DomůNávnady a nástrahyKrmné směsiLov kaprů ve sloupci: Jednoduchá výroba nadupaného krmení, které dělá hustý „mrak“...

Lov kaprů ve sloupci: Jednoduchá výroba nadupaného krmení, které dělá hustý „mrak“ ve vodním sloupci

- Reklama -

Lov kaprů ve vodním sloupci je pochopitelně spojován s teplými měsíci v roku. Když se voda dostatečně ohřeje, začnou kapři mířit do vyšších partií vodního sloupce. A to může být problém! Kapry je totiž nutné buďto chytat ve vyšších partiích revíru, anebo je dostat z hladiny ke dnu. K tomu nám může výrazně napomoci výborné krmení, které díky jemnému složení dokáže ve vodě vytvořit hustý „sloupec“ z jemných částic. Jak takové krmení vyrobit? Mrkněte na tenhle jednoduchý návod!

Musíme začít strukturou krmení: Abychom ve vodním sloupci vytvořili hustý „mrak“ z jemných částic, je zapotřebí mít k dispozici jemné krmení. Právě jemné částice dokážou ve vodě vytvořit tolik charakteristické sloupy, které lákají kapry. Tyhle sloupy nejsou jen vizuální, ale také vysílají pachovou stopu.

Jak tedy takové krmení vyrobit? Jako základ nám poslouží nějaká základní krmná směs, která musí být tedy jemná. Do této jemné směsi pak přidáme například rozemleté pelety nebo boilies. Principem je, že rozemleté pelety nebo boilies se zčásti „navážou“ na jemnou krmnou směs, a část pelet a boilies padnou ke dnu (hrubší kusy), takže na dně vznikne luxusní krmný „koberec“.

Aby byly krmné sloupy ve vodním sloupci opravdu koncentrované a jasně viditelné, lze použít ještě další suroviny. Například rozemletou kukuřici! Ano, právě rozemletá kukuřice obsahuje obrovské množství atraktivní šťávy, která ve vodním prostředí luxusně „pracuje“. Dalšími vhodnými surovinami jsou kondenzované mléko nebo například vločky. To všechno lze použít! Možností je celá řada!

Tohle krmení doporučujeme používat chvíli po zhotovení. Není moc dobré ho nechat odležet, protože postupem času není toto krmení už tak řídké, takže efekt „krmných sloupů“ ve vodním sloupci se snižuje. A to je špatně! Tohle krmení je například naprosto dokonalé pro rozkrmení místa krmnou raketou. S krmnou raketou jsme schopni ve vodním prostředí vytvořit obrovský „mrak“, kterého si všimne každý kapr poblíž! Vyzkoušejte!

Poznámka: Video je ilustrační! Lze použít libovolné suroviny!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -