Domů Akční nabídka Lov na přívlač: 3 woblery, které vám nesmí na zahájení chybět! Nástrahy,...

Lov na přívlač: 3 woblery, které vám nesmí na zahájení chybět! Nástrahy, které zaručeně fungují!

- Reklama -

Lov dravců na přívlač patří k nejvíce vzrušujícím zážitkům v rybářském životě. Tahle rybařina je prostě plná adrenalinu! Proto není divu, že této rybářské disciplíně každoročně propadá tolik rybářů. Aby byl rybář u vody úspěšný, je třeba mít po ruce úspěšnou nástrahu, na kterou dravci zaručeně zaútočí. Mezi takové jistojistě patří woblery. Ale těch je tolik druhů! Jaký vybrat? Máme pro vás tipy na úspěšné woblery, se kterými si parádně zachytáte…

Woblery patří k nejpopulárnějším umělým nástrahám vůbec. Tyto nástrahy věrně kopírují přirozenou kořist dravých ryb – drobné rybky. „Kmitavý“ pohyb woblerů mnohokrát doplňují ještě další efekty, třeba zvuk. Je to zvláštní, ale v tomto nepřeberném světě nástrah existují modely, na které si téměř vždy zachytáte. A které se nikdy neokoukají! Jde prostě o nesmrtelné nástrahy! Jaké to jsou?

 

Wobler Rapala Jointed Floating

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je jeden z nejpopulárnějších woblerů na celém světě. A bezpochyby se jedná o legendu, kterou můžeme s klidným svědomím zařadit do síně slávy nesmrtelných nástrah. Wobler Rapala Jointed Floating patří k nejúspěšnějším nástrahám! Přitom, na první pohled tento wobler nevypadá nijak výjimečně. Ale nenechte se zmást! Je to hotová „zbraň“ na dravce!

Princip úspěchu tohoto wobleru bezpochyby tkví v jeho nádherném chodu. Wobler má poměrně agresivní chod (záleží na rychlosti vedení), což mu dovolují dva díly, ze kterých je zhotoven. Obrovskou zbraní tohoto wobleru je pak to, že se krásně hýbe i při velmi pomalém vedení. Tohle fantasticky funguje třeba na číhající štiky! A další obrovskou zbraní je také to, že se jedná o plovoucí nástrahu. Díky tomu můžete s tímto woblerem prochytávat i taková místa, která jsou pro jiné naprosto nedostupná! Jak? Stačí tahat pomaleji – wobler se tak nedostane hluboko k potopeným překážkám, ale naopak plave krásně nad nimi. Super!

Kdy je tento wobler absolutně nepřekonatelný? Zaprvé: Wobler Rapala Jointed Floating je excelentní při nočním chytání candátů a sumců na mělkých místech, kde se tito dravci v noci stahují za rybičkami. S tímto woblerem můžeme prochytávat i velmi mělká místa! Tahle taktika fantasticky funguje! To samé platí o chytání u hladiny (v noci a brzo ráno), kde se rybičky drží a dravci je tam s chutí masakrují.

A za druhé: Tento wobler je geniální i při chytání u rákosových polí, anebo u potopených překážek. Jak už jsme se zmínili výše. Stačí tahat pomalu, wobler se díky tomu nedostane příliš hluboko, takže zůstane mimo dosah překážek. A dravci na něj útočí ze spodu!

Na závěr nám dovolte tajný tip! Na dravce perfektně funguje přerušovaný chod. To znamená: Taháme nástrahu, a najednou na 2 až 3 vteřiny přestaneme navíjet. Co se stane? Nástraha přestane „chodit“, zastaví se, a díky plovoucímu materiálu se pozvedne. Tato malá drobnost, tento drobný detail ale mnohokrát rozhodne o tom, že dravec po wobleru vystartuje. Toto vedení nástrahy funguje geniálně především na okouny nebo štiky! Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Wobler Rapala Rippin Rap

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Představujeme vám „černého koně“ světa woblerů. Tato nástraha nepatří k nejznámějším, ale je obrovská škoda, že ji rybáři tolik přehlížejí! Proč? Tento wobler je prostě TOP! A to především díky jeho vlastnostem. Wobler Rapala Rippin Rap má naprosto úchvatný, agresivní chod (záleží na rychlosti). Vibrace tohoto wobleru jsou opravdu silné a agresivní (i díky připínání nástrahy za hřbet)! Navíc, velmi důležitým doplňkem je to, že tato nástraha je zvuková! Prostě není šance, že by si tohoto wobleru nějaký dravec nevšiml!

Dalším obrovským plusem této nástrahy je to, že je rychle potápivý. Tato jeho vlastnost by se dala přiblížit ke gumovým nástrahám – wobler opravdu rychle klesá ke dnu. A to je dobře! Díky tomu si s touto nástrahou můžeme různě „hrát“ a vodit ji mnoha způsoby. Bomba!

Jak s touto nástrahou pracovat? Mezi nejlepší způsoby je tímto woblerem prochytávat široký pás revíru mezi hladinou a dnem. Jak? Stačí prutem pohybovat nahoru a dolů. Jen si to představte: Nahodíte nástrahu do vody. Necháte ji klesnout a pak začnete tahat. Nejprve zvednete špičku prutu vodorovně nad hlavu (tím woblera vytáhnete do sloupce), a pak špičku spustíte zase dolů. Díky tomuto pohybu prutem se wobler bude pohybovat ve „vlnovkách“ ode dna k hladině. A tohle funguje!

Tento wobler je geniální pro prochytávání širokých partií revírů. Pokud chytáte na rozlehlých přehradách nebo řekách, tak s touto nástrahou velmi rychle prochytáte obrovský kus vody. Wobler Rapala Rippin Rap je výborný i pro chytání z lodě!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Wobler Rapala Skitter Pop

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tenhle wobler nemůže v tomto přehledu TOP nástrah chybět! Právě zahájení je ten čas, kdy dravci útočí na povrchové nástrahy jako diví. A musíme říct, že většího adrenalinu asi není! Je úchvatné pozorovat, jak dravec útočí na popa a snaží se ho dostat pod hladinu. Je to prostě paráda!

Wobler Rapala Skitter Pop je báječný především při chytání dravců brzo ráno nebo v podvečer. V tyto chvíle se drobné rybičky drží u hladiny v početných hejnech. A za nimi míří dravci! Je dobré popy tahat poblíž těchto hej (poznáte podle koleček na hladině). Dravci nebudou daleko! Aby popy od Rapaly vydávaly specifický, tupý pukanec, který připomíná sumcovou vábničku, je dobré tento wobler vázat s pomocí Rapala uzlu. Věřte nám! Pokud budete popy vázat tímto způsobem, účinnost nástrahy je mnohem vyšší.

Jak s touto nástrahou pracovat? Nástrahu netahejte v kuse, ale pravidelně! To znamená: Nahoďte popa do vody, pak 1 až 3 krát cukněte se špičkou, wobler udělá specifický zvuk, a poté dejte 1 až 2 vteřiny pauzu. Tenhle způsob vedení je nejlepší, a funguje především na štiky nebo okouny. Pokud chcete chytit bolena, vedení popa zrychlete.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -