DomůAkční nabídkaTOP NÁSTRAHY NA AMURY: 3 nástrahy, na které můžete chytit obrovského amura!

TOP NÁSTRAHY NA AMURY: 3 nástrahy, na které můžete chytit obrovského amura!

- Reklama -

Nejlepší období pro lov „vodních býků“ je tady! Vodní rostliny v našich revírech jsou už čerstvě zelené, takže před amury se otevírají doslova plné stoly s chutnou potravou. Amuři teď začínají žrát jako o život. A toto období potrvá až do konce léta. Toho musíme využít! Takže právě teď už je na čase se na amury vydat. Ale na co tyto krásné ryby chytat? Máme pro vás několik zaručených tipů na úspěšné nástrahy…

Amuři patří k nejvyhledávanějším rybím druhům v našich vodách. A není se čemu divit. Právě amuři jsou jedni z největších bojovníků v rybí říši. Pokud tedy některé ze „stříbrných torpéd“ dostaneme na háček, pak budeme mít o zábavu postaráno. Amuři totiž dokážou při zdolávání vyvinout obrovskou sílu. Tahle chvíle patří k nejvíce adrenalinovým zážitkům v rybářském životě. Prostě nezapomenutelné! Jenže dostat amura na háček není jen tak. Na co vlastně tyto ryby nejvíce berou?

amur

kukuriceKukuřice: Jedna z nejlepších návnad i nástrah na amury! O účincích kukuřice při lovu kapitálních amurů se moc dobře ví už dlouhá léta. A je opravdu neuvěřitelné, že tato zlatavá zrníčka těmto „stříbrným torpédům“ tolik chutnají. Pokud si tedy nechceme lámat hlavu s tím, co při lovu amurů dáme na háček, stačí tam „poslat“ několik zrnek kukuřice. A pokud amuři budou při chuti, pak to prostě bude fungovat.

V současnosti je na trhu k dostání různě ochucená a barvená kukuřice. Stačí si jen vybrat! Ale za léta strávená u vody jsme si všimli, že při lovu amurů nejlépe funguje klasická, neochucená a nebarvená kukuřice. Ta „jezdí“ prostě nejvíce. Je zvláštní, že amuři ochucenou kukuřici nepřijímají s větší chutí, ale mají prostě raději naprosto obyčejnou kukuřici. Kvalitně zpracovanou kukuřici za pár korun seženete ZDE.

Pamatujme na jednu věc: Pokud se s kukuřicí vydáme na amury, je zapotřebí jí mít docela dost. Krmná dávka musí být „hutná“, neboť pro metrového amura je například kilogram kukuřice pouhou svačinkou. Takže jestli jdeme cíleně na amury, tak množství kukuřice nepodceňujeme!

boiliesBoilies: Mnoho rybářů nechce v souvislosti s lovem amurů o boilies ani slyšet. Ale to je chyba! Rybářské firmy v současnosti produkují velice kvalitní kuličky, které jsou pro lov kapitálních amurů přímo určené. Toto speciální boilies obsahuje výrazný podíl rostlinných složek, které amurům moc chutnají, a proto na toto boilies zaručeně berou. Zelená barva boilies a vysoký obsah rostlin v této nástraze funguje perfektně! Na výborné boilies na amury, na které berou i kapitální ryby, se můžete kouknout ZDE. Nepřehlédněte velice výhodnou cenu, oproti konkurenci je opravdu velmi nízká!

Taktika lovu s boilies na amury je trošičku jiná než při lovu na kukuřici. Boilies nedáváme v takovém množství. Ne. Stačí dát několik kuliček do PVA a celou montáž nahodit na to nejslibnější místo. Kde například? Například k zatopenému křoví nebo pásu rákosí. Nadějné jsou i stulíky či lekníny. Tady všude se amuři rádi pohybují. A pokud zde budeme prezentovat naše boilies na amury, pak je šance na úlovek velice vysoká.

krajina

Ovoce: I ovoce patří k zaručeným nástrahám. Ovoce při lovu amurů funguje především tam, kde na březích rostou stromy s těmito plody. Výborné je například chytat amury na mirabelky pod stromy, ze kterých tyto sladké plody padají přímo do řeky nebo do rybníku. Amuři se tady budou určitě pohybovat a tyto dobrůtky s chutí sbírat. Jestli o podobném místě víte, rozhodně na tuto nástrahu zkuste chytat. Tohle funguje i na ty největší amury!

 

Pohled pod vodu: Hejno amurů na krmném místě

O amurech se všeobecně ví, že patří k jedněm z největších jedlíků v rybí říši. Tyto ryby dokážou spořádat obrovské množství potravy. I proto jsme se výše zmínili o tom, že je důležité nepodcenit krmnou dávku. Hejno velkých amurů totiž dokáže doslova „vyluxovat“ velké množství krmení za krátkou dobu.

Ale! I když amuři mají tuto pověst, je zapotřebí si říci, že ne vždy tyto ryby přijímají potravu ve velkém. A navíc. Amuři jsou poměrně opatrní a vychytralí. Ostatně, to můžeme vidět i na videu, které jsme minulý podzim natočili. Amuři v čisté vodě odmítali přijímat kukuřici, a to i přesto, že ryb na krmném místě bylo velké množství. Tyto ryby prostě nepřijímaly potravu.

Tyto záběry jsou důležité proto, že je klíčové „pracovat“ s krmnou dávkou. Pokud amuři nepřijímají potravu (nemáme od nich záběry), pak dáváme krmení podstatně méně. V momentě ale kdy chytíme jednoho, anebo ještě lépe více amurů, pak začneme s masivní krmnou kampaní. Při lovu těchto ryb je důležité přemýšlet nad každým detailem!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -