DomůAkční nabídkaLov obrovských štik: Jakou gumovou rybičku použít na velké štiky? Nechte se...

Lov obrovských štik: Jakou gumovou rybičku použít na velké štiky? Nechte se inspirovat!

- Reklama -

Lov velkých štik na přívlač je úžasná záležitost! Člověk se při jejich lovu cítí jako skutečný lovec. Nejprve je totiž nutné velkou štiku „vystopovat“. A to není jen tak! Velké štiky se skrývají v úkrytech, které jsou před zraky rybářů ukryté pod vodní hladinou. Pařez někde v dálce, ostrá hrana ve dně nebo velký balvan. Tam všude může velká štika číhat na kořist. Když se nám podaří takovou rybu najít, pak už jen stačí použít ideální nástrahu. Jakou?

Přiznáváme, kolikrát se stane, že velkou štiku můžete chytit i na gumu, která je svou velikostí určená spíše pro okouny nebo candáty. Ovšem! Pokud se chceme cíleně vydat na velkou štiku, je prostě lepší tomu uzpůsobit i velikost nástrahy. Je prostě větší šance na úspěch, pokud použijeme trochu větší gumu, která věrně kopíruje přirozenou kořist velkých štik.

Nezapomeňte na jednu věc: Štika je silně teritoriální dravec, který si bedlivě střeží vlastní území. Území, na kterém prostě nesnese potravní konkurenci. A tím nemyslíme jen jiné štiky, ale například i okouny. Ano! Právě okouni patří k jedněm z největších rivalů štik, a proto na ně tahle „zubatá torpéda“ tak často útočí. Tohohle využijte!

Pojďme už konečně k těm nástrahám: V dnešní době je na trhu velké množství nástrah, které věrně kopírují tvary daných rybích druhů. A tyto nástrahy vypadají prostě geniálně! Jako byste chytali na živou nástražní rybičku. Tyhle nástrahy rozhodně vyzkoušejte, protože perfektně fungují právě na velké štiky.

 

Gumový okoun Savage Gear 4D Perch Shad SS Perch

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Výborná nástraha na obrovské štiky, která nenechá v klidu ani toho nejzkušenějšího predátora! Tenhle gumový okoun je věrnou kopií, která napodobuje i ty nejjemnější detaily. Všimněte si tvaru gumy a všech těch drobností! Tahle nástraha prostě vypadá jako živá! Znova: Okoun je velkým potravním konkurentem štik, a proto na tuhle nástrahu „zubatá torpéda“ tak tvrdě a agresivně útočí. Super!

Obrovskou výhodou této nástrahy je, že má ocásek ve tvaru „kopyta“. Díky tomu tak ocásek vytváří velmi silné vibrace ve vodním prostředí, a to i při opravdu pomalém chodu. S nástrahou stačí jen „pocukávat“ a ocásek bude perfektně pracovat. K vytváření intenzivních vibrací při chodu nástrahy napomáhá i samotné tělíčko nástrahy, které je objemné, takže ve vodě vytváří skutečný „humbuk“.

Všimněte si, že menší gumoví okouni jsou osázení očkem, za které se zato nástraha připíná/přivazuje k navazovacímu materiálu. Větší modely jsou pak vybaveny systémem Linethru, který je geniální v tom, že po útoku dravce se gumová nástraha dostane mimo jeho tlamu, což výrazně snižuje riziko vážného poškození gumového okouna.

Jak pracovat s touto nástrahou? My osobně máme rádi dvě varianty. Zaprvé: Nástrahu vedeme velmi pomalu a její vedení „prokládáme“ zvednutím špičky prutu – tím se nástraha nadzvedne nad dno. Hned poté ale přestaneme navíjet, takže gumový okoun zase klesne ke dnu. Co má tohle za smysl? Toto vedení nástrahy věrně kopíruje raněnou nebo nemocnou rybičku, takže štika bude mít před sebou velmi snadný terč.

A druhá možnost vedení: Nástrahu přitahujeme rychlejším tempem. Pak zastavíme jen na 1 nebo 2 vteřinky, což vede k tomu, že se okoun kousek propadne vodním sloupcem. Pak ale následuje prudší škubnutí špičky, které gumového okouna zase „nastartuje“. Tohle vedení zase věrně napodobuje okouna na lovu, což může nějakou štiku poblíž pořádně „naštvat“!

Pokud hledáte ideální nástrahu na velkou štiku, rozhodně sáhněte po gumovém okounovi od firmy Savage Gear. Je to naprosto dokonalá nástraha, která věrně kopíruje oblíbenou kořist velkých štik. Dostaňte se velkým štikám „na kobylku“ a vytaste na ně nástrahu, která funguje!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Gumové nástrahy Savage Gear nejvýhodněji na Parys.cz!

Na rybářském e-shopu PARYS naleznete obrovský výběr vybavení od firmy Savage Gear. Na e-shopu PARYS si můžete obstarat nejen luxusní gumové nástrahy na kapitální dravce, ale i nádherné pruty a spoustu dalšího vybavení. A to vše za super nízké ceny!

Rybářské vybavení Savage Gear si prohlédněte ZDE

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -