DomůAkční nabídkaZajímavosti z rybářského trhu #10: Chytání ryb na děličku. Podívejte se na...

Zajímavosti z rybářského trhu #10: Chytání ryb na děličku. Podívejte se na královskou disciplínu plavané!

- Reklama -

Lov ryb na děličku. Dalo by se říci, že se jedná o okrajovou disciplínu plavané. Alespoň tedy u nás. Děličky totiž nejčastěji vidíme především na plavačkových závodech. Lov ryb na děličku je totiž geniální rybolovnou metodou, která nabízí přesné prochytávání prokrmeného místa. A to závodníci potřebují. V dnešním díle našeho seriálu se na tuto královskou disciplínu podíváme podrobněji. Tato rybolovná disciplína je totiž obrovským zážitkem. Přesvědčte se…

lov-ryb-na-delickuNa ten zážitek nikdy nezapomenu. Bylo to v Uherském Hradišti, kde probíhalo mistrovství světa v plavané. A právě tady, na místě, na které se sjeli ti nejlepší závodníci z celého světa, bylo k vidění i několik borců, kteří na tyto dlouhé udice lovili. A pak to přišlo. Jednomu závodníkovi na děličku zabral kapr. Následně byl k vidění nádherný souboj, který si vychutnávaly desítky přihlížejících. Závodník precizně pracoval s dlouhou udicí a nakonec kapra přemohl. Byl to luxusní zážitek.

Co je to vlastně dělička na ryby? Jednoduše řečeno, jedná se o dlouhou udici na plavanou, která se skládá hned z několika částí. Náhradní špička děličky se jmenuje top-set, což je vlastně náhradní špička skládající se z několika dílů. Potřebné vybavení k lovu ryb s děličkou uvidíte na přiložených videích z dílny anglických specialistů MATRIX.

Tip: Navštivte oficiální stránky firmy MATRIX – renomovaného výrobce rybářských potřeb na feeder a plavanou!

 

MATRIX NEMESIS: Děličky pro lov kaprů 

chytani-ryb-na-delickuS jemným vybavením a dlouhou děličkou jdou chytat i kapři. A to je pořádný zážitek! Aby rybář mohl na děličku chytat i větší kapry, potřebuje k tomu určený model této udice. Velkou tradici ve výrobě děliček na kapry mají například anglické společnosti. Ty docela vytrvale chrlí na rybářský trh nové a nové děličky. A to i na český trh, který se otočil k plavané zády. Firma MATRIX například přišla s novou řadou děliček, které nesou název MATRIX NEMESIS. K dostání jsou tak nové děličky v délkách 16 a 13 metrů.

delicka-na-kapryDěličky řady MATRIX NEMESIS jsou vyrobené z toho nejkvalitnějšího uhlíku. A právě uhlík nabízí rybářům jen ty nejlepší vlastnosti, jako jsou odolnost nebo pevnost. Děličky MATRIX NEMESIS mají celou řadu vychytávek pro pohodlnější lov – jsou až neuvěřitelně lehké a jejich povrch je protiskluzový, což zvyšuje pohodlí například při lovu za deště.

Lov kaprů na děličku je skutečným zážitkem! K tomu, abyste si tuhle záležitost pořádně vychutnali, je zapotřebí zvolit vhodný model děličky. Proto se podívejte pořádně na děličky NEMESIS od firmy MATRIX. Tyto udice jsou vyrobené jen z těch nejkvalitnějších materiálů, a proto mají perfektní vlastnosti. Firma MATRIX je tím pravým parťákem pro lov ryb na děličku!

Tip: Navštivte oficiální stránky firmy MATRIX – renomovaného výrobce rybářských potřeb na feeder a plavanou!

 

Rolna na děličku: MATRIX QUAD ROLLER

delicka-na-plavanouUrčitě jste si na přiložených videích všimli jedné pomůcky, kterou milovníci lovu ryb na děličku často používají. Jde o rolny, tedy jakési stojany, které práci s děličkou při lovu ryb výrazně usnadňují. Rolna se skládá ze stabilizačních nohou a pohyblivých válečků. Tato pomůcka není důležitá jenom pro manipulaci s děličkou, ale i pro samotnou ochranu děličky například před kamením na břehu. Rolny jsou k dostání hned v několika provedeních. Jednotlivé typy se od sebe liší jak provedením, tak i jejich výhodami. Je tedy jen na rybářovi, která rolna mu bude více „sedět“.

delicka-pouzivaniPojďme se detailněji podívat na rolny MATRIX QUAD ROLLER. Tato pomůcka je vyladěna do nejmenších detailů. Rolna od firmy MATRIX má hned 4 stabilizační nohy, které jsou polohovací. Tyto nohy jdou vysunout až do 1,5 metru. Rolna od firmy MATRIX má hned několik zajímavých vychytávek, namátkou třeba závěsný hák pod válečkem na kbelík. Rolna MATRIX QUAD ROLLER je vybavena standardními pohyblivými válci. Jedná se o perfektní produkt, který ocení každý milovník lovu ryb na děličku.

delicka-na-rybyFirma MATRIX nabízí i jiné druhy rolen na děličku. Stačí si jen vybrat. Můžete se podívat i na rolnu MATRIX SUPER FLAT POLE ROLLER OVERVIEW. Jedná se o jiný druh rolny, který má trochu jinou konstrukci. Princip použití této rolny je ovšem totožný jako u modelu výše.

Více informací o děličkách a dalších pomůckách, které při lovu na děličky oceníte, naleznete na oficiálních stránkách anglických specialistů z firmy MATRIX.

Redakce InRybar.cz

FOTO: MATRIX

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

  1. Matrix používám několik let ku vší spokojenosti. Nedá se říct v dnešní době a při dnešním výběru plavačkového vybavení co je to nejlepší. Každá firma a že jich je opravdu hodně, nabízí opravdové vychytávky, které dokáží rybolov zjednodušit, zrychlit a celkově zefektivnit. Od Matrixu bych zmínil např. Splávky s krmitkem a nebo gumová rovnátka na háček k nastražení pelety. Ale anglických plavačkových firem je nepřeberné množství a u každého najdete to co u druhého ne. Škoda jen že dělička za ten nejmenší peníz se dá koupit pouze v kaprovém provedení. V cenové relaci do 6ti tisíc. Jemnější a delší děličky startují někde na 15ti tisících a to už je cena kterou asi každý rybář, který si chce tuto metodu vyzkoušet zváží. Každopádně kapry na děličku chytám teprve krátce a mohu vřele doporučit. Je to opravdový zážitek. Viz. Článek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -