DomůAkční nabídkaTvrdé boilies jako beton: Tajný fígl zkušených kaprařů na trofejní kapry! Proč...

Tvrdé boilies jako beton: Tajný fígl zkušených kaprařů na trofejní kapry! Proč používat tvrdé kuličky?

- Reklama -

Lov velkých kaprů je nádherným zážitkem. Když zapíská hlásič a při prvním kontaktu v prutu cítíme, že tohle bude slušná ryba, pak je tento moment nezapomenutelný. Nádhera! A pro většinu rybářů je zmíněný pocit jako droga! Rybáři prostě chtějí chytat velké ryby. Chtějí mít ty nezapomenutelné zážitky, které z paměti nikdy nezmizí! Ale jak na to? Jak dostat velkého kapra na háček? Už volbou té správné nástrahy si můžeme „vybírat“, jak velké kapry chceme chytat. Ano, skutečně! Pokud použijeme například tvrdé boilies, pak je velká šance, že budeme lovit právě ony větší ryby. Pojďme si říct několik důvodů, proč chytat kapry na tvrdé kuličky…

Jen si to představte: Abychom měli lákavé lovné místo, nasypeme na něj krmení. Partikl, pelety, krmné boilies. Jenže! Tyhle suroviny lákají i menší kapry, anebo pochopitelně i cejny, tlouště a menší „bílou“ rybu. A i ve velkém množství krmení tyhle menší ryby kolikrát najdou naši nástrahu. Malé ryby do ní neustále dloubou, až se kulička rozpadne, anebo se ryba „píchne“.

Tohle je na některých vodách skutečně hodně nepříjemné a kolikrát to hatí celou snahu o úlovek velkého kapra. Ale co kdybychom použili kuličku, která je selektivní, a která malým rybám „nechutná“? Tohle dává smysl! Na podobných vodách proto použijeme tvrdé boilies, které ve vodním prostředí vydrží podstatně delší dobu, a navíc úspěšně odolává i nájezdu malých ryb. Tvrdé kuličky boilies jsou super!

Jak chytat kapry s tvrdým boilies? Nic neměňte! Příklad z praxe: Je velmi vhodné si rozkrmit lovné místo větším množstvím krmení. To přiláká hejna menších ryb. Následně ale naše montáže s tvrdým boilies a s několika tvrdými kuličkami v PVA položíme/nahodíme na kraje lovného místa (klidně i 3 až 5 metrů daleko). Proč? Protože velcí kapři „vědí“, že uprostřed krmného místa by mohla číhat zrada. Kdežto na krajích lovného místa tak obezření nejsou. Tahle taktika je léty osvědčená a funguje. Vyzkoušejte!

A jak zaručeně čekat na velkého kapra? „Práskněte“ pod háček 2, klidně i 3 tvrdé kuličky. Tím vznikne „řetízek“, který žádná malá ryba nesebere. Ale pro velkého kapra není ani takto velká nástraha žádný problém – slupne ji jako malinu. No, jen si představte, jak má velký kapr rozměrnou tlamu. Takže tohoto nastražení se nebojte!

Tvrdé kuličky boilies jsou řešením na většinu našich revírů. Díky těmto kuličkám dosáhnete toho, že budete chytat podstatně větší ryby. Malí kapři, cejni nebo tloušti prostě nemají tvrdé boilies tolik v oblibě. A pokud chcete vytvořit ještě více selektivní boilies, pak tvrdé kuličky hoďte do soli. Kromě slané příchutě, kterou milují právě velcí kapři, bude boilies ještě tvrdší!

 

Tvrzené boilies Sportcarp Salty Hard Ons

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Černý kůň v nepřeberném množství boilies. Tyto tvrdé kuličky od české firmy Sportcarp patří k velmi populárním mezi úzkou skupinou zkušených kaprařů. Ti totiž vědí, že tvrdé boilies Sportcarp Salty Hard One mají naprosto unikátní strukturu a vlastnosti, které skvěle fungují při lovu kapitálních kaprů.

Tak zaprvé: Jak už název napovídá, tyto kuličky jsou velmi tvrdé. A jak už jsme si řekli, to působí selektivně, což znamená, že toto boilies nemají v oblibě malé ryby. Velkou výhodou je, že boilies Sportcarp Salty Hard Ons vydrží na lovném místě dlouhou dobu, takže si nerozplašujeme lovné místo častým přehazováním. Tohle je hodně důležité!

Další velkou výhodou je to, že toto boilies je napuštěno koncentrovanými esencemi. Takže i když jsou kuličky tvrdé a jejich rozpad není tak „agresivně rychlý“, přesto ze sebe vypouští velmi silnou pachovou stopu. A právě tento pach dokáže přilákat kapry i z velké vzdálenosti. Super!

Toto boilies prezentujte tak, že k nastražené kuličce přidáte přibližně 5 tvrdých kuliček do PVA punčochy. Po vhození do vody vznikne sice malé, ale pro ty největší (a opatrné) kapry extrémně atraktivní místo. Opravdu! Tohle funguje nejlépe! Ano, občas se čekání na záběr značně prodlouží, ale pokud na toto místo narazí velký kapr, neodolá!

Boilies Sportcarp Salty Hard Ons je k dostání hned v několika příchutích. Každá nástraha na velké kapry samozřejmě nesmí chybět v „masovém provedení“. Právě masové příchutě patří k těm TOP, protože velkým kaprům připomínají jejich přirozenou potravu. Přesto!

Z našeho pohledu je nejlepší příchuť česnek (mulberry garlic). Právě tato příchuť dokáže ve vodním prostředí vytvořit velmi silnou pachovou stopu, na kterou kapři s velkou chutí reagují. No, sami si to představte: Česnek prostě má silný odér! A proto tak skvěle jezdí…

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -