skingbranding-banner

Lov dravců na rybičku: Montáž pro lov dravých ryb se splávkem


Nyní si představíme velice jednoduchou, ale neuvěřitelně úspěšnou montáž pro lov dravců se splávkem na rybičku. Tato montáž je vhodná pro lov všech dravých ryb, snad jen vyjma sumců. Pokud s touto montáží chcete chytat například candáty za tmy, není nic jednoduššího než navázat splávek se svítící anténkou. Montáž je výborná v tom, že díky ní jste schopni nástražní rybičku prezentovat v nejrůznější hloubce – od dna až skoro po hladinu. Jde opravdu o TOP montáž na dravé ryby…

Na této montáži je opravdu parádní to, že ji dokáže navázat i úplný začátečník. Díky principu průběžné montáže se splávkem jste schopni nástražní rybičku prezentovat v nejrůznějších partiích revírů. Tato montáž tak dovoluje lov u dna, ve sloupci i u hladiny. Montáž pro lov dravých ryb se splávkem je výborná pro chytání dravců blíže od břehu nebo i z lodě.

ČTĚTE TAKÉ: Více informací o lovu dravých ryb naleznete v sekci Dravci

Co se týče nastražení: Rybička se nastražuje buďto za tlamku, anebo se „prošívá“ – s pomocí jehly se háček upevňuje za hlavu rybičky. Při lovu dravců na tuto montáž používejte jednoháčky. Ty jsou mnohem šetrnější, zejména pak k malým dravcům, které bude nutné pustit. Trojháčky, ale i dvojháčky, mohou vážně poškodit zdraví dravých ryb.

Upozornění: Důrazně žádáme rybáře, aby při lovu na tuto montáž používali lanko. Lov bez lanka může způsobit to, že dravec navazovací materiál překousne, zejména pak štika. Dravé rybě tak v tlamě zůstane utržený háček. Pokud háček zůstane v trávicím ústrojí ryby, může to skončit její smrtí.

 

Postup vázání montáže pro lov dravých ryb se splávkem

  • Na kmenový vlasec nejprve navlečeme silikonovou zarážku. Ta je velmi důležitá! S její pomocí nastavujeme hloubku, ve které budeme nástražní rybičku prezentovat
  • Nyní na kmenový vlasec navlékneme průběžný splávek. Při chytání na menší rybičky (do 10 cm délky) používáme klasické průběžné splávky. Při chytání na větší rybičky (nad 10 cm délky) používáme tzv. kačeny
  • Pod splávek umístíme zátěž. Je důležité počítat s tím, že i nástražní rybička „cosi“ váží. Proto splávek nepřetěžujte!
  • Nyní pod zátěž navlékneme gumový korálek. Ten je zásadní! Korálek chrání uzlík před nárazy zátěže, a tím i před poškozením
  • Pod gumový korálek nakonec navážeme obratlík s karabinkou. Tato bižuterie bude sloužit pro připevnění návazce
  • Do obratlíku s karabinkou jednoduše připneme návazec z wolframového lanka. Návazec vyrobíme naprosto jednoduše (viz video)

TOP bižuterie pro vázání špičkových montáží na dravce je dostupná ZDE

Nové články v rubrice

Zásadní pravidlo pro úspěšný lov kapitálních dravců: Proč na tohle rybáři zapomínají?

admin | přečteno: 12332x | 2.12.2020 | 1 komentář

Asi každý milovník dravců už přemýšlel nad tím, proč jsou …

Úhoř, kterého jsem musel zabít! Má smysl úhoře pouštět zpátky na svobodu?

admin | přečteno: 16236x | 2.07.2020 | 13 komentářů

Úhoři patří k nejtajemnějším rybám v naší rybí říši. Tihle hadovití predátoři, …

VIDEO: Kdy nejvíce berou úhoři? Tohle je nejlepší počasí na „vodní hady“!

admin | přečteno: 4106x | 18.06.2020 | Žádné komentáře

Chytání úhořů nejde nemilovat! A to zejména proto, že tahle …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.