skingbranding-banner

Montáž na „mlaskačku“: Úspěšný lov amurů a kaprů z hladiny!


Montáž na mlaskačku patří k nejúčinnějším zbraním v letních měsících. Právě v tomto období se ryby drží u hladiny a jen čekají, co spadne z okolních stromů nebo keřů. Problémem je, že pokud se ryby drží v těch nejvyšších partiích vodního sloupce, pak je nám naše nástraha na dně úplně k ničemu. Proto v tuto chvíli musí přijít mlaskačka! Jedná se o naprosto jednouchou montáž, kterou zvládne navázat i úplný amatér a začátečník. Ovšem její účinnost je neuvěřitelná!

Těch variant, jak tuto montáž navázat, je více. Princip je ale u všech stejný: Při chytání na mlaskačku se na navazovací materiál naváže pouze háček – nic víc, nic míň. Na háček se následně nastraží kus pečiva, nejlépe rohlíku (nejlepší konzistence). A takto nastraženou nástrahu nahodíme do míst, kde se ryby zdržují u hladiny. Říkáte si, že takto nelze nijak daleko nahazovat? Omyl! Před nahozením stačí „na vteřinku“ nastražený rohlík namočit ve vodě. Ten nasákne vlhkost, zacelí se, a výrazněji ztěžkne. Vše je připraveno!

ČTĚTE TAKÉ: Více informací o lovu kaprů a amurů naleznete v sekci Kaprařina

Jak už jsme se zmínili, těch variant mlaskaček najdete více. Někdo rohlík k háčku připevňuje s pomocí provázku. Tohle není špatný postup, je ale zbytečně komplikovaný. Pokud chcete chytat rychle, a přesto účinně, použijte jednoduchou silikonovou pomůcku (např. NASH Bread Bomb – na trhu je ale mnohem více variant, i výrazně levnějších – třeba klasický silikonový kroužek).

Tyhle silikonové pomůcky jsou geniální v tom, že do nich okamžitě nastražíte pečivo, a vše je během chviličky připraveno k lovu. Navíc, ze silikonové pomůcky se pečivo nevysmýkne a ve vodě vydrží opravdu dlouho. Tohle je prostě TOP!

Mlaskačka je nejvhodnější při lovu v parných dnech v těch místech, kde se zdržují u hladiny ryby (rákosová a leknínová pole, padlé stromy). Stačí takto nastražený rohlík k těmto překážkám nahodit, a záběr brzy přijde! Jak poznáme záběr? Jednoduše! Přijde „rána“ do prutu. Tahle rybařina je srdeční záležitostí!

Nové články v rubrice

VIDEO: Česká pískovna s 30 kilogramovými kapry láká rybáře! Padne tady nový český rekord?

admin | přečteno: 6634x | 27.01.2021 | 2 komentářů

O gigantických kaprech, kteří by přesahovali magickou hranici 30 kilogramů, …

5 tipů, jak na zimní kaprařinu v ledové vodě! Tohle funguje i na „zmrzlé“ kapry!

admin | přečteno: 3348x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Není tomu ani pořádně měsíc, kdy se mi podařilo znovu …

Splněný sen: Jak jsme se z „krmítkářů“ stali kapraři! Konečně chytáme velké kapry

admin | přečteno: 1988x | 11.12.2020 | Žádné komentáře

Před několika lety jsme jako 3 bratři založili rybářský tým …

Komentáře

  • Ahoj,Amuři se většinou zdržují těsně pod hladinou,takže chytám jen na mlaskačku,ovšem amur je velice opatrná ryba a je potřeba navnadu umístit dál od mého stanoviště.Řeším to tak že na vlasec navléknu trubičku se závěsem na olůvko (používám 40g)zajistím naplastí-jen ve směru k háčku,pod zarážku asi 40cm uvážu háček.Hotovo-napíchnu 1/4 rohlíku a nohodím 40-50m Po nahození rohlík vyplave z jaké koli hloubky.Chytám okolo 60 amurů ročně a nepotřebuji žádné krmení.Hodně zdaru i Vám Honza

    • Hodně zajímavý tip! Díky!!! 🙂

      Ať to jezdí… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.