Domů Akční nabídka VIDEO: Lov obrovských štik! Geniální nástraha, se kterou budete slavit úspěch!

VIDEO: Lov obrovských štik! Geniální nástraha, se kterou budete slavit úspěch!

- Reklama -

Lov velkých štik na přívlač je velkým zážitkem! Jen si to představte: Konečně se vám podařilo najít úkryt zubatého „torpéda“, u kterého neustále protahujete vaši nástrahu. A pak to přijde! Buch! Do tvrdého přívlačového prutu udeří tvrdá ráda! Neskutečná síla! Ten, kdo někdy podobný pocit zažil, je „odsouzen“ k celoživotní vášni. Prostě, každý rybář, kterému se podaří chytit velkou štiku na umělou nástrahu, chce podobné pocity zažít zas a znova. A není se čemu divit! Tahle rybařina vhání adrenalin do žil. Je to grandiózní zážitek…

Kde velké štiky chytat, když nemáme například člun? Jde to i ze břehu! Chytejte poblíž potopených pařezů, padlých stromů, rákosových polí, stulíkových hájů, leknínů, vodních staveb, anebo tam, kde se velice rychle svažuje dno. V blízkosti překážek velké štiky chytejte třeba přes den, kdy je slunce pořádně vysoko. A kdy štiky číhají právě v úkrytech. Ale bacha! Tyhle překážky prochytávají všichni rybáři, proto je dobré nahazovat i dále od břehu, a ideálně mít zmapované zajímavé úkryty, které nejdou vidět. Tohle nese „zubaté ovoce“!

Pak ale přijde „zlatá hodinka“ (svítání a stmívání), kdy štiky aktivně vyráží na lov. Netrvá to dlouho, takže je hodně o štěstí, jestli stojíte na tom správném místě! V tuto chvíli najděte místa, kde se zdržuje „bílá ryba“. Rybičky se stahují ke břehu, u kterých začnou vytvářet „hustou polévku“. A právě za touhle snadno dostupnou kořistí, která je nashromážděná blízko u sebe, vyjíždí i štiky. A ani ty největší a nejzkušenější štiky nebudou daleko!

Abychom ale mohli pomýšlet na úlovek velké štiky, je zapotřebí používat ty správné nástrahy. Jasně, velice často se stane, že štika zaútočí na klasického woblera, třpytku, anebo twistera. Přesto, je lepší na velké ryby efektivněji cílit! Jak? Například tím, že budeme chytat na větší nástrahy.

Ano! Přece jenom, velcí dravci nemají problém slupnout 20 centimetrovou rybu jako malinu. A kolikrát je právě takto velká nástraha více zaujme, protože dravec si myslí, že jde o raněnou rybu, ze které se mnohem více nasytí… Takhle: Proč by se honil za 8 centimetrovou rybičkou, když může zhltnout 20 centimetrovou, a ještě k tomu raněnou a pomalou (naši nástrahu). A navíc! Při chytání na větší nástrahy imitujeme například i dravce, a cizí „strávníky“ štiky ve svém teritoriu nesnesou! Tohohle taky využijte!

Proto pamatujte na to: Pokud jdeme na velké štiky, je lepší použít větší nástrahy. Nemyslíme tím, že na prut přivážete woblera „na moře“, ale nástrahy nad 15 čísel jsou prostě při lovu větších štik opravdu TOP! A pokud dokážete s pomocí prutu „vdechnout“ umělé nástraze život, pak je úspěch na dosah! Co tedy na velké štiky použít?

 

Gumová nástraha Savage Gear Pstruh 4D Line Thru Pulsetail Trout SS

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Špičková nástraha od renomované společnosti Savage Gear, která produkuje geniální nástrahy na dravce. Na těchto umělých nástrahách je naprosto dechberoucí jejich přirozený zjev, který je věrnou kopií napodobovaných ryb. Ten vzhled je famózní! Ať už jde o okouny, plotice, anebo třeba pstruhy – nejde rozpoznat rozdíl…

K velmi reálnému vzhledu přispívá fotochromatický potisk, který posouvá tyto nástrahy na úplně jiný „level“. Pokud se budeme bavit konkrétně o těchto nových pstruzích, tak například pstruh potoční vypadá skutečně jako živý. Rybář si může gumového pstruha 4D vybrat v několika zbarveních – od přirozených, po výrazné. Takže budete připraveni do každých podmínek!

Další obrovskou předností je chod těchto nástrah. Díky moderním materiálům se gumový pstruh Savage Gear chová ve vodním prostředí jako „živý“. To dovoluje nejrůznější typy vedení – od těch nejpomalejších, po přerušované, až po rychlé vedení. Nástraha se chová úžasně! A dalším velkým plusem je to, že tito gumoví pstruzi „vysílají“ i pach, což je extrémně důležité, protože to výrazně přispívá k důvěryhodnosti nástrahy. Luxus!

Gumoví pstruzi jsou k dostání v několika provedeních. Rybář si může vybrat gumového pstruha Savage Gear ve velikostech 16, 20 a 25 čísel a v gramážích od 51 do 202 gramů. Pro lov ze břehu je ideální ta nejmenší velikost. A jen technická poznámka: Pokud nemáte tak tvrdý přívlačový prut, použijte například kaprový prut, anebo prut na úhoře či rybičku.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -