DomůAkční nabídkaChytání kaprů na krmítko: Jak připravit perfektní krmení pro lov kaprů v...

Chytání kaprů na krmítko: Jak připravit perfektní krmení pro lov kaprů v létě? Tohle funguje!

- Reklama -

Letní část sezóny je tady! Voda v našich revírech začne v nejbližších týdnech lámat teplotní rekordy. A na toto období je zapotřebí se pořádně připravit. Proč? Kapři v teplé letní vodě vyžadují trochu jiné suroviny v krmení než na jaře. Je tedy důležité připravit krmení tak, aby přilákalo kapry k nástraze i za vysokých teplot a donutilo je k záběru. Pojďme si teď ukázat, jak můžeme jednoduše a rychle vylepšit krmení pro lov kaprů na krmítko v létě…

Je zapotřebí si uvědomit jednu věc: Teplá voda nabízí velice příhodné podmínky pro ty suroviny, které za vyšších teplot vytváří silnou pachovou stopu. O jaké suroviny jde? Především o ty, které obsahují vysoký podíl oleje. Ano, olejnaté suroviny v teplé vodě uvolňují atraktivní složky ve velmi vysokém množství, a vytváří tak silnou pachovou stopu, která láká kapry k záběru. Pokud tedy podobné suroviny budeme mít v krmení, pak je šance na úlovek opravdu vysoká.

plavana-kapr

 

TOP suroviny pro zatraktivnění krmení na léto

lososovy_olejLososový olej: Tahle surovina patří k těm naprosto nejúčinnějším při lovu kaprů. Lososový olej je vynikající především díky jeho složení. Tato surovina obsahuje celou řadu atraktivních látek, především pak nenasycené mastné kyseliny. Nutriční hodnota lososového oleje je obrovská, a proto tato surovina kapry tolik láká.

Ale především! Lososový olej vytváří ve vodním prostředí velmi intenzivní pachovou stopu. Pach tohoto oleje je velmi specifický a intenzivní, proto zaručeně zaujme každého kapra, který poplave kolem. Na lososovém oleji je perfektní to, že se z krmné směsi vypouští po velice dlouhou dobu, takže doba „lákání“ kapra k záběru je mnohem delší.

Jak zatraktivnit s pomocí této suroviny naše krmení do krmítka? Jednoduše! Do kilogramu krmení stačí nalít 40 až 60 mililitrů oleje. Pak jenom krmení pořádně promícháme. Ideální je potom krmení nechat alespoň na 30 minut „odstát“. Lososový olej se tak do krmení krásně vsákne. Tohle je jednoduchý trik, který ale zmnohonásobí záběry od mlsných kaprů. Určitě vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

repka_varena_rybyVařená řepka: Není větší klasiky! Vařená řepka je výbornou surovinou, která zatraktivní naše krmení. V čem je řepka tak unikátní? Ve složení! Tato drobná semínka černé barvy obsahují až 50 % oleje. Díky tomu tak ve vodním prostředí vytváří koncentrovanou „stopu“, jež láká kapry na lovné místo. A navíc – kapři řepku až neuvěřitelně moc milují a s velkou chutí ji sbírají. Je jen málo „pochoutek“, které mají kapři tolik rádi.

Okolo řepky se neustále „motá“ jeden mýtus. Podle mnoha rybářů tato surovina láká především cejny nebo bílou rybu. Ano, i těmto rybám řepka moc chutná. Ale jelikož kapři řepku milují, tak jsou schopni cejny a bílou rybu z lovného místa úplně vytlačit. Tuhle hostinu si žádný kapr prostě nenechá ujít!

Jak vlastně řepkou zatraktivnit naše lovné místo? Do krmení přidáváme řepku v poměru 1:1. Proč tak moc? Pokud zvolíme tento poměr, pak nám řepka na dně vytvoří pro kapry neodolatelný „koberec“. A jelikož řepka není nijak zvláště hrubá, tak se z krmení dají dělat nádherné koule i v takovém poměru. Řepka je opravdu vynikající! Při lovu kaprů ji rozhodně nenechávejte doma…

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -