto bílé boilies hnijící červ! To boilies má všechno! Zaprvé: Hodně zajímavou vůni. Zadruhé: Výborné zbarvení. Zatřetí: Má základ ve velmi dobré směsi, která prostě funguje. Začtvrté: Je dostupné v několika velikostech, a třeba i v jiných příchutích. A výsledná cena? Výrazně nižší než u jiných výrobců. A pak že to nejde!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Boilies KAPRPRO hnijící červ si prohlédněte ZDE

Pro slovenské rybáře: Slovenští rybáři mohou boilies objednávat na kaprpro.sk

Takhle, pokud jsou rybáři, kteří chtějí za kilový pytlík dávat tři nebo čtyři stovky, ať dávají! Je to každého věc, na co chytá!!! My jen chceme ukázat i jinou cestu, která je výrazně levnější, přitom se k vám dostane kvalitní produkt, na který kapři reagují. A na který si prostě zachytáte… Za nás určitě palec nahoru pro českou firmu KAPRPRO! Tohle je správná cesta!

Silné stránky: Velmi nízká cena, unikátní pach, funkční směs, delší doba rozkladu, atraktivní zbarvení, obrovská škála příchutí

Slabé stránky: Chybí menší průměry boilies na zimní měsíce (ideálně 14 nebo 18 mm)

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

TOP nástraha na candáta: Revoluční gumová nástraha, která se chová jako raněná rybka

admin | přečteno: 12633x | 17.11.2020 | Žádné komentáře

Současný rybářský trh nabízí nepřeberné množství nástrah na candáty. Rybáři …

RECENZE: Proč je tohle rohlíkové boilies na kapry nejlepší na trhu?

admin | přečteno: 2808x | 30.10.2020 | Žádné komentáře

Rohlíkové boilies na kapry je mezi milovníky položené nebo feederu …

Krmení na kapry, které nesežerou malé ryby a dip lepivý jako lepidlo! Jaké novinky přinesl podzim?

admin | přečteno: 5529x | 22.09.2020 | Žádné komentáře

Podzimní část sezóny je před námi! A to je pro …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.